מגזין הומלס

בדק בית

בדק בית

בדק בית לשנת 2021 כדאי לכל רוכש

כאשר אתם רוכשים דירה, אתם מבינים שמדובר בהשקעה לטווח ארוך. לאחר שחסכתם כסף במשך שנים, ויתרתם על השקעות אחרות ולקחתם משכנתא מהבנק, אתם יודעים שעליכם למצוא את הנכס הטוב ביותר עבורכם. בין אם אתם רוכשים דירה חדשה מקבלן ובין אם דירה יד שניה, חשוב לבצע בדק בית על ידי מהנדס מקצועי, כדי שלא יתברר שקניתם בעצם חתול בשק.

14/01/2021
צרכנות

אילו דברים כדאי לבדוק בדירה מקבלן?

לכאורה, יש שיגידו שאין מה לבדוק כאשר רוכשים דירה חדשה מקבלן, שהרי מה יכול להיות תקול בדירה כזו? ובכן, כל קבלן נדרש לבנות את הדירה לפי תקנים מסוימים, על מנת למנוע בעיות באיטום או קריסה של רצפה או תקרה. לא פעם קבלנים ממהרים לסיים את העבודה כמה שיותר מהר מבלי להתעכב על סיום עבודה זו או אחרת. עבודה רשלנית יכולה להתבטא, למשל, בשיפוע בעייתי של הרצפה או חול זול ובלתי איכותי שבו השתמשו כדי לרצף את הרצפה ואשר עלול לגרום לעוגמת נפש בהמשך. לפיכך, לפני שנכנסים לדירה כדאי לבצע בדק בית ולאתר את הליקויים השונים. כך ניתן יהיה לבקש מהקבלן לתקן את הליקויים טרם אכלוס הדירה.

אילו ליקויים חשוב לאתר לפני שקונים דירה יד 2?

כשמדובר ברכישת דירה יד 2, ביצוע בדק בית חיוני מאין כמותו. בניגוד לדירה חדשה, כאן אנו מקבלים דירה ישנה שעברו עליה כבר כמה שנים טובות. ייתכן שבעל הדירה מכיר היטב את הליקויים הקיימים בה, אך הוא ינסה להסתיר אותם כדי למכור את הדירה במחיר גבוה יותר ולבצע עסקה משתלמת עבורו, בעוד אתם אלה שתגלו בדיעבד את כל הנזקים ותיאלצו לשלם עבורם. לפיכך, מומלץ לבדוק מאפיינים שונים כאשר נכנסים לבית:

  • מצב החשמל – כשנכנסים לדירה יד 2 חשוב לבדוק את כל המפסקים והשקעים. אם נקודת חשמל מסוימת אינה עובדת, חשוב להפנות את תשומת לבו של בעל הבית.
  • מים – יש לפתוח את כל הברזים ולבחון את לחץ המים. זרם מים חלש מדיי עלול להעיד על פיצוץ בצנרת או סתימה בביוב. מעבר לכך, התבוננו על הקירות ובחנו אם קיימים סימני עובש ורטיבות.
  • בדיקת צירים – פתחו את כל הדלתות הקיימות בבית וגם את החלונות. האם הם סובבים היטב על ציריהם? אם יש חלון שנתקע או דלת שזזה ממקומה, חשוב להפנות את תשומת לבו של בעל הדירה.
  • מצב הריצוף – התבוננו ברצפה ובחנו את הריצוף. האם כל האריחים נמצאים במקומם? האם אתם מבחינים בסדקים?

לסיכום, ציינו רק חלק מהליקויים שניתן למצוא בדיקות חדשות ויד 2. אם אתם מעוניינים לבצע רכישה בטוחה, כדאי לפנות למהנדס שמספק שירותי בדק בית.
 

כתבות נוספות


איזה קמין אתם מעדיפים?
בשנים האחרונות הקמינים נכנסים ליותר ויותר בתים. אנשים מעריכים את החום הנעים, את האפקט הבריאותי, את העוצמה החזקה וכמובן את הנראות המרשימה, כך שגם אנשים שיש להם בבית מזגן בוחרים להכניס הביתה קמין, פשוט כי מדובר בחוויה ובאיכות לגמרי שונה. עם זאת, לצד ההסכמה שהולכת ותופסת תאוצה שלקמינים אין מתחרים, עדיי...אפשרויות השכרת רכב לעסקים
במציאות היומיומית בישראל ובעולם המערבי ככלל, רכב הוא כורח. אנשים רבים משתמשים בו בשביל להגיע למקום עבודתם, ולכן מעסיקים רבים בוחרים להציע לעובדיהם שירותי רכב שונים. מעסיקים אלו פונים אל חברות רכב לצורך קבלת הצעה לאפשרויות השכרת רכב לעסקים עבור עובדיהם, וגם עבור צרכים שונים כמו פעילות יומית של החברה....מה צפוי לי בתואר השני? תובנות, ציפיות ותכנון נכון לתואר השני
סיימתם בשעה טובה את התואר הראשון, התבססתם מקצועית או שהחלטתם להמשיך ישר ללימודי תואר שני, אך אתם עדיין מתלבטים? הכתבה הבאה תעשה לכם קצת סדר במה שמצפה לכם בלימודי התואר השני.מה מברכים על הפיצה?
המאכל האיטלקי המפורסם ידוע בטעמו האהוב ובעובדה שהוא גורר לא מעט שאלות: אילו תוספות לשים? מתי יגיע המשלוח? אתה אוכל את החלק הקשה או משאיר אותו בצד? אחת השאלות הרלוונטיות ביותר לפיצה, לפחות עבור ציבור שומרי המצוות, היא מה מברכים עליה? בכתבה הבאה נעסוק מעט בפיצה, ברכות ומה שביניהן.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle