מגזין הומלס / זירת המומחים

הדרך המקצועית להשלים את השיפוץ – ניקיון לאחר שיפוץ

הדרך המקצועית להשלים את השיפוץ – ניקיון לאחר שיפוץ

השלב האחרון בכל שיפוץ של דירה או בית, כמו גם במקרה של בית/דירה חדשים אותם מוסר הקבלן לבעלים, צריך להיות ניקיון מקצועי ויסודי. למעשה, ניקיון לאחר שיפוץ אינו ניקיון דירה רגיל או סטנדרטי – לרוב מדובר במצב המצריך ניקיון מסוג שונה, יסודי ומאתגר יותר מבחינות שונות. מה חשיבותו של ניקיון ייעודי מסוג זה, מה הוא אמור לכלול וכיצד מומלץ לגשת למשימה?

25/02/2021

מה כולל ניקיון מקצועי שלאחר שיפוץ?

בנבדל מכל סוג אחר של ניקיון, ובפרט ניקיון בית סטנדרטי אליו אנו נדרשים בממוצע אחת לשבוע או שבועיים (בתקווה...), ניקיון לאחר שיפוץ הוא כאמור ייעודי למצב ספציפי זה, יסודי יותר ומצריך שימוש בחומרי ניקוי אחרים, כמו גם בטכניקות ניקיון שונות.

מדוע? מכיוון שבית או דירה אשר זה עתה עברו שיפוץ (או סיום בנייה) מכילים סוגים אחרים של לכלולים ו"מפגעי ניקיון" למיניהם, המצריכים התייחסות ספציפית. למשל – כתמים של צבע אשר תמיד נותרים בהיקף זה או אחר, למשל על משקופים או ארונות קיר/מטבח, אבק אשר עלול להצטבר על גבי שטיחים וכד' כתוצאה מעבודות השיפוץ ועוד. ניקיון מקצועי שלאחר שיפוץ יכלול התייחסות לכל צרכי הניקיון המשותפים למרבית סוגי השיפוצים, החל מטיפול בשאריות צבע ועד לפינוי פסולת בניין הייחודית לאתרי בנייה ושיפוץ. עבודות נוספות הנכללות לרוב במסגרת ניקיון לאחר שיפוץ הן הסרה יסודית של אבק ממשטחים שונים (אבק המצטבר במהלך השיפוץ אותו יש להסיר באופן שיטתי ויסודי), ליטוש של פאנלים שונים ופוליש להברקת הרצפה ומשטחי שיש, חיטוי כולל של חדרי אמבטיה ושירותים, שאיבת אבק "תעשייתית" ומקצועית כולל משטיחים, ספות, מזרונים ועוד.

כפי שניתן להבין, שירותי ניקיון לאחר שיפוץ כוללים בעיקר עבודות ניקיון יסודיות המצריכות שימוש בכלים וחומרים מיוחדים שאנחנו בדרך כלל לא מחזיקים בביתנו (מכונת פוליש, שואבי אבק תעשייתיים וכו'), כמו גם עבודה יסודית ומתמשכת המבטיחה להסיר את מפגעי הלכלוך שהצטברו במהלך השיפוץ באופן מלא ויסודי.

חשיבותו של ניקיון מקצועי לאחר שיפוץ היא עצומה, שכן שלב זה מהווה במובנים רבים את השלב הסופי והאחרון בשיפוץ עצמו – מה שווה השיפוץ המושקע והמקצועי ביותר אם הדיירים נכנסים אחריו לבית מלוכלך המכיל מפגעי ניקיון בלתי שגרתיים, חלקם כאלו אשר עשויים ללוות את הבית עוד שנים רבות אם לא יטופלו באופן מקצועי?...

 

מומלץ להיעזר באנשי מקצוע מהתחום – חברות המתמחות בניקיון לפני מעבר דירה

מפאת חשיבותו הרבה של ניקיון לפני מעבר לבית חדש, כמו גם העובדה כי הוא עלול להציב אתגרים וקשים משמעותיים עבור האדם הפשוט המתגורר באותו בית ואינו מתמחה בניקיון מקצועי או מחזיק בחומרי ניקיון מקצועיים נדרשים, מומלץ ביותר לשכור חברה מקצועית המתמחה בניקיון, וספציפית בניקיון לפני מעבר דירה . בארץ פועלות מספר חברות המתמחות ספציפית גם בסוג זה של ניקיון, דוגמת חברת "אקסטרא קלין" אשר מנקה מדי שנה באופן מקצועי אינספור דירות ובתים לאחר שהסתיימו בהם עבודות הבנייה.

חברה המתמחה בניקיון מקצועי ובפרט בניקיון לפני עבר לדירה חדשה מקבלן מגיעה עם אנשי צוות מיומנים ומנוסים ועם כל החומרים וכלי העבודה המיוחדים המאפשרים לנקות במהירות וביסודיות רבה את חומרי הבניין הקשיחים המצטברים לרוב במהלך עבודות הבניה. זו הדרך היעילה, הנוחה, הקלה, הזולה וגם המקצועית ביותר להבטיח את סיומו המתבקש של הבניה ולהבטיח כי הבית אליו נכנסים אינו רק חדש, אלא גם נקי, מבריק ומזמין שנוכל להנות ממנו לאורך זמן
 

כתבות נוספות


איך לשפץ דירה בתקציב מוגבל?
כולם יודעים שלבצע שיפוץ בדירה זה עסק יקר שעשוי לעלות בין 5,000 – 7,000 ₪ למטר, אז איך עושים זאת בחצי מחיר ואף פחות? איך אפשר לשפץ את הדירה, לרענן ולעצב אותה מבלי "לקרוע את הכיס"? הנה כמה טיפים.יושבים בגובה: כך תשלבו כסאות בר בדירה שלכם
מהם היתרונות של אי במטבח? כיצד לבחור כסאות בר לאי? מהם החומרים המומלצים, הסגנונות ועוד כמה נתונים מעניינים על איים וכסאות בר.5 טיפים שיעזרו לכם לגייס משכנתא
הלוואה לרכישת דירה, או בקיצור משכנתא, היא סכום כסף גדול שניתן לאדם שנמצא זכאי לכך על ידי הבנק במטרה שישתמש בו לרכישת דירה ויבצע החזר מסודר של הסכום, בתוספת ריבית כמובן, מדי חודש בחודשו לאורך מספר שנים.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle