מגזין הומלס / רכב

10 רכבים, טרנזיות ואוטובוסים מומלצים שלא רואים מוסך עבור נהג הסעות

10 רכבים, טרנזיות ואוטובוסים מומלצים שלא רואים מוסך עבור נהג הסעות

נהגים רבים נאלצים לגשת למוסך עם רכבם. כאשר כל אחד עושה זאת בטווח זמנים אחר. יש כאלו שמוצאים את עצמם במוסך לעיתים קרובות ויש כאלו שלעיתים רחוקות. המשותף לכולם – הוא הרצון להימנע מנסיעות תכופות למוסך.

13/04/2021

כל נהג יודע שאם הוא הגיע למוסך, רוב הסיכויים שיצטרך להוציא לא מעט כסף על תיקון הרכב שלו. במקרים חריגים קורה שהתיקון הוא פשוט ואינו דורש תשלום גבוה (חשוב לזכור שלפעמים, לפני ההגעה למוסך, יכולות להיות הוצאות נוספות, תשלום לגרר למשל, היא אחת הנפוצות).

כאשר מדובר בנהג שעובד כחלק מחברת הסעות, חשוב לזכור שהוא עתיד להיות שעות ארוכות על הכביש עם הרכב שלו, בין אם מדובר ברכב בינוני, טרנזיט או אוטובוס.
לכן, לפני קניית אחד מסוגי הרכבים הללו עבור חברת הסעות, חשוב מאוד לבדוק את האיכויות של הרכב ולבחור את הרכב שיחזיק מעמד כמה שיותר זמן ללא צורך בתיקונים.

לשם כך, מצורפות כאן 10 המלצות לסוגי רכבים שונים שיכולים להתאים לנהג הסעות ואינם רואים מוסך :

  1. טויוטה קורולה

מדובר ברכב אמין שלא רואה מוסך לעיתים קרובות. במצבים בהם קורה שהרכב אכן הגיע למוסך, התיקונים שלו מינימליים ופשוטים. בנוסף, החלקים של הרכב בעלי איכות גבוהה בהרבה לעומת רכבים אחרים. בעלי מוסכים מעידים כי זהו הרכב שהם הכי פחות נתקלים בו במקום עבודתם. בגלל שמדובר ברכב בעל 5 מקומות, הוא מתאים לנהג הסעות עם מספר נוסעים מצומצם.

  1. מאזדה B-2500

רכבי מאזדה מככבים בסקרים שונים שנערכו בקרב מוסכניקים. חברת הרכבים מאזדה מדורגת השני באמינות הרכבים שלה. הסקרים מראים כי רכבי מאזדה הם אמינים ורואים פחות מוסך. ה- 2500-B הינו טנדר בעל תיבת הילוכים ידנית ויש בו 4 דלתות, ו-5 מקומות ישיבה. מדובר ברכב חזק שיכול לשמש להובלות בקלות.

  1. פיג'ו בוקסר

זהו רכב ששוקל מעל 3 טון והוא בעצם סוג של מיני-משאית. פיג'ו בוקסר הוא רכב מסחרי שניתן להשיג אותו בגרסת של טנדר שיכול לשמש לנהג עבור הובלות, כרכב מסחרי סגור או כרכב גדול המותאם למספר רב של נוסעים. בסקר שנערך במכון D POWER-J נמצא שהדגמים של חברת פיג'ו רואים פחות מוסך, הם סובלים מתקלות פחות מאשר רכבים של חברות אחרות.

  1. Kia Telluride

הקיה טלוריד הוא רכב קוריאני משפחתי שיכול להתאים לנהג הסעות עם מעט נוסעים. זהו רכב עמיד וחזק, בעל תא מטען רחב ויש לו גם בקרת שיוט שמתאימה לנהגים שנוסעים לרוב בכבישים מהירים. יש נהגים שסבורים כי בקרת השיוט עוזרת במניעה של תאונות, כך שבסופו של דבר, ייתכן שהרכב יראה פחות מוסך גם מהבחינה הזו.


  1. מרצדס – אוטובוס עירוני

מדובר בדגם מרצדס שיכול להתאים לנהג הסעות של תחבורה ציבורית. מדובר ברכב בעל מנוע חזק. מוסכניקים רבים ציינו כי ישנם אוטובוסים רבים מדגם זה על הכביש. לדבריהם, הסיבה לכך היא כי מדובר באוטובוס אמין ועמיד שחלקיו מותאמים לנסיעות ארוכות ולטווח רחוק. 

  1. פורד קונקט

זהו רכב מסחרי בעל עיצוב מרובע. יש לו כמה גרסאות, הארוכה שבהן כוללת ספסל אחורי נוסף (שלישי), כך שבסך הכל, הרכב מונה כשמונה מקומות ישיבה.­ הביצועים שלו טובים והוא מותאם לנסיעה בעיר. הרכב מתאים לנהגים שצריכים להוביל סחורות כבדות והוא עמיד בפני משקל רב.

  1. אוטובוס מדגם קייטנו 500C

מדובר באוטובוס עם מנוע מרצדס, נפח המנוע הוא 10.7 ליטרים והאוטובוס מותאם להסעה של כ-55 נוסעים. השלדה של האוטובוס איכותית ונהגים רבים מציינים שנתקלו במעט תקלות באוטובוס זה. כאשר ישנן תקלות, הן אינן זולות, אך חשוב להדגיש כי יש מעט כאלה. עוד מציינים הנהגים כי העיצוב של הרכב והנוחות שלו הם אלו שגרמו להם מלכתחילה לרכוש אותו וכי הם מוכנים לשלם עבור ההוצאות במוסך כאשר יש צורך.

  1. יונדאי i800

חברת יונדאי נחשבת לפופולרית בישראל. יש לה מבחר גדול של רכבים מסחריים שמותאמים לנהגי הסעות. מסקרים שנערכו בשנים האחרונות בהשתתפות של מוסכניקים, מצאו שליונדאי i800 יש רמת אמינות גבוהה מאוד (יש הטוענים שליונדאי יש רמת אמינות גבוהה באופן כללי בכל הדגמים שלה). הסקרים מצביעים על כך שזהו רכב שאינו דורש תיקונים בתדירות גבוהה. בסקרים אלו יש דגש על כך שזהו רכב שאמור להיעשות בו שימוש על בסיס יום יומי ולמרחקים, כך שעשוי להיווצר מצב של בלאי בחלקי הרכב. אך החלקים שמרכיבים את רכב זה הם עמידים בפני נסיעות ארוכות על הכביש, כך שהוא מותאם לנהג הסעות.
אחד מחלקי הרכב שעמידים בפני נסיעות ארוכות בדגם זה הוא הגלגלים. יונדאי מתחייבת שלגלגלים שמותקנים ברכב יש יכולת בלימה ברמה גבוהה גם במצבים בהם הרכב סוחב על גביו משקל רב. זהו מידע חשוב מאוד עבור נהג הסעות שמתעניין ברכב עמיד.

  1. יונדאי 350H

דגם מסחרי נוסף של החברה הקוריאנית. מדובר ברכב גדול ושימושי שיש לו יתרון מובהק עוד טרם בדיקת האיכות שלו, ניתן לנהוג עליו עם רישיון מסוג ב' במידה והוא הונפק לנהג עד שנת 2007 וניתן גם לקבל עליו פטור מתשלומי מע"מ במקרים מסוימים. וכעת, לעניינינו, בנוסף לאבזור המגוון של הרכב, מדובר ברכב בעל שילדה חזקה, כזו שמחזיקה לאורך שנים ולא נשחקת בקלות, תכונה שמאפשרת לו להגיע פחות למוסכים.

  1. רנו טראפיק

זהו רכב שגודלו בינוני עד גדול, סקרים שנערכו בקרב מוסכניקים על דגמי רנו מראים כי דגם זה אינו רואה מוסך לעיתים קרובות וזאת למרות העובדה שהוא לרוב משמש את הנהגים שלו לנסיעות בין עירוניות על בסיס יומי.

 
 

כתבות נוספות

 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle