מגזין הומלס / Lifestyle

תמונה: depositphotos

תמונה: depositphotos

תיקון הליכונים – אל תעשה זאת בעצמך!

רבים מהאנשים נוטים לראות בעצמם בעלי חוש טכני טוב יחסית המאפשר להם לתקן בעצמם אינספור דברים שונים בבית במקום לקרוא לבעלי מקצוע. בתחומים רבים זה נכון במידה מסוימת, באחרים פחות.

ספציפית, בתחום מכשירי הכושר הביתיים, ובפרט בכל הנוגע לתיקון הליכונים, בעוד ישראלים רבים מחזיקים מכשירים אלו בבתיהם, עדיף בהחלט כי ימנעו לחלוטין מלנסות לתקן אותם בעצמם, או אפילו מלבצע בדיקה המצריכה פירוק חלקי של המכשיר. מדוע חשוב כל כך להשאיר פעולות כמו תחזוקה שוטפת ותיקון של הליכונים לידיהם של אנשי מקצוע מטעם חברות המתמחות בתחום?

18/02/2021

לתקן הליכון זה לא כמו להחליף נורה – הפן הבטיחותי

על מנת להבין מדוע מומלץ ביותר להימנע לחלוטין מלנסות ולתקן הליכונים ומכשירי כושר ביתיים חשמליים אחרים בכוחות עצמכם, חשוב להפנים את ההבדל המהותי שבין מכשירים אלו לבין אביזרים וחפצים אחרים בבית, אותם כן ניתן לנסות ולתקן לבד. במילים פשוטות – תיקון הליכון (או אפילו רק פתיחה חלקית של המכשיר לצורך ביצוע בדיקה, תחזוקה שוטפת וכד') מהווה פעולה שעשויה בהחלט לסכן את בטיחותם האישית של המשתמשים במכשיר זה, במידה והעבודה אינה נעשית באופן מקצועי ובצורה מושלמת.

תיקון הליכון אינו שקול להחלפת נורה – לא מדובר בפעולת תיקון פשוטה וטריוויאלית אותה כל מי שמנסה לעשות בדרך כלל מצליח. הליכון הוא מכשיר מורכב ביותר ובעל עוצמה חזקה, כזו אשר עלולה להציב סכנה בטיחותית במידה והמכשיר אינו מתפקד כראוי. ברגע שתנסו לפתוח הליכון בעצמכם תגלו עד כמה הוא מורכב ומסובך להבנה, כך שהסיכויים לכך שתצליחו לתקן ולתחזק את המכשיר בצורה הנדרשת הם נמוכים ביותר.

בעוד במקרה של מכשירים או אביזרים אחרים יכול להיות נחמד לנסות ולראות אם מצליחים, במקרה של הליכונים (ומכשירי כושר ביתיים אחרים) אי אפשר ולא כדאי לקחת את הסיכון, מפאת הסכנה הבטיחותית שמכשיר תקול שכזה עשוי להוות.

 

לעבוד עם חברה המתמחה בתיקון ותחזוקת הליכונים באופן שוטף

הפתרון עבור כל מי שמחזיק הליכון או מכשיר כושר מקביל בבית הוא לעבוד עם חברה מקצועית המתמחה בתחזוקה ותיקון של מכשירי כושר ביתיים, ובפרט תיקון הליכונים. חברות מסוג זה, מתמחות ספציפית במכשירים מסוג זה ומציעות חבילות משתלמות ביותר של תחזוקה שוטפת לאורך זמן של המכשיר, כמו גם תיקונים במידת הצורך.

כדאי לזכור כי מכשיר כמו הליכון זקוק לתחזוקה שוטפת שנתית או חצי שנתית, הן על מנת לוודא שהכל בסדר והמכשיר פועל כשורה והן על מנת לתחזק ולשמר את המכשיר לאורך זמן, כך שיעבוד בצורה טובה לאורך שנים רבות קדימה.

 

לסיכום:

שימוש באותו הליכון לאורך שנים מבלי לתחזק או לבדוק אותו מדי פעם מהווה סכנה בטיחותית, לא פחות מכך.  לכן, במידה ואתם מחזיקים הליכון בבית (או אחראים על ההליכון בחדר הכושר של מקום העבודה, למשל), מומלץ ביותר שתתחזקו את המכשיר באופן קבוע ושוטף.

הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא כאמור עבודה עם חברה מקצועית מהתחום ורכישה של חבילה הכוללת בדיקות תקופתיות, תחזוקה שוטפת ותיקונים במידת הצורך רק כך תוכלו להבטיח כי השימוש בהליכון יהיה תמיד בטיחותי לחלוטין וכי המכשיר יאריך חיים וימשיך לשמש אתכם גם בעוד שנים מהיום.
 

כתבות נוספות


מה כל כך מיוחד באירוע בוטיק?
עד לפני מספר שנים, רוב האירועים אותם היינו מפיקים היו גדולים, עם כמות גדולה של מוזמנים. אירועים של מאות, לפעמים אפילו אלפי משתתפים. עם הזמן המושג הצרפתי ”בוטיק“ נכנס לישראל ותפס תאוצה בתחומים רבים כמו תחום האופנה, המסעדות, העיצוב וגם האירועים.הפלגות נופש או טיול מאורגן
שמיים פתוחים וחבילות נופש זולות, הופכים את היציאה לחו״ל לאטרקטיבית מאוד. מה לגבי שייט, קרוז מפואר? האם הוא עדיף על טיול מאורגן?כמה טיפים בריאותיים בבחירת הדירה הבאה שלך
בשעה טובה, החוזה בדירה השכורה והרעועה עומד להגמר ומגיע השלב הבא בחייך – מעבר לדירה כמו שתמיד חלמת. מה שנקרא, 'דירה של מבוגרים'; משופצת, עם מטבח גדול, אולי אפילו מרפסת שתאפשר לכם לספוג קצת ויטמין D מידי פעם, וקירות העשויים מחומר שמונע רעש באוזניים ואי נוחות כללית.האם כדאי לצאת ולהכיר במקביל ומתוכם לבחור?
אתרי הכרויות שונים הפכו את הנושא של הכרות להרבה יותר פשוט וקל. אם בעבר הייתם צריכים לצאת למקומות שונים על מנת להכיר, כיום אפשר לעשות זאת בקלות.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle