מגזין הומלס

השקעה בנדל"ן באירופה למחזיקי דרכון מהאיחוד האירופאי

השקעה בנדל"ן באירופה למחזיקי דרכון מהאיחוד האירופאי

הגלובליזציה פותחת בפנינו הזדמנויות חדשות רבות, בכל רחבי העולם ובפרט באירופה - היבשת הקרובה ביותר אלינו וגם זו שנהנית מהרווחה הכלכלית הגבוהה ביותר. בין ההזדמנויות מתבלטות השקעות בנדל"ן.

בארץ רמת המחירים של הנכסים מכל הסוגים גבוהה מאוד, ועל כן קשה להגיע לתשואה משתלמת. באירופה לעומת זאת יש עדיין לא מעט מקומות שבהם ניתן לאתר נכסים מניבים וליהנות מתשואה של 6-8% בשנה ואף יותר. דרכון של מדינה השייכת לאיחוד האירופאי מסייע מאוד למימוש ההזדמנויות - ובעמוד זה תמצאו מידע לגבי השגת דרכון מתאים והדרכים שבהן הוא מקל על השקעות בנדל"ן.

10/03/2021
פיננסים

 

ההקלות שמהן נהנים משקיעים בנדל"ן בזכות דרכון אירופאי

נכון ל-2021 האיחוד האירופי מונה 27 מדינות, ובהן ספרד, איטליה, גרמניה, הולנד, צרפת, דנמרק, שוודיה, קפריסין, אירלנד ועוד. דרכון של כל אחת מ-27 המדינות מוכר בכולן ופותח את הדלתות בתחומים רבים לרבות השקעות בנדל"ן.

כך למשל דרכון פורטוגלי או דרכון רומני - שניים מהדרכונים הפופולריים ביותר בקרב ישראלים - מקנים את הזכאות לקבל משכנתא ברוב מדינות האיחוד, ובחלק מהמקרים גם בתנאים נוחים במיוחד. מימון זול של רכישת נדל"ן הופך כמובן את התשואה לגבוהה אף יותר ומגדיל את כדאיות העסקה.

בנוסף ישנן מדינות שאוסרות בעלות על קרקע למי שאינו אזרח המדינה או בעל דרכון אירופי. כך למשל רומניה, ולכן לצורך השקעה - למשל קניית דירה בבוקרשט, עיר שנהנית מתנופת פיתוח ומושכת אליה גם סטודנטים רבים מכל רחבי העולם וגם אנשי עסקים בשלל תחומים - תצטרכו למצוא שותף מקומי. עם דרכון של אחת ממדינות האיחוד (ולאו דווקא רומניה - גם של פורטוגל למשל) תוכלו להשקיע ישירות.

 

תנועה חופשית בין מדינות האיחוד

דרכון פורטוגלי, רומני, פולני, הונגרי או כל דרכון אירופאי אחר מקל מאוד גם על המעבר בין המדינות, וכן על השהות בהן. תנועה חופשית לגמרי ושהות לכל פרק זמן שתרצו הן בסיס לאיתור הזדמנויות משתלמות במיוחד בעולם הנדל"ן. בחלק מהמקרים בעלי הדרכון האירופאי גם עוברים לחיות במדינה אירופאית כזו או אחרת לתקופה מסוימת - וכשזה המצב, באה לידי ביטוי עוד הטבה חשובה: האפשרות לעבוד באופן חוקי (כולל האופציה להקים עסק עצמאי).

 

איפה כדאי להשקיע בנדל"ן באירופה?

המדינות שעשויות להתגלות כמשתלמות במיוחד למשקיעים בנדל"ן באירופה הן ספרד, פורטוגל ויוון, ובפרט בערים הגדולות שבהן. הסיבה לכך היא דווקא משבר - 3 המדינות הנ"ל סבלו במידה הרבה ביותר מהמשבר הכלכלי של סוף העשור הראשון של המאה ה-21. פורטוגל וספרד ספגו מכה לא פשוטה גם בתקופת הקורונה. כתוצאה מכך רמת מחירי הנדל"ן במדינות אלה נמוכה ואטרקטיבית, מה גם שהן מנסות לשקם את הכלכלה ועל כן מקלות על משקיעים זרים להשקיע בהן.

בכל מקרה חשוב לזכור ששווקי הנדל"ן בכל רחבי העולם דינמיים מאוד, ולכן השקעה כדאית היום לא בהכרח תהיה כזו גם מחר. בנוסף מדובר בערים גדולות כך שאם למשל בחרתם להשקיע בברצלונה, חשוב ללמוד את השוק המקומי ולהבין מהי השכונה הספציפית שתניב תשואה מרבית בשנים הקרובות.

 

איך להגיע לדרכון של מדינה מהאיחוד האירופי?

הזכאות לדרכון של מדינות האיחוד האירופי היא לרוב על בסיס שורשים באותה מדינה. דרכון פורטוגלי הוא אופציה גם ליוצאי מדינות רבות אחרות ובהן מרוקו, לוב, אלג'יריה, תוניסיה, יוון, מצרים, טורקיה ועוד. הסיבה לכך היא שבכל המדינות האלה חיו יהודים שגורשו לפני כ-500 שנים מפורטוגל, כך שעל-פי חוק הלאום של פורטוגל הם זכאים לדרכון. על-מנת לברר זכאות על בסיס שם משפחה כדאי לפנות לעורכי דין שמתמחים בנושא זה.
 

כתבות נוספות


לוקחים משכנתא ונשארים בחיים - 5 דברים שכדאי לדעת לפני שלוקחים משכנתא
מזל טוב ! אתם חולמים עליו כבר כמה שנים והנה הוא הגיע, בית החלומות שלכם, ממש כמו שייחלתם. רגע לפני קבלת אחת ההחלטות החשובות שאתם עומדים לעשות ולפני שאתם ניגשים לבנק, בין ההתרגשות, הניירת והבירוקרטיה, אנחנו מזמינים אתכם לקחת רגע לפסק זמן, ולקרוא את המדריך המקיף אשר הכנו עבורכם בנושא המשכנתא:מה חשוב לדעת על מחזור משכנתא
שנת 2020 הביאה אתה מגפה ומשבר הכלכלי בעקבותיו רבים מבקשים לחסוך בהוצאות החודש, כשהגדולה מבניהן היא המשכנתא ותשלומי הביטוח שלה. כיצד ואיפה אפשר לצמצם בהוצאות אלה ומה חשוב לדעת לפני שרצים למחזר משכנתא.משכנתא בלי בעיה – איך לבצע בעצמכם את החישוב
עבור רובנו, החלום המתוק של רכישת דירה טומן בחובו גם עניין מאד לא שולי של לקיחת משכנתא. עבור רובנו הגורף המילה הזו ומשמעותה ברורות לגמרי, אך מה שלא לא ברור הוא הסכום האמתי שנשלם בפועל. אז איך נוכל לחשב זאת?


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle