מגזין הומלס / נדל"ן, זירת המומחים

15 טיפים למעבר דירה שלא בטוח שחשבתם עליהם

15 טיפים למעבר דירה שלא בטוח שחשבתם עליהם

מעבר דירה יכול להיות אירוע די מלחיץ או מפחיד. כל אחד מאיתנו שמתחיל בתהליך הזה הופך למעין מפיק אירועים שמפקד על כל המעבר בקפדנות ובדקדוק כדי שהכול יגיע בשלום למחוז חפצכם החדש. בשביל שהמעבר הזה יקרה בצורה טובה ויגרום לכם לשקט נפשי, הבאנו לכם 15 טיפים מעולים שיעזרו לכם לנהל את היום המורכב הזה.

22/02/2021
זירת המומחים | השכרה, מכירה
 1. פק"ל קפה למובילים

המובילים הם החברים הכי טובים שלכם ביום הזה. זכרו שככל שאתם תהיו נחמדים יותר אליהם הם יהיו יותר נחמדים לחפצים שלכם. אל תמהרו יותר מידי להתחיל, שבו איתם לקפה טוב לפני שתתחילו את המעבר, כדי ליצור אמון ולגרום להם לשתף אתכם פעולה ולעבור את ההובלה הזו בצורה הטובה ביותר. מה גם שבסוף הם בני אדם כמו כולנו והולכים לעבוד מאוד קשה בשבילכם.

 1. לו"ז מסודר לכל התהליך

אל תתעצלו והקדישו זמן לבנות לו"ז מפורט שבו אתם מתכננים מה יקרה ומתי יקרה כל דבר, כמה ימים לפני ואחרי המעבר. זה יעזור לכם לא לפספס כלום ולשים לב ששום דבר לא התפספס.

 1. רשימת חפצים

רשימה מסודרת של כל החפצים שאתם מעבירים. כדאי לחלק אותה לפי חדרים או לפי סדר כלשהו שיעזור לכם לעבור עליו ולזכור אותו. בסיום האריזה והפריקה עברו על הרשימה וככה לא תשכחו שום פריט.

 

 1. אל תסכימו לעשות פעולה עצמאית של אחד העובדים

לפעמים יהיו עבודות לא מתוכננות כמו פירוק והרכבה של רהיט שלא ציפיתם. ברגעים כאלה יכול להיות מצב שבו אחד העובדים ינסה להציע לכם לעשות את  הפעולה הספציפית הזו בעצמו ואולי הוא יבקש מכם לא לספר למעסיק ולקבל על זה כסף בשחור. אנחנו ממליצים לא להסכים להצעה הזו משום שאם תסכימו לפעולה הזו לא יהיה ביטוח ואם חס וחלילה תקרה איזו תאונה לעצמכם או לרהיט עצמו, הנזק והעלות תהיה אך ורק על חשבונכם.

המנהל לא ידע על העסקה ולכן הוא יתנער ממנה.

 

 1. הכוונת הפורקים לחדרים

הגיעו לדירה בזמן שהמובילים מגיעים והכווינו את הארגזים לחדרים אליהם הם אמורים להגיע. כך תחסכו לעצמכם הרבה עבודה בשלב פריקת הארגזים וסידור הבית.

 1. סגירת חשבונות קודמים

לפעמים אחרי שמבצעים את כל המעבר הסידורים הבירוקרטיים נשכחים ממוחנו. חשוב לשלם את כל החובות שיש לכם בדירה כמו ארנונה מים וחשמל ולוודא את העברת החשבונות של הדירה לבעלים הבאים שיגיעו אחרכם.

 1. עדכון כתובת

חשוב להתקשר לכל הגורמים ששולחים לכם מכתבים ולשנות את הכתובת החדשה. זה ימנע ממכם לפספס דברים מגופי ממשלתיים או מהעירייה. הרבה פעמים אנשים שוכחים לעשות את או שלוקח להם הרבה זמן ולכן אם תעשו את זה עוד ביום המעבר יהיה לכם ראש שקט יותר.

 1. תיק יום המעבר שלכם

כדי שלא תצטרכו לפתוח קופסאות כל הזמן, הכינו תיק עם בגדים וכל מה שתצטרכו באותו היום. חשוב שתשימו בו גם את הארנק, המטען לפלאפון ועוד אביזרים שאתם משתמשים בהם ביומיום. ככה לא תוכלו לאבד אותם. כמובן שאפשר לשים שם גם תכשיטים או שעונים יקרים.

 1. שמירת חנייה למובילים

מצאו חנייה כפולה באזור שלכם ושמרו אותה למשאית של ההובלה לכל אותו היום כדי לאפשר למובילים לעבוד בשקט ולא לתפוס את כל הרחוב.

 

 1. חפצי הספיישל – למכונית

חפצים בעלי ערך גבוה שאתם לא רוצים שיהרסו או ייעלמו יבואו איתכם אל הדירה החדשה במכונית בשביל לשמור עליהם בעצמכם. ככה תמנעו מהם להישבר על ידי הטלטולים של המשאית.

 1. עזרה מחברים

אל תתביישו ובקשו מחברים שלכם לפנות קצת זמן ולהצטרף אליכם ליום הזה. אתם תצטרכו עוד ידיים עובדות ובעיקר עוד עיניים כדי שיכולו לראות ולבקר שהכל מועבר בזהירות ובאיטיות וששום דבר לא נשבר, או לחלופין שאם משהו נשבר המובילים לא מסתירים את זה.

 1. נקודות בקרה

קבעו נקודות שבהן אתם עושים וידוא תכולה למשאית ונסו לשים בהם חברים או אנשים שאתם סומכים עליהם. למשל בעת ההגעה לדירה החדשה, ובעת היציאה מהדירה הקודמת.

 

 1. זמן טוב לניקוי אורוות

נצלו את היום הזה כדי למיין את החפצים שלכם. לרוב, כשאנחנו חיים ומתרגלים לדירה, אנחנו לא שמים לב ללא מעט חפצים או רהיטים שאין לנו באמת צורך בהם. נצלו את ההזדמנות הזו להעיף מהבית את כל הדברים הלא נחוצים ולמיין בגדים או אביזרים אחרים.

 

 1. הכנות טובות ואריזה חכמה

מילת המשחק בתהליך של הובלת דירה היא סדר, המילה השנייה היא ארגון. שימו לב שאתם מקפידים לרשום מה יש בכל ארגז ולחלק אותם לפי נושאים או לפי חדרים. לכו למקום שאתם מכירים וקחו ממנו ארגזים חזקו שלא יתפרקו לכם בדרך. אל תיקחו ארגזים שבורים מהסופר הקרוב.

 

 1. נקו את הדירה החדשה

כדי לחסוך בלאגן הגיעו לדירה יום לפני ונקו אותה באופן יסודי. ככה תתחילו באווירה טובה ונעימה את החיים בדירה החדשה. רצוי לעשות את זה יום לפני כדי שהבית יספיק להתייבש ולא תצטרכו לשים ארגזים על רצפה רטובה שתהרוס אותם.

 

אז הינה כל מה שיעזור לכם לעבור את ההובלה הזו בהצלחה!

הטיפ האחרון שהוא לא פחות חשוב מהשאר הוא לנסות להנות ולהפוך את היום הזה לחוויה כיפית ומשמעותית. שימו מוזיקה לאורך התהליך, תעשו צחוקים עם המובילים וגם נסו לחוב רהיט עם הרצועות המוזרות של המובילים, תופתעו לגלות כמה זה עוזר ונוח.

אז המון מזל טוב וכמובן שתתחדשו על הדירה. מאחלים לכם לשבור רגל, של שולחן כמובן.

 

מחפשים מובילים מומלצים? פיקאפ הובלות זה בדיוק מה שאתם צריכים!
 

כתבות נוספות


4 כללי היסוד של הפאנג שוואיי
הפאנג שוואי, שיטה סינית עתיקה לארגון חפצים ומבנים, מאפשרת לנו להגיע להרמוניה בבית שלנו, במקום העבודה ובכל מבנה שאנחנו שוהים בו. איך? ריכזנו עבורכם את עקרונות היסוד.3 טיפים לשדרוג הסלון
לא רק כדי לשבור שיגרה, הסלון משקף את מי שאנחנו, הוא גדל ומשתנה יחד איתנו. יחד עם זאת, שינויים בסלון לא חייבים לרוקן את הכיס. הנה כמה עצות לשדרוג הסלון והאווירה בקלות ובתקציב רגועדירות למכירה בתל אביב 2021 - מבט על השוק
על רקע ירידת המחירים, הן בשל הקורונה והן בשל היעדר הביקוש, הופכת תל אביב ליעד מבוקש עבור משקיעים ועבור משפחות עתידיות. לקראת 2021 , יצאנו לבדוק את מצב הדירות למכירה, נתוני השכרה ותשואות בעיר לפי איזורי הביקוש המובילים.מי בכלל יכול לקנות דירה בתל אביב??
מה קרה למרכז העיר, לאן הולכים הצעירים שפלורנטין כבר יקרה להם? ומהי ההשקעה המשתלמת בתל אביב? נפגשנו עם אורן מ״דירוטשילד״ לשיחה על תל אביב של היום ושל מחר. היה מרתק.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה