מגזין הומלס

צילום:freepik

צילום:freepik

טיפים להכנה מושלמת לבחינת מועצת רו"ח

כשחושבים על חשבונאות, נזכרים מיד גם בבחינה של לשכת מועצת רואי החשבון, ובכך שהיא מאז ומעולם הייתה נחשבת לאימת הסטודנטים או הבוגרים. אבל מה אם נגיד לכם שיש כמה טיפים מוכחים להכנה טובה לבחינה, וגם כמה כלים שישפרו את הסיכוי שלכם לצלוח אותה בשלום? הנה כל הפרטים

26/02/2021
פיננסים

המטרה של בחינת לשכת מועצת רואי החשבון היא לוודא שמי שמגיעים לאחר מכן אל התחום אכן שולטים בחומר. בפועל, הבחינה הזו היא תנאי סף להשתלבות בתחום וצריך לעבור אותה בהצלחה אם רוצים לפתוח עסק של ראיית חשבון או להציע שירותים כאלה כשכירים לחברות גדולות.

הבחינה של לשכת מועצת רואי החשבון הייתה מאז ומעולם אימת הסטודנטים ואז הבוגרים של לימודי חשבונאות. אבל כיום כבר זרמו מספיק מים בנהר הפיננסי, כך שיש כמה עצות שאותן ניתן לאמץ באופן מיידי כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה בבחינה:

 

  1. הגדירו יעדים ברורים לכל יום לימודים

הגדרת יעדים חשובה בכל נושא ובכל תחום, בעיקר אם מתכננים להשקיע זמן רב בלימודים לקראת הבחינה. הפתרון הוא להגדיר יעדים ברורים לכל יום לימודים וכך לפרק את התהליך הארוך לכמה חלקים נפרדים. אם תכתבו לא רק איזה נושא אתם רוצים ללמוד כל יום אלא גם איזה סוג כמה תרגילים אתם הולכים לפתור, יהיה לכם קל יותר לעמוד ביעדים ולהשלים את ההכנה לחומר.

 

  1. פתרו בחינות ממועדים קודמים

מועצת רואי החשבון אמנם מקפידה לפרסם שאלות חדשות בכל מבחן, אבל זה לא אומר שאתם צריכים לוותר על פתרון בחינות ממועדים קודמים. אם תפתרו את הבחינות הללו, תדעו מה פחות או יותר המועצה מצפה למצוא, איך זה בא לידי ביטוי בשאלות עצמן, מה המשמעות של נוסח כזה או אחר עבור הנתונים וכן הלאה. את הבחינות תוכלו למצוא באתרי האינטרנט או דרך מוסדות ההכנה הרשמיים.

 

  1. גוונו במקורות התרגול

הטעות הנפוצה של בוגרי לימודי חשבונאות היא להתמקד רק במקורות התרגול שהם מכירים, כי זה מרגיש נוח וקל יותר. בפועל, עדיף לכם להתרחק מכל שיטת לימוד שגורמת לכם להרגיש בנוח – כי זה ככל הנראה אומר שאתם לא ממצים את הפוטנציאל. לחילופין, מה שכן כדאי לעשות זה לגוון במקורות התרגול ולהשתמש בשאלות ממספר מוסדות אקדמיים שונים. כך נחשפים לסגנונות כתיבה חדשים, לשיטות פתרון אחרות ולמחשבות מקוריות של עוד מרצים ומתרגלים.

 

  1. אל תוותרו על השאלות האמריקאיות

עוד טעות שחוזרת על עצמה היא לדלג על השאלות האמריקאיות ולהתמקד בשאלות הפתוחות, מתוך מחשבה שגויה שככה לומדים טוב יותר. המציאות כמובן שונה: שאלות אמריקאיות מאפשרות לנו ללמוד הרבה יותר לעומת שאלות המסה. חוץ מזה, תרגול כזה בצורה נכונה חוסך זמן במבחן.
 

כתבות נוספות


משכנתא בלי בעיה – איך לבצע בעצמכם את החישוב
עבור רובנו, החלום המתוק של רכישת דירה טומן בחובו גם עניין מאד לא שולי של לקיחת משכנתא. עבור רובנו הגורף המילה הזו ומשמעותה ברורות לגמרי, אך מה שלא לא ברור הוא הסכום האמתי שנשלם בפועל. אז איך נוכל לחשב זאת?השקעה בנדל"ן באירופה למחזיקי דרכון מהאיחוד האירופאי
הגלובליזציה פותחת בפנינו הזדמנויות חדשות רבות, בכל רחבי העולם ובפרט באירופה - היבשת הקרובה ביותר אלינו וגם זו שנהנית מהרווחה הכלכלית הגבוהה ביותר. בין ההזדמנויות מתבלטות השקעות בנדל"ן.באילו מקרים עסקים צריכים ייעוץ אסטרטגי?
צמיחה עסקית דורשת קבלת החלטות רבות בנוגע לאופן הרחבת הפעילות. תוכנית אסטרטגית היא המפתח בתכנון ההצלחה והצמיחה. התוכנית כוללת את הפעולות שיבוצעו בפועל במטרה להשיג את המטרות ולהגשים את החלום והיא צריכה להיות ברורה, מפורטת וריאלית.עבודה מהבית - האם יש השפעה על ביטוח הדירה?
אין ספק שהקורונה שנחתה עלינו אי שם בתחילת שנת 2020 שינתה את עולמנו בתחומים רבים - היחסים החברתיים - אפילו עם הקרובים אלינו ביותר, המרחב האישי וגם המרחב התעסוקתי. בזמן שמקומות רבים קרסו, חלקם נסגרו, בעקבות הסגרים וההגבלות, מקומות עבודה אחרים אימצו את מודל העבודה מהבית, וחלקם אף המשיכו איתו גם כשהוסרו...


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle