מגזין הומלס / זירת המומחים

ציוד חובה לבעלי מקצוע – איך לבחור מכשיר מדידה?

ציוד חובה לבעלי מקצוע – איך לבחור מכשיר מדידה?

בעלי מקצוע שונים המתמחים במגוון רחב של עבודות הנדסיות זקוקים במהלך עבודתם היומיומית למכשירי מדידה אמינים ומקצועיים. בעוד קיימים סוגים רבים ושונים של מכשירי מדידה, זקוק כל בעל מקצוע למכשירים ייעודיים על פי סוג העבודה שהוא מבצע – חשמלאי יזדקק למכשירי מדידה מעט (או הרבה) שונים מאלו להם יזדקק אדריכל או מעצב פנים, למשל. אילו סוגי מכשירי מדידה עיקריים קיימים כיום בתחום ועל מה חשוב לשים דגש במסגרת קניית מכשיר המדידה שלנו?

אביטל אנרגיה חיובית 24/01/2021

רב מודד למדידות חשמליות , מדידות סביבתיות ועוד – סוגי מכשירי מדידה

קיימות שתי קבוצות עיקריות של מכשירי מדידה אותן כדאי להכיר:

הראשונה היא קבוצת מכשירי המדידה המספקים מדידות סביבתיות. אלו הן מדידות המאפשרות לוודא כי הפעולה שאנו מבצעים נעשית בהתאם לערכים ונתונים אשר נקבעו מראש עוד בשלב התכנון, כמו גם להימנע מבעיות עתידיות (למשל, באמצעות מיפוי ערכים חריגים). מכשירי מדידה אלו רבים, שונים ומגוונים, ועשויים למשל לאפשר לנו למפות ערכים בצורה מדויקת באמצעות מדידות של עצמת צליל, טמפרטורה, מרחק, שטח, תאורה סביבתית, מיפוי של תכולת יסודות בקירות של מבנה ועוד.

קבוצה שנייה של מכשירי מדידה כוללת את מה שנקרא – "רב מודד". הכוונה היא למכשירים המבצעים מדידות חשמליות. מאחר וקיימים סוגים רבים ושונים של מדידות חשמליות, מכשירי מדידה זכו לשם "רב מודד" (שכן הם מבצעים מדידות רבות...). באמצעות רב מודד ומכשירי מדידה חשמליים ניתן לוודא ביצועים של ציוד חשמלי, לאתר כשלים בציוד או במערכת חשמלית ועוד. מדידות מרכזיות ונפוצות בקטגוריה זו הן מדידות מתח, זרם, טמפרטורה, התנגדות חשמלית,התנגדות של הבידוד (מגר), בדיקת הארקה וזיהוי מתח אלחוטי באמצעות שדה אלקטרומגנטי.

קיימות תצורות שונות ורבות של מכשירי מדידה, כגון יחידות שולחניות (אוסילוסקופ), יחידות לשימוש ידני הכוללת פרובים (רגשים), צבתות לאבחון גידים חשמליים ללא חישוף הבידוד ועוד.

 

אז על מה חשוב לשים דגש בבחירת מכשיר המדידה הבא שלנו?

על מנת להבטיח כי אנחנו קונים מכשיר מדידה איכותי ואמין, כזה שלא ייתן ערכים שגויים או לא מדויקים (מה שעלול לגרום לבעיות משמעותיות שונות במהלך העבודה...) חשוב לוודא כי אנחנו קונים מכשיר המיוצר ע"י יצרן מוכר ואמין. כך נעלה משמעותית את הסיכויים לכך שרמת הדיוק של המכשירים תהיה גבוהה, כמו גם אורך חייהם. בנוסף לכך, חשוב גם לוודא כי המכשירים מגיעים עם תעודת כיול רלוונטית של היצרן.

לצערנו, בישראל לא מייצרים כיום מכשירי מדידה. לכן וודאו כי אתם קונים מיבואן מוכר אשר מזוהה עם המוצרים שהוא מוכר, ולא מדילר או ספק זמני. היבואן אף יכול לתמוך ולהדריך אתכם בנוגע לאופן השימוש הראוי, ולענות על שאלות בצורה מקצועית במידת הצורך.

היות ולא קניתם מכשיר לשימוש חד פעמי ומדובר בעלות לא קטנה, כדאי לוודא גם כי אתם מקבלים אחריות מלאה לציוד מטעם היצרן או היבואן.

*** היכנסו לקטלוג מכשירי מדידה הכולל מכשירי בדיקות ואיתור קווים, מכשיר לבדיקת טיב הבידוד והארקה, מכשיר מדידה סביבתי וצבתות מדידה.אביטל אנרגיה חיובית

 

כתבות נוספות


5 טיפים חשובים לרכישת דלתות כניסה מקטלוג
בחירת דלת כניסה היא ללא ספק משימה מאתגרת המחייבת אתכם להתייחס גם להיבט העיצובי של הדלת וגם להיבט המיגוני שלה, כאשר אחת מהדרכים הפופולאריות ביותר לרכישת דלתות כניסה לדירת המגורים או לבית הפרטי היא במסגרת רכישה מקטלוג דלתות המוצג בפנים באולמות תצוגה ו/או באופן מקוון ברשת האינטרנט. בשורות שלפניכם, תוכל...איך לבחור מערכת אזעקה לבית?
כל אחד רוצה להרגיש תחושת בטיחות וביטחון מקסימאלית, שעה שהוא נמצא בבית שלו (הלוא הוא "מבצרו"). כידוע, ישנם לא מעט עזרים ואמצעים, אשר יכולים לסייע ביצירת תחושת הביטחון הרצויה ובין היתר: בחירה מושכלת בדלת כניסה איכותית וחזקה, סורגים בחלונות בקומות הנמוכות, התקנת מצלמות אבטחה וכמובן, בחירת מערכת אזעקה ...מוסיפים בטיחות לבית ובסטייל
נכון להיום קיימים לא מעט מוצרים שנועדו על מנת להעניק לכם תחושת בטיחות בבית. אך יש מוצר אחד שהפך להיות סמל סטטוס כאשר מדברים על הנושא של בטיחות בתוך הבית. אנו כמובן מדברים על סורגים, שניתן לראות אותם מותקנים בדירות שונות.ההבדל הקטן בין טיפול לאימון
רבים מאיתנו המעוניינים לחולל שינוי בחייהם, לא תמיד יודעים האם מה שנחוץ להם הוא טיפול או אולי אימון. קצת על ההבדלים הלא כל כך דקים בין שתי השיטות, ומתי ראוי להשתמש בכל אחת מהן.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה