מגזין הומלס / זירת המומחים

מדידות בתים מקצועיות לעומת מדידות עצמאיות

מדידות בתים מקצועיות לעומת מדידות עצמאיות

שיפוץ הדירה הוא אחד המהלכים המרגשים והוא גם אחד מהמהלכים היקרים שנעשים בדירה לאחר רכישתה. כל החלומות מתנקזים לתכנון ולתהליך ביצוע שנמשך שבועות או חודשים ספורים ולמקום המחייה למשך השני הבאות.

10/05/2021

תהליך השיפוץ מורכב מפרטים רבים ומחלומות שהופכים למציאות, אך כדי שכל אלה יקרו יש צורך קודם כל בנתונים אמיתיים על המבנה. מדידות פנים מקצועיות על ידי חברת טרידיגו ייתנו לאדריכלים או למעצבים את תמונת המצב האמיתית של הדירה. הן יאפשרו לתכנן באופן מדויק וימנע הפתעות שלא פעם מופיעות כשאנשי המקצוע נכנסים לממש את התוכניות.

 

מדוע אי אפשר להסתמך על תוכניות מבנה קיימות 

אחת השאלות הנפוצות של בעלי דירות שמעוניינים לשפץ היא מדוע צריך בכלל תוכניות מדידת שטח דירה או למה אי אפשר להסתפק בתוכניות הבניין המקוריות. נתחיל דווקא מהנקודה השנייה והיא שלא תמיד ישנן תוכניות בניין מקוריות זמינות וגם אלו שקיימות לא תמיד תואמות את מה שקיים בפועל. לא פעם אדריכל תכנן תוכנית אך בעלי המקצוע השונים הוציאו אותה לפועל בצורה שונה מעט. כתוצאה מכך המרחקים לא תואמים, השקעים לא תמיד באותו מקום כפי שהם מסומנים וישנם פערים נוספים.

לשאלה מדוע יש צורך בתוכנית מדידה התשובה פשוטה. תכנון ללא הבנה של המצב הקיים הוא תכנון "באוויר". הוא יכול להיראות יפה אבל הוא יהיה מלא בניחושים, מה שבפועל יוביל לא פעם לשינויים תוך כדי שיפוץ, להחלפת פריטים ולעבודה ארוכה ויקרה יותר. כל אדריכל ומעצב פנים ירצה לראות את תוכניות המבנה לפני שיתחיל לתכנן את השינוי הצפוי. 

 

מדידות עצמאיות מול מדידות פנים מקצועיות

באופן תיאורטי רשאי כל אדם למדוד את ביתו. כל אחד ואחת יכולים לקנות מטר ולבדוק את הפרופורציות בין החללים השונים. כל זה יכול להיות מצוין כשקונים רהיטים לבית כמו ספה חדשה או לצורך הערכת גודל שולחן האוכל שיכול להיכנס אליו, אבל כשמדובר על תהליך שיפוץ, הדבר יכול להיות בעייתי. אין צורך להזמין מדידה מקצועית לצורך רכישת שולחן חדש אבל כשמדובר על שינוי הקירות, המטבח ואפילו נקודות החשמל והאינסטלציה, חשוב שהתוכנית עליה מתבסס התכנון תהיה מדויקת, "על המ"מ". 

בשיפוץ ישנה משמעות לכל פתח, קיר ונקודת חשמל. ברגע שהמדידה לא מדויקת התוצאה עלולה להיות פער בין התוכניות לבין מה שיתקבל בפועל. אי אפשר לתכנן "בערך" את החלל החדש ואי אפשר להסתמך על הערכות. בנוסף, חשוב לזכור כי כל שינוי שמתבצע ברגע האחרון עלול להיות בעל עלויות גבוהות וזאת כיוון שאנשי המקצוע השונים מציעים הצעת מחיר המסתמכת על התוכניות שמולם. 

 

תקשורת כמפתח לשיפוץ מוצלח

אנשי המקצוע השונים שנכנסים לדירה כדי ליצור את השיפוץ צריכים לתקשר זה עם זה. עליהם להגיע בזמנים מתואמים, לעבוד בקצב ועל החלק שלהם בדירה. לא תמיד הם מכירים אחד את השני אבל צריכה להיות להם שפה משותפת ושפה זו היא תוכניות העבודה. ברגע שהתוכניות מדויקות, כל אחד יודע מה תפקידו ומה עליו לעשות ואין הפתעות.

תהליך שיפוץ יכול לכלול שבירה של הקירות, הזזה של נקודות החשמל, חיבור מערכות חדשות ועוד שלל פעולות. כל סטייה בתוכנית עלולה לפגוע בפעולה אחרת והבסיס לעבודה משותפת טובה הוא תוכנית שכולם יכולים לעבוד על פיה. רק תוכניות מדידה מקצועיות מעניקות את המידע האמיתי על המבנה ומאפשרות לכולם לעבוד על החלק שלהם בלי לפגוע באף אחד, ביעילות ובמקצועיות. 

 

מדידות המותאמות לתוכנת תלת ממד

אדריכלים ומעצבים יוצרים את תוכניות השיפוץ על גבי תוכנת הדמיית תלת ממד. עליהם להזין את כל הנתונים הרלוונטיים לתוכנה ולאחר מכן הם יכולים להתחיל לבצע שינויים, להזיז דברים ולדמות את הדירה במצב הרצוי שלה. בסיום העבודה בעלי הדירה יכולים לאשר את השינויים, לקבל הצעות מחיר ולצאת לדרך כדי להגשים את החלום. חשוב להבין כי אם התוכניות מתבססות על נתונים לא מדויקים, הצעות המחיר לא יהיו תואמות למציאות והתוצאה גם כן לא תהיה כפי שאושרה. 

הדרך הנכונה ביותר להתחיל לתכנן היא להזמין עבודת מדידות מקצועית ולקבל את התוצאות בקובץ שאפשר להשתמש בו ישירות בתוכנות הנפוצות ביותר בעולם אדריכלות הפנים. שיטה זו היא הנכונה, המדויקת והנוחה ביותר לכל הצדדים. הזמנת מדידות פנים מקצועיות מאפשרת למתכננים ליצור תוכניות שרלוונטיות למצב הנוכחי של המבנה. המדידה מאפשרת לבעלי הדירה לאשר את התוכניות ולהבין איך הבית שלהם יכול להיראות. היא נותנת לכל בעלי המקצוע תוכנית שתואמת את המציאות ומאפשרת להם לתקשר היטב על בסיס מקצועי.

חברת טרידיגו מספקת שירותי מדידה מקצועיים באמצעות הדמיות תלת ממד בנוסף לקבצי דו ממד. החברה מקפידה על עמידה בלוח זמנים קצר ועל רמת הדיוק הגבוהה ביותר. 

 
 

כתבות נוספות


השפעת הקורונה על הרגלי הצריכה של ישראלים
מגפת הקורונה חוללה שינויים רבים בעולם שלנו. הצורך לשמור על ריחוק חברתי, העבודה והלימודים שמתבצעים אונליין בזום, הפגיעה הכלכלית הקשה בעסקים רבים במשק – כל אלה הם תוצאות של משבר הקורונה. אך לעידן הקורונה היו גם מאפיינים נוספים, שניתן ללמוד עליהם מהשינויים בהרגלי הצריכה של הציבור בישראל.רוכשים מיטת ילדים? כך עשו זאת נכון
חדרי הילדים בבית חייבים להיות מעוצבים בצורה חכמה בה ישנו שילוב מנצח בין רהיטים ופריטים משלימים. בתוך חדר הילדים הרהיט הדומיננטי ביותר היא המיטה ויש לה היצע רב, מגוון ועיצובים שונים. כאשר הנכם מגיעים לרכוש מיטה לחדר של ילדיכם חשוב לזכור כי היא תלווה אותו במשך שנים רבות ולכן חשוב לדעת כיצד לבחור במיטה...היום שאחרי קורונה - איך יראה יום השופינג הגדול?
מבצע החיסונים הלאומי ומספרי המחוסנים הגדול בישראל, כבר מאפשרים לנו להתחיל לחלום על היום שאחרי. מה יחזור להיות כמו שהיה קודם ואילו מנהגים יעלמו מהעולם? מומחים רבים כבר חוזים כי עולם הצרכנות כבר השתנה לנצח ולא יחזור להיות מה שהכרנו לפני הקורונה. אבל איך השינויים האלה ישפיעו על החיים של כולנו והאם הם...קונים רכב חדש? קצת פירוט על סוגי המנועים
מתכננים לקנות רכב חדש השנה? מזל טוב! יש מגוון רחב מאד של אפשרויות בשוק, עיצובים וסגנונות שונים. במאמר הזה נפרט על סוגי המנוע העומדים לרשותכם ועל היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle