מגזין הומלס / נדל"ן

צילום:freepik

צילום:freepik

עשרת הדיברות בפינוי בינוי

חבר'ה שהציגו עצמם כנציגים של חברה יזמית דפקו לכם בדלת ואמרו לכם שהבניין שבו אתם גרים מוגדר תחת מתחם של פינוי ובינוי? מה זה אומר? מה אתם צריכים לדעת? מה הם הזכויות שלכם? האם זה החלטה שאינה ניתנת לביטול או שינוי?

04/02/2021

כדי לעשות קצת סדר, להלן עשרת הדיברות למתפנה המתחיל:

הדיבר הראשון

לא לפחד! למרות המילים המפוצצות "פינוי" ,"הריסה" "בניה מחדש", חשוב שתזכרו אף אחד לא זורק אתכם מהבית בלי סידור חלופי וללא הסכמתכם המלאה.

 

הדיבר השני

אמינות! בידקו מי הם היזם והחברה העומדים לפניכם כדי שתוכלו להרגיש בטוחים במקסימום.
פשוט כנסו לאינטרנט ותתחילו לקרא על החברה, בידקו מה הוותק שלה, האם יש לה ניסיון עם פרויקטים מסוג פינוי ובינוי , מי הם מנהלי החברה ומה ההכשרה שלהם והאם יש לחברה גב פיננסי ואיתנות כלכלית מספקת כדי להחזיק פרויקט בסדר גודל שכזה.

 

הדיבר השלישי

שירות! אורכו של פרויקט פינוי בינוי נע בין 7 ל-10 שנים, היזם מלווה אתכם מיריית הפתיחה ועד מסירת המפתח לדירתכם החדשה ולכן חשוב מאד שתפגשו פנים אל פנים את האנשים שילוו אתכם לאורך כל הדרך והתהליך הארוך שעומד לפניכם, תבדקו אם אכן הצוות שירותי וסבלני לענות על שאלותיכם השונות, בידקו אם הם זמינים וקל לתקשר עמם.
זכרו כי אתם מרכז ולב הפרויקט והם נכנסים אל תוך הבית שלכם- אתם החשובים.

 

הדיבר הרביעי

זכויות! בידקו מה אתם מקבלים בתמורה להתפנות ולהריסת הבניין, כמה מטרים נוספים יהיו בדירתכם החדשה, האם תקבלו מחסן וחניה מקורה, מרפסת שמש\סוכה, במידה והוצאתם היתרי בנייה באופן עצמאי לדירתכם בידקו האם אפשר להמיר אותם לזכויות בפרויקט העתידי של היזם.

 

הדיבר החמישי

אנשי מקצוע! במהלך הפרויקט אתם זכאים לבחור שלושה אנשי מקצוע שילוו אתכם הדיירים יחד עם היזם. עו"ד דיירים, מפקח בנייה ושמאי.

 

הדיבר השישי

לא מוציאים שקל! אל תשכחו שאתם מקבלים דירה חדשה, גדולה יותר, בעלת מפרט טכני עשיר יותר וזאת ללא כל עלות מצדכם. לא מיסים, לא היטלי השבחה ולא עלויות בניה או שיפוץ, לא הוצאות המעבר לדירת שכירות ואפילו עלויות ההובלה משולמות לרוב על ידי היזם.

 

הדיבר השביעי

לוחות  זמנים! תהיו סבלניים. גם רומא לא נבנתה ביום אחד.
ישנם אישורים רבים ותהליכים בירוקרטיים ארוכים שהיזם עובר עד קבלת היתר בניה והריסה בפועל, וזכרו שאתם שותפים מלאים לתהליך וככל שתשתפו פעולה עם היזם, כך הפרויקט יתקדם ויקוצר ככל האפשר.

 

הדיבר השמיני

Win win! בפרויקט פינוי ובניה מחדש כולם יוצאים מורווחים- היזם, הדייר והמדינה. אתם מתחדשים בשכונה, בבניין ובדירה חדשה מבלי להשקיע השקעה כלשהיא. היזם הוא האחראי מולכם להפיכת הפרויקט מתוכנית למציאות כאשר בתמורה להשקעת משאבים רבים מטעמו הוא זוכה לתוספות שטחי בנייה שאותם ישווק לציבור. והמדינה נהנית ממגוון הטבות מתהליך התחדשות עירונית ופינוי בינוי, עוד דירות מהוות פתרון למצוקת הדיור, שיפור תשתיות והשבחת שכונות ישנות ועוד.

 

הדיבר התשיעי

תחשבו ביזנס! עם כל כאב הראש שפרויקט כזה יכול לעשות, איפה תהיה לכם הזדמנות נוספת להשביח את הנכס שלכם בכמליון שקלים ללא השקעה והוצאה כספית?!

 

הדיבר העשירי

ריתמו שותפים להגשמת החלום! שכנעו את השכנים, שהם השותפים שלכם למסע, תמכו אחד בשני, לימדו את הפרויקט יחד. זכרו שאתם באותה סירה ומנפו את ההזדמנות שנפלה בחלקכם עד תום.

 

זאת כל התורה כולה על רגל אחת.
 

כתבות נוספות


ניסור בטון ביהלום - שיפוץ הבית בעידן הטכנולוגיה
עד לפני כמה שנים הבטון היה אחד החומרים הקשוחים בתעשיית הבנייה, זה לא שהיום הוא כבר לא, אלא שההתמודדות מולו הפכה את הבטון לבעיה הקטנה שלכם. ניסור בטון ביהלום, כל מה שאתם חייבים לדעת על השיטה.מעבר דירה בזמן ההריון
ההריון והלידה מהווים תקופה של שינויים והתחלות חדשות בכל היבטי ותחומי החיים, בין אם זה בהיבט הזוגי או בתחום הכלכלי, ולא פעם זוגות שמצפים לילד יחליטו לשנות את מקום המגורים שלהם בהתאם לבשורות המשמחות. אך במה זה כרוך? מה הופך חדר ילדים לחדר מוצלח? מה נדרש, בעצם, כדי להפוך מקום מגורים לבית מוצלח עבור משפ...משרד לא חייב להיות אפור
כמה עקרונות ודרכים להכניס צבע ועיצוב למרחב העבודהלפני שקונים דירה בודקים את הסביבה
יש לא מעט פרמטרים שנכנסים לשיקול כאשר מנסים לבחון כדאיות של קניית דירה. כדי להיות קצת יותר רגועים לפני ההשקעה שאתם עומדים לבצע, אספנו עבורכם כמה מקורות מידע שיעזרו לכם לבנות תמונה רחבה יותר על האיזור, השכנים התכנון העירוני, מוסדות - כל הפרמטרים שהופכים את המגורים ליותר מאשר 4 קירות.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle