מגזין הומלס / זירת המומחים

מה עושים כשרואים חולדה או עכבר בבית?

מה עושים כשרואים חולדה או עכבר בבית?

הבית שלכם הוא מקום חם, נעים עם אוכל טוב והוא מקום נפלא לא רק לנו, אלא גם לסוגי חרקים ומכרסמים שמחפשים בדיוק מה שיש בשפע אצלכם בבית. בכתבה הבאה נדבר על מה לעשות כאשר חולדה או עכבר מגיעים אלינו לביקור ארוך.

13/05/2021

 

נעים להכיר, החולדה

החולדה היא אחד המכרסמים החכמים ביותר והמזיקים ביותר כאורחת בבית שלכם. החולדה בעלת הזנב הארוך והרגליים הארוכות מתאפיינת ביכולות תזוזה מרשימות המאפשרות לה להגיע לכל מקום ומכל מקום, גם לדירה בקומה החמישית וגם דרך השירותים שלכם. חשוב להבין שמדובר באורחת שאוהבת מאוד לאכול והיא למעשה מכרסמת כל מה שנמצא בדרכה. אלו יכולים להיות חוטי החשמל שמונחים על הרצפה, התפוח שנמצא בקערת הפירות וכל דבר שעשוי מפלסטיק. מעבר לרצון שלה לכרסם כל דבר, היא גם מעבירה מחלות וחיידקים שאינם מטיבים עם בני האדם ולכן היא נחשבת למזיק שיש להיפטר ממנו ומהר.

 

נעים להכיר, העכבר

העכבר הוא מכרסם קטן יותר מהחולדה, אך גם הוא מחפש בדיוק מה שמחפשת החולדה, חום ואוכל. הבית שלכם הוא לגמרי חממה נהדרת לשהות בה. כמו החולדה, גם עכברים מעבירים מחלות זיהומיות דרך מערכת השתן שלהם וההפרשות ולכן הם מזיק שלא רצוי בבית שלכם.

 

איך תזהו שיש לעם חולדה או עכבר בבית?

הדרך הראשונה לזהות את האורחים המכרסמים היא למעשה לראות אותם רצים במהירות שיא לאזורים חשוכים וחמים בבית כמו מאחורי המקרר, מאחורי הספה ומאחורי המיטות. דרך נוספת היא לראות את גללי הצואה שלהם, הנראים כמו גרגרים מוארכים בגודל אורז בצבע חום. והדרך השלישית היא לראות כרסומי אוכל, בעיקר בפירות שאנו שמים בקערת הפירות בשולחן האוכל או הסלון.

 

מה לעשות כאשר רואים עכבר או חולדה בבית?

אז בשלב הראשון, אם אתם מעוניינים לנסות ולתפוס את החבר'ה המהירים האלו בעצמכם, מומלץ לרכוש סוגים שונים של מלכודות עכברים כמו מלכודות קפיץ, מלכודות דבק או מלכודות כלוב. אם התהליך התיש אתכם ולא הצלחתם לתפוס את המכרסמים שחדרו לדירה או לבית שלכם, תמיד תוכלו להתקשר ללוכד עכברים שתופס את העכבר במקום. לכידת עכברים מקצועית יכולה להתמקד בחיפוש העכבר או החולדה בזמן אמת או לחילופין, לוכד העכברים ישים מלכודות רעל ויחזור לאחר שבועיים לבדוק מי נפל ברשת. בגלל שמדובר במלכודות רעל, סביר שהלוכד ימצא עכבר או חולדה מתים. במידה ואתם לא חוששים מהמראה, תוכלו להוציא אותם מהבית בעצמכם, אך אם זה לא המראה המלבב עבורכם, לוכד העכברים יוכל לחזור ולפנות את המכרסמים המתים.

לסיכום, החולדה והעכבר הם מזיקים לא רצויים בביתכם, הם מעבירים מחלות ומכרסמים כל דבר. להיפטר מהם מצריך להשתמש בשיטות הדברה שונות באופן עצמאי או על ידי הדברה מקצועית שתמית אותם באמצעות רעל.

 

המאמר בשיתוף חברת הלוכד: https://www.mousecatcher.co.il/
 

כתבות נוספות


מדוע כדאי להתקין מערכות סולאריות מסחריות
אין ספק כי העובדה שאנו חיים במדינה שטופת שמש מהווה יתרון משמעותי ביותר, משום שאנו תמיד יכולים ליהנות מאנרגיה סולארית בכל מקום וכמעט לכל אורך השנה. עובדה זו בוודאי משמעותית בהחלטה להתקין מערכות סולאריות מסחריות בבתי עסק, חברות, בנייני תעשייה, שטחים חקלאיים, וכד', ולכן אין זה פלא שהן הולכות ונעשות נפו...הכל על הרחקת יונים באמצעים הומאניים
כשמדברים על הרחקת יונים התמונה הראשונה שתעלה בדמיונכם תהיה כנראה לא נעימה במיוחד, סיטואציה שעדיף לא לדמיין. עם זאת, כיום עלתה המודעות לשמירה על בעלי החיים (גם המזיקים שבהם) ובהמשך ישיך לכך נוצרו פתרונות נפלאים, הומאניים ולא מזיקים שמטרתם אחת ויחידה – להרחיק את בעלי החיים המזיקים מהמקום מבלי לפגוע בה...הדפסת משי: מה זה אומר?
מאז שגוטנברג המציא את הדפוס ועד היום אומנם השתנו המון דברים והטכנולוגיה השתפרה פלאים, אך הבסיס של הדפוס לא באמת השתנה מאז המאה ה-15. מה שכן, התמורות הטכנולוגיות הפכו את עניין הדפוס לנפוץ ולכזה שאפשר לבצעו על כל משטח באשר הוא. אבל אנחנו רוצים דווקא להתרכז בשיטת הדפסה אחת שהצליחה לתפוס לעצמה מקום של כ...המדריך המקיף לפני הובלת דירה
התחלתם לארגן את כל הדברים שקשורים באופן ישיר או עקיף להובלת הדירה? עליכם לזכור כי הובלת דירה זה לא עניין של מה בכך, ומוטב כי תתייחסו אליו במלוא הרצינות. המטרה שלכם תהיה כי הובלת הדירה תסתיים בצורה מוצלחת וללא כאבי ראש מיותרים. מהסיבה הזאת החלטנו לרשום לכם מדריך מלא על הליך ההובלה, כך שתהיו מוכנים לק...


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle