מגזין הומלס

בדק בית

בדק בית

בדק בית לשנת 2021 כדאי לכל רוכש

כאשר אתם רוכשים דירה, אתם מבינים שמדובר בהשקעה לטווח ארוך. לאחר שחסכתם כסף במשך שנים, ויתרתם על השקעות אחרות ולקחתם משכנתא מהבנק, אתם יודעים שעליכם למצוא את הנכס הטוב ביותר עבורכם. בין אם אתם רוכשים דירה חדשה מקבלן ובין אם דירה יד שניה, חשוב לבצע בדק בית על ידי מהנדס מקצועי, כדי שלא יתברר שקניתם בעצם חתול בשק.

14/01/2021
צרכנות

אילו דברים כדאי לבדוק בדירה מקבלן?

לכאורה, יש שיגידו שאין מה לבדוק כאשר רוכשים דירה חדשה מקבלן, שהרי מה יכול להיות תקול בדירה כזו? ובכן, כל קבלן נדרש לבנות את הדירה לפי תקנים מסוימים, על מנת למנוע בעיות באיטום או קריסה של רצפה או תקרה. לא פעם קבלנים ממהרים לסיים את העבודה כמה שיותר מהר מבלי להתעכב על סיום עבודה זו או אחרת. עבודה רשלנית יכולה להתבטא, למשל, בשיפוע בעייתי של הרצפה או חול זול ובלתי איכותי שבו השתמשו כדי לרצף את הרצפה ואשר עלול לגרום לעוגמת נפש בהמשך. לפיכך, לפני שנכנסים לדירה כדאי לבצע בדק בית ולאתר את הליקויים השונים. כך ניתן יהיה לבקש מהקבלן לתקן את הליקויים טרם אכלוס הדירה.

אילו ליקויים חשוב לאתר לפני שקונים דירה יד 2?

כשמדובר ברכישת דירה יד 2, ביצוע בדק בית חיוני מאין כמותו. בניגוד לדירה חדשה, כאן אנו מקבלים דירה ישנה שעברו עליה כבר כמה שנים טובות. ייתכן שבעל הדירה מכיר היטב את הליקויים הקיימים בה, אך הוא ינסה להסתיר אותם כדי למכור את הדירה במחיר גבוה יותר ולבצע עסקה משתלמת עבורו, בעוד אתם אלה שתגלו בדיעבד את כל הנזקים ותיאלצו לשלם עבורם. לפיכך, מומלץ לבדוק מאפיינים שונים כאשר נכנסים לבית:

  • מצב החשמל – כשנכנסים לדירה יד 2 חשוב לבדוק את כל המפסקים והשקעים. אם נקודת חשמל מסוימת אינה עובדת, חשוב להפנות את תשומת לבו של בעל הבית.
  • מים – יש לפתוח את כל הברזים ולבחון את לחץ המים. זרם מים חלש מדיי עלול להעיד על פיצוץ בצנרת או סתימה בביוב. מעבר לכך, התבוננו על הקירות ובחנו אם קיימים סימני עובש ורטיבות.
  • בדיקת צירים – פתחו את כל הדלתות הקיימות בבית וגם את החלונות. האם הם סובבים היטב על ציריהם? אם יש חלון שנתקע או דלת שזזה ממקומה, חשוב להפנות את תשומת לבו של בעל הדירה.
  • מצב הריצוף – התבוננו ברצפה ובחנו את הריצוף. האם כל האריחים נמצאים במקומם? האם אתם מבחינים בסדקים?

לסיכום, ציינו רק חלק מהליקויים שניתן למצוא בדיקות חדשות ויד 2. אם אתם מעוניינים לבצע רכישה בטוחה, כדאי לפנות למהנדס שמספק שירותי בדק בית.
 

כתבות נוספות


איך בוחרים ביטוח רכב לנהגים צעירים מגיל 21?
תחום ביטוח הרכב התפתח רבות בשנים האחרונות, וכעת מוצעות פוליסות המותאמות לקבוצת אוכלוסייה שונות כמו: נהגים וותיקים מאד, נהגות, נהגים זהירים ועוד. חשוב לדעת כי לכל קבוצת גיל קיימת שיטת חישוב שונה מעט של הפרמיה המבוססת על דפוסי הנהיגה בעבר, סוג הרכב המבוטח, מין המבוטח ופרמטרים נוספים. במאמר זה נבחן מספ...סנן מזגן - טכנולוגיית Air Care 02 מבוססת מי חמצן
המודעות הרבה לבריאות שמאפיינת את החיים בעידן שלנו, לצד החרדה שגברה בקרב ההמונים בעקבות נגיף הקורונה, הביאה לעלייה בביקוש למוצרי הגיינה וניקיון. כמו כן, הדבר גם תקף למיזוג האוויר שאחראי על סרקולציה וניקוי האוויר אותו אנו נושמים.4 טיפים להשוואת ביטוח רכב
השוואה של ביטוחי רכב היא דרך מומלצת ויעילה, שתעזור לכם לבחור את ביטוח הרכב המתאים והטוב ביותר עבורכם – לא רק מבחינת מחיר אטרקטיבי, אלא גם שיענה על הצרכים האישיים שלכם. רוצים לדעת איך עושים את זה בצורה נכונה?קייטרינג חלבי לחתונות קטנות
בתקופה האחרונה אנו עדים לתופעה בה יותר ויותר זוגות בוחרים להפיק חתונה קטנה, אינטימית ואותנטית על פני חתונה גדולה מרובת משתתפים. את האולמות וגני האירועים הנוצצים והגרנדיוזים מחליפים גנים בוטיקיים מקסימים, בתי כנסת ייחודיים, חצרות של בתים פרטיים ואפילו מועדונים של מושבים וקיבוצים.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle