מגזין הומלס

מה זה ביטוח לתכולת דירה?

מה זה ביטוח לתכולת דירה?

לאחר בדיקה מעמיקה בכל מגזיני העיצוב הנחשבים החלטתם כיצד תעצבו את ביתכם החדש. לא משנה אם זה על פי הפנג שוואי או לפי רצונכם האישי, לתכולת הדירה יש ערך פיננסי אדיר ובעל משמעות.

21/03/2021
פיננסים

תכולת הבית לפעמים יקרה כמעט כמו המבנה עצמו. ביטוח תכולה מפני מקרים כמו שריפה, פריצה, הצפה ועוד חשובה מאוד לשקט הנפשי שלכם.

כשיש תכולת יקרת ערך הכוללת תכשיטים ומכשירי חשמל יקרים, ריהוט וכלי מטבח או אפילו ציוד ספורט מתקדם (אופניים, אביזרי כושר וכו'), חשוב שגם הם יהיו מבוטחים.

ביטוח תכולה לדירה יעניק הגנה וכיסוי לרכוש הנמצא בביתכם. טרם רכישת ביטוח התכולה, יגיע לביתכם שמאי לאמוד את שווי הרכוש ובהתאמה ייתן הצעת מחיר לגובה ביטוח התכולה לדירה.  ביטוח תכולה לדירה מותאם כמובן לכמות הפריטים והשווי המשוער שלהם. המחיר יושפע גם מגורמי האבטחה השונים הקיימים בביתכם כדוגמת :אזעקה, גלאי עשן וכל מערכת אבטחה ותחזוקה זו או אחרת הנמצאת בביתכם. חשוב מאוד לציין כל פרט אבטחתי בשעה שאתם מתכננים לבצע ביטוח שכזה. כל פרט נוסף, יוזיל באופן משמעותי את הביטוח שלכם.

ביטוח תכולת דירה לדירות שכורות

כשוכרי דירה, זהו הביטוח האידאלי בעבורכם. בסופו של דבר הנכס הממשי אותו אתם מחזיקים הינו הרכוש שקיים בתוך הדירה עצמה.

ברכישת ביטוח תכולה מגן על עצמו השוכר מכמה בחינות. ראשית, מגן על רכושו מפני נזק ואובדן שלו. שנית, מפני תביעות או הוצאות כנגד צד ג' שנגרמו לו נזקי גוף או רכוש בעקבות אירוע שהתרחש בדירה.

ישנן הרחבות נוספות לביטוח תכולת דירה כדוגמת: ביטוח אופניים, ביטוח "כל הסיכונים" במקרה וקיימים תכשיטים ושעוני יקרי ערך וביטוח במקרה וישנו עסק בדירה כדוגמת קליניקת טיפולים, עסק קוסמטיקה, משרד ביתי, מחסן לאחסון ציוד לעסק וכיוצא באלה.

מה ההבדל בין ביטוח תכולה לביטוח מבנה לדירה?

ברמה הפשטנית ביותר כשמם של הביטוחים כן הם – ביטוח המבנה לדירה שלכם יוודא כי כלל חלקי החלקים שמרכיבים את הדירה יישארו מבוטחים. לעומתו ביטוח התכולה מאפשר לכם לדעת שגם כלל החלקים שמרכיבים את פנים הדירה כדוגמת תכשיטים יקרי ערך ומכשירי חשמל יקרים, ריהוט וכלי מטבח בעלי ערך.

ביטוח מבנה מגן עליכם מפני נזקים בחלקי המבנה כדוגמת מרפסות, קירות חיצוניים ופנימיים, תקרות ורצפות ואפילו גם מפני נזקים במערכות שונות כגון אינסטלציה, חשמל ודודי מים. בדומה לפוליסות ביטוח הרכב הסטנדרטיות, גם לביטוחי מבנה ישנו ביטוח בסיסי וזהה המשותף לכלל חברות הביטוח. הביטוח המשלים לביטוח מבנה הוא ביטוח תכולה המכסה את המבוטח מפני נזקים שיגרמו לחפצים בעלי ערך כלכלי או סנטימנטלי.

בניגוד לביטוחי רכב, רכישת ביטוח מבנה איננה חובה. אך, במקרה ואת הדירה רכשתם בסיוע משכנתא מהבנק, ההלוואה מותנת ברכישת ביטוח להגנה על הנכס.
 

כתבות נוספות


דברים שחובה לדעת על פנסיית חובה
אין ספק שנרוויח את הפנסיה ביושר אחרי שנים של עבודה. אבל כדי שנוכל לממש את כל התכניות שלנו אנחנו צריכים כסף. הרי התרגלנו לרמת חיים מסויימת ויהיה לנו קשה עד בלתי אפשרי לחיות ללא הכנסה חודשית קבועה. אז מה חשוב לדעת כדי להגיע לרגע הנכסף?עבודה מהבית - האם יש השפעה על ביטוח הדירה?
אין ספק שהקורונה שנחתה עלינו אי שם בתחילת שנת 2020 שינתה את עולמנו בתחומים רבים - היחסים החברתיים - אפילו עם הקרובים אלינו ביותר, המרחב האישי וגם המרחב התעסוקתי. בזמן שמקומות רבים קרסו, חלקם נסגרו, בעקבות הסגרים וההגבלות, מקומות עבודה אחרים אימצו את מודל העבודה מהבית, וחלקם אף המשיכו איתו גם כשהוסרו...השקעה בנדל"ן באירופה למחזיקי דרכון מהאיחוד האירופאי
הגלובליזציה פותחת בפנינו הזדמנויות חדשות רבות, בכל רחבי העולם ובפרט באירופה - היבשת הקרובה ביותר אלינו וגם זו שנהנית מהרווחה הכלכלית הגבוהה ביותר. בין ההזדמנויות מתבלטות השקעות בנדל"ן.הדילמה: לחיות את הכאן והעכשיו או לעסוק בתכנון העתיד?
אם אתם עובדים קשה ורואים את התוצאות בחשבון הבנק שלכם, אתם בטח מתלבטים מה הדרך הנכונה ביותר להשתמש בכסף שצברתם. האם זה הזמן להגשים את החלומות שלם, או שכדאי דווקא לחסוך לחלומות עתידיים? בהתנהלות כלכלית נכונה, אין סיבה שלא תוכלו לעשות את שני הדברים בו זמנית 


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle