מגזין הומלס / רכב

צילום:freepik

צילום:freepik

מכירת רכב לפירוק: כל הטיפים שחשוב שתדעו

הגעתם למסקנה שאתם צריכים למכור את הרכב שלכם לפירוק? אין ספק שמדובר בחוויה מנטלית לא פשוטה להיפרד מהרכב שאתם כל כך אוהבים. במאמר הבא נסביר למה עדיף לכם למכור את הרכב לפירוק, מה עושים כשרוצים למכור אותו וגם, כמה זה שווה לכם? כל התשובות.

12/01/2021

מכירת רכב לפירוק – למה זה קשה מנטלית?

אין ספק שמכירת רכב לפירוק נחשבת למשימה קשה במיוחד, ולאו דווקא מבחינת הצד הפיזי של העניין, שהוא אפילו פשוט.

ברוב המקרים, מכירת רכב לפירוק באה לידי ביטוי בקושי מנטלי שחווים הלקוחות לאור העובדה שהם נאלצים להיפרד מרכב שהם כל כך קשורים אליו.

בין אם מדובר ברכב שעבר תאונה קטלנית ונכנס למצב טוטאל לוס, ובין אם מדובר ברכב ישן שפשוט סיים את תפקידו בעולם הזה, הכאב הוא אותו כאב וכל מה שאתם צריכים כעת זו חברה מקצועית ואמינה שקונה מכוניות לפירוק, כזו שתהפוך את התהליך הזה לפחות כואב עבורכם.

 

מה עושים כשרוצים למכור רכב לפירוק?

אז בין אם הרכב שלכם הוא במצב טוטאל לוס וגם במידה והוא כבר ממש ישן ואין סיכוי שהו זז מבלי שתדחפו אותו, עדיין עליכם לדעת שמבחינת משרד הרישוי הוא נחשב לרכב פעיל. על רכב פעיל אתם עדיין צריכים לשלם אגרת רישיון רכב וכמובן שגם לבטח אותו.

לכן, לפני שאתם יוצרים קשר עם חברה שקונה מכוניות לפירוק, עליכם להוריד את הרכב מהכביש באופן רשמי ולהפוך אותו לרכב לא פעיל. פשוט ניגשים למשרד הרישוי, ממלאים טופס הורדת רכב מהכביש ומכניסים אותו למצב לא פעיל.

אל תשכחו לקחת אתכם למשרד הרישוי את תעודת הזהות שלכם ואת רישיון הרכב הפעיל, על מנת שהפקיד יוכל לזהות אתכם כבעלים האמיתיים של הרכב.

חשוב לציין – במצב כזה אסור לכם לנסוע עם האוטו, אפילו לא נסיעה קצרה ביותר. לכן, אם אתם יוצרים קשר עם חברה שקונה רכבים לפירוק, ודאו שהיא שולחת אליכם גרר שיעביר את הרכב למגרש.

 

מכירת רכב לפירוק – טיפים חשובים

חשוב לנו לתאם אתכם ציפיות בכל הקשור למכירת רכב לפירוק ושווי הרכב שלכם. נגדיר את זה כך, אתם לא בדיוק הולכים לעשות פה קופה ואתם בוודאי לא הולכים למכור אותו בסכום שמתקרב באיזו שהיא צורה לסכם שהייתם מקבלים ממכירה בשוק הפרטי.

אך לאור העובדה שאתם לא ממש יכולים למכור אותו בשוק הפרטי מפני שהרכב שלכם לא ממש מתפקד, זו בהחלט החלופה הטובה ביותר שעומדת בפניכם היום.

שימו לב – במידה ותחליטו להשאיר את הרכב שלכם בסטטוס פעיל, תצטרכו להמשיך ולשלם אגרת רישיון וביטוחים. יתרה מכך, אתם פשוט עוברים על החוק אם אתם מחליטים להעמיד רכב כך סתם לצידי הדרך מבלי להזיז אותו, מה שאומר שתצטרכו לשלם קנסות כבדים.

 

האם הרכב שלי מבוקש בכלל?

לפני שאתם ממהרים ליצור קשר עם חברה שקונה רכבים לפירוק, עליכם לוודא תחילה שהרכב שלכם אכן מבוקש. אז במידה ויש לכם רכב לא ישן מידי מתוצרת מותג מבוקש שמכבד את עצמו, אתם על הסוס.

במידה ויש לכם רכב לא מבוקש שגם חלקי החילוף שלו כאלה, סביר להניח שהסכום שתקבלו יהיה זעום והרכב שלכם יועבר בעצם לגריטה.
 

כתבות נוספות

 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה