מגזין הומלס / DIY

איך ללמוד לעשות קסמים בעצמך כמו דיויד קופרפילד

איך ללמוד לעשות קסמים בעצמך כמו דיויד קופרפילד

אנחנו מסתכלים על קוסמים, מופתעים בכל קסם מחדש מהיכולות שלהם. מהקסמים המיוחדים שנוגדים את חוקי הטבע שמוכרים לנו. אנחנו בוהים בציפיה במחזה של קוסם ומחכים שדבר מה יקרה ובסופו של דבר אנחנו מגלים שהתוצאה היא שונה לחלוטין ממה שציפינו.

13/04/2021

 

רבים מסתכלים על הקוסם בעת ביצוע קסם ושואלים את עצמם: " אני יכול ללמוד לעשות קסמים?".  התשובה היא – כן. אפשר ללמוד לעשות קסמים, לא רק כמו הקוסם שראית בתור ילד במתנ"ס, אלא גם כמו קוסמים גדולים ובינלאומיים כמו דיוויד קופרפילד. קסמים אמנם נראים לנו לעיתים אמיתיים, אך הם אשליה.  כל אחד יכול ללמוד איך לעשות קסמים פשוטים ולהציג אותם בפני חברים או קרובי משפחה.

 

מה צריך בשביל ללמוד להיות קוסם מצליח?

  • אמביציה

כל קוסם צריך קודם כל שתהיה לו שאיפה חזקה להיות קוסם מצליח. האמביציה היא הבסיס לתחילת הדרך כקוסם מתחיל.

 

  • זמן פנוי

בשביל להיות קוסם מצליח, חשוב מאוד שיהיה זמן פנוי. אם אין כזה, צריך לפנות זמן.

 

  • סבלנות

חשוב מאוד להיאזר בסבלנות כדי לבצע חזרות מרובות על כל קסם חדש שלומדים. למידה של קסם דורשת זמן, לפעמים צריך ללמוד טכניקות שכוללות מהירות ידיים, וכדי להגיע למהירות מיטבית שתגרום לקהל להאמין שאתה מבצע קסם על חושי, צריך לעשות אינספור חזרות ביום, עד שתרגיש ש"יש לך את זה". שהצלחת להעביר את הקסם בקלות ובאופן כזה שגורם לצופים בך לתהות: "איך זה יכול להיות שעשית את זה הרגע?".

  • אמונה עצמית

קוסם מתחיל (וגם קוסם מנוסה) צריך שתהיה לו אמונה בעצמנו, בשביל שיוכל להרים את עצמו במצבים בהם הוא נתקל בקושי. קוסם ללא אמונה עצמית עלול למצוא את עצמו מתוסכל בעת מצבים בהם הוא נכשל.
אם קוסם מתחיל לא יאמין בעצמו, סביר להניח שהוא יזניח את החזרות כשיראה שהוא לא מצליח להגיע ליעדים שהציב לעצמו ומחשבות שליליות כמו: "אני לא מסוגל לזה בכלל" יגרמו לו להשאיר את החלום מאחוריו.
במקרים רבים, ברגע שקוסם אומר לעצמו: "אני מסוגל, אני יודע שאצליח", הוא עשוי להרגיש רצון להמשיך ולנסות עד שיגיע למטרה ששם לפניו.

  • אביזרים לקסמים

המרכיב הכמעט אחרון שנחוץ לכל קוסם מתחיל הוא אביזרים. קוסם מתחיל יכול להשתמש באביזרים שאפשר למצוא ברחבי הבית.
שמעת נכון, אין צורך לצאת מהבית ולחפש חנות קסמים, אפשר לבצע קסמים גם עם אביזרים שזמינים לנו מסביבנו. 

 

  • צופים, קהל

כל קוסם צריך שיהיה לו קהל, אחרת מי יתפעל מהיכולות המיוחדות שלו?
חשוב מאוד לבקש מקרובי משפחה או חברים להיות הקהל הניסיוני שלך שתפקידו להביט בך ולומר בכנות האם הקסם ברור, האם ניתן להבין בקלות כיצד עשית אותו ולהכין אותך בעצם לקראת ההופעה מול קהל גדול יותר.

 

הכנתי את הכול ואני מוכן להיות דיוויד קופרפילד, מה עכשיו?

עכשיו הגיע הזמן ללמוד קסם קל לביצוע שידהים את הצופים בכם. דעו לכם, ככל שהקסם יותר פשוט, כך הצופים יופתעו יותר.
לקסם הראשון, צריך להכין מראש טבעת פלסטיק, כזו שסוגרת את אריזות הלחם והפיתות. אם אין לכם כזו, אפשר להשתמש בטבעת אחרת, חשוב שזו תהיה טבעת קלת משקל.
בנוסף, תכינו גם חוט וגומיית מטבח חומה (כזו שמניחים על היד לכמה דקות, שוכחים ממנה וכשנזכרים שהיא שם, היא משאירה סימן של צמיד לכמה דקות ארוכות)
בקסם הזה, הצופים יופתעו לראות שאתם יכולים לגרום לטבעת לזוז נגד כוח הכבידה.
איך תעשו זאת? קודם כל, תגזרו מראש חוט לאורך 10 ס"מ בערך . לאחר מכן, תגזרו את הגומייה. כעת, הצמידו את הגומייה כשהיא ישרה ומתוחה בצמוד לחוט כשגם הוא מתוח.
כעת יש להחזיק בצד אחד של החוט והגומייה ולהניח את הטבעת מצדו השני. כשהטבעת נתלית על החוט, אחזו בשני צדדי החוט.
כעת, צריך למתוח את הגומייה ולהחזיק חלק ממנה בתוך כף היד. שימו לב שאתם מבצעים את החלק הזה מבלי שהצופים רואים זאת, כדי שלא להראות לצופים שלכם איך אתם בעצם עושים את הקסם.
כעת, יש להטות את החוט והגומייה כשהטבעת תלויה עליהן .

עכשיו אפשר להתחיל בקסם.
אמרו לצופים בכם שאתם הולכים להזיז את הטבעת שנמצאת בתחתית החוט כלפי מעלה, אך ורק באמצעות כוח המחשבה.
אפשר לעצום את העיניים בשלב זה ולמלמל כמה מילים או להגיד פשוט "ממממ" כדי לגרום לצופים לחשוב שאתם אכן תזיזו את הטבעת באמצעות כוח המחשבה ולא בשום דרך אחרת.
עכשיו צריך לשחרר בכל פעם את הגומייה לאט-לאט, מבלי שהצופים יראו שאתם עושים זאת. השחרור של הגומייה יגרום לכך שהטבעת תעלה כלפי מעלה ותגיע לכיוון אמצע הגומייה.
לכם רק נותר להגיד לצופים בשלב זה: "ועכשיו אני צריך שקט, כדי שאוכל להיות מרוכז. אני הולך להזיז את הטבעת עוד קצת מכוח המחשבה ".
כנראה שהצופים יסתכלו פעם אחת על הבעות הפנים שלכם ובפעם השנייה על הטבעת, כך שוב ושוב וכשהם
יראו שהטבעת זזה כלפי מעלה הם יגיעו לשלב הזה שכמעט כל צופה מגיע אליו בעת הקסם.
השלב שבו הוא מופתע מהקסם שביצעת ומבקש ממך לחזור עליו מספר פעמים נוספות כדי לנחש כיצד אתה עושה זאת.

 

אם ניסית לבצע את הקסם מספר פעמים אבל הסתבכת, אל ייאוש. תמיד ניתן לנסות לבצע קסמים אחרים.
חשוב לדעת שכל קוסם יכול לבחור בעצמו את הקסמים שאליהם הוא מתחבר.
ובכל זאת, אם יש קסם שאינו מצליח וגורם לך לייאוש, או אם אין לך את אחד או יותר מהרכיבים הדרושים בשביל להיות קוסם, ניתן ליהנות משירותיו של קוסם ליום הולדת בתל אביב
 

כתבות נוספות


פתרונות אחסון ומידוף לעסקים ולפרטיים
בתי עסק ואנשים פרטיים רבים זקוקים לפתרונות אחסון בצורה מסודרת, נגישה וזולה. ישנם פתרונות רבים של מידוף המותאמים לכמות וגודל הסחורה או האביזרים שיש לאחסן. המאמר יעסוק בסוגי המידוף השונים והתאמתם על פי הצרכים של הלקוחות.עיצוב גינות: מספר דרכים ליצירת צל בגינה
כאשר רק במחוזות תל-אביב והמרכז, כ- 23% מהתושבים מתגוררים בבתים פרטיים, צמודי קרקע (לפי פרסום גלובס, 8.2018) ויותר מכך במחוזות אחרים בארץ, הגינה נהפכה להיות חלק בלתי נפרד מחייהם של משפחות רבות. המקום שבו יושבים ונרגעים אחרי יום עבודה ארוך, מארחים בשבתות וחגים, מספקים לילדים מרחב לשחק ולהשתולל בו ועו...הדפסה בשלושה מימדים – המדע הבדיוני מציאותי מתמיד
חשבתם כמה נחמד אם לכל אחד היתה אפשרות לייצר בבית את מה שחסר, משחק לילדים, אקססורי ייחודי, כיסוי חדש לסמארטפון וכד'. למען האמת זה ממש אפשרי וכבר לא נחשב למדע בדיוני. היום כבר ניתן להדפיס את כל מה שצריך באמצעות מדפסת בשלושה מימדים.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle