מגזין הומלס

צילום:freepik

צילום:freepik

טיפים להכנה מושלמת לבחינת מועצת רו"ח

כשחושבים על חשבונאות, נזכרים מיד גם בבחינה של לשכת מועצת רואי החשבון, ובכך שהיא מאז ומעולם הייתה נחשבת לאימת הסטודנטים או הבוגרים. אבל מה אם נגיד לכם שיש כמה טיפים מוכחים להכנה טובה לבחינה, וגם כמה כלים שישפרו את הסיכוי שלכם לצלוח אותה בשלום? הנה כל הפרטים

26/02/2021
פיננסים

המטרה של בחינת לשכת מועצת רואי החשבון היא לוודא שמי שמגיעים לאחר מכן אל התחום אכן שולטים בחומר. בפועל, הבחינה הזו היא תנאי סף להשתלבות בתחום וצריך לעבור אותה בהצלחה אם רוצים לפתוח עסק של ראיית חשבון או להציע שירותים כאלה כשכירים לחברות גדולות.

הבחינה של לשכת מועצת רואי החשבון הייתה מאז ומעולם אימת הסטודנטים ואז הבוגרים של לימודי חשבונאות. אבל כיום כבר זרמו מספיק מים בנהר הפיננסי, כך שיש כמה עצות שאותן ניתן לאמץ באופן מיידי כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה בבחינה:

 

  1. הגדירו יעדים ברורים לכל יום לימודים

הגדרת יעדים חשובה בכל נושא ובכל תחום, בעיקר אם מתכננים להשקיע זמן רב בלימודים לקראת הבחינה. הפתרון הוא להגדיר יעדים ברורים לכל יום לימודים וכך לפרק את התהליך הארוך לכמה חלקים נפרדים. אם תכתבו לא רק איזה נושא אתם רוצים ללמוד כל יום אלא גם איזה סוג כמה תרגילים אתם הולכים לפתור, יהיה לכם קל יותר לעמוד ביעדים ולהשלים את ההכנה לחומר.

 

  1. פתרו בחינות ממועדים קודמים

מועצת רואי החשבון אמנם מקפידה לפרסם שאלות חדשות בכל מבחן, אבל זה לא אומר שאתם צריכים לוותר על פתרון בחינות ממועדים קודמים. אם תפתרו את הבחינות הללו, תדעו מה פחות או יותר המועצה מצפה למצוא, איך זה בא לידי ביטוי בשאלות עצמן, מה המשמעות של נוסח כזה או אחר עבור הנתונים וכן הלאה. את הבחינות תוכלו למצוא באתרי האינטרנט או דרך מוסדות ההכנה הרשמיים.

 

  1. גוונו במקורות התרגול

הטעות הנפוצה של בוגרי לימודי חשבונאות היא להתמקד רק במקורות התרגול שהם מכירים, כי זה מרגיש נוח וקל יותר. בפועל, עדיף לכם להתרחק מכל שיטת לימוד שגורמת לכם להרגיש בנוח – כי זה ככל הנראה אומר שאתם לא ממצים את הפוטנציאל. לחילופין, מה שכן כדאי לעשות זה לגוון במקורות התרגול ולהשתמש בשאלות ממספר מוסדות אקדמיים שונים. כך נחשפים לסגנונות כתיבה חדשים, לשיטות פתרון אחרות ולמחשבות מקוריות של עוד מרצים ומתרגלים.

 

  1. אל תוותרו על השאלות האמריקאיות

עוד טעות שחוזרת על עצמה היא לדלג על השאלות האמריקאיות ולהתמקד בשאלות הפתוחות, מתוך מחשבה שגויה שככה לומדים טוב יותר. המציאות כמובן שונה: שאלות אמריקאיות מאפשרות לנו ללמוד הרבה יותר לעומת שאלות המסה. חוץ מזה, תרגול כזה בצורה נכונה חוסך זמן במבחן.
 

כתבות נוספות


הדילמה: לחיות את הכאן והעכשיו או לעסוק בתכנון העתיד?
אם אתם עובדים קשה ורואים את התוצאות בחשבון הבנק שלכם, אתם בטח מתלבטים מה הדרך הנכונה ביותר להשתמש בכסף שצברתם. האם זה הזמן להגשים את החלומות שלם, או שכדאי דווקא לחסוך לחלומות עתידיים? בהתנהלות כלכלית נכונה, אין סיבה שלא תוכלו לעשות את שני הדברים בו זמנית בדיקות שכדאי לעשות לפני עסקת מקרקעין
עסקה בעולם הנדל"ן היא תמיד גדולה, מורכבת ומסועפת מאוד ומערבת בתוכה סכומי כסף גדולים ובהתאם לכך סיכונים שצריך לדעת איך לנהל מכדי להימנע מהפסדים כלכליים כבדים.כל מה שצריך לדעת על כתיבת צוואה
לאורך החיים כל אדם צובר רכוש, בין אם כזה שהוא בעל ערך כספי ובין אם כזה שהוא בעל ערך רגשי ואישי. אחת הזכויות של אדם לאחר מותו הוא העברה של רכושו לפי רצונותיו ובקשתו. לצורך כך לכל אדם ישנה אפשרות להשאיר אחריו צוואה. כל המידע שצריך לדעת – במאמר הבא.הר הכסף וכל מה שצריך לדעת בנושא ב2021
הידעתם? למעלה מעשרה מיליארד שקלים בישראל עדיין מוגדרים בתחילת שנת 2021 ככספים אבודים. האם חלק מזה שייך לכם?


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle