מגזין הומלס / רכב

איזה פתרונות ביטוחי רכב קיימים לנהגים זמניים?

איזה פתרונות ביטוחי רכב קיימים לנהגים זמניים?

מה עושים כשרוצים לבטח את הרכב למספר ימים בלבד? אילו פתרונות קיימים בשוק הביטוח לנהגים זמניים ואילו מוצרי ביטוח חדשים מספקים פתרונות חדשים לאותה הבעיה?

13/06/2021

כל פוליסת ביטוח רכב היא כמו מוצר שמותאם באופן אישי למשתמש. היא מתומחרת בהתאם למאפיינים של הנוהגים ברכב, זאת מלבד מאפייני הרכב עצמו. נהגים שהסיכוי שלהם להגיש תביעת ביטוח, כלומר להיות מעורבים בתאונת דרכים הוא גבוה יותר, יתומחרו גבוה יותר ע"י חברת הביטוח.

אחת הדרכים להוזיל את תשלומי ביטוח הרכב היא לציין באופן ספציפי מי המבוטחים היחידים שרשאים לנהוג בו, בוודאי אם הם חצו את גיל 24 ואף למעלה מזה. חברת הביטוח רואה ברכב שכל נהג רשאי לנהוג בו כבעל סיכוי גבוה יותר להיות מעורב בתאונה מאשר רכב שנוהג בו נהג אחד, ותיק וללא עבר ביטוחי.

 

מתי עושים ביטוח לנהג זמני?

הבעיה עם ביטוח רכב לנהגים נקובים היא שהוא אינו מאפשר גמישות למשתמשים ברכב במהלך תקופת הביטוח. אחד הפתרונות לכך הוא הביטוח הזמני. ביטוח שמאפשר לבעל הרכב להשאיל את המפתחות לחבר או בן משפחה למספר ימים בלבד.

זה יכול להיות חבר או קרוב נטול גלגלים, שצריך רכב באופן זמני לטיול או לסידורים אישיים, זאת יכולה להיות טובה שאתם מבקשים מהם, למשל כדי להעביר את הרכב לעיר מרוחקת, לקראת מכירה שלו או מסיבה כלשהי אחרת.

ואלה יכולים להיות אחד הילדים הסטודנטים או שמשרתים בצבא ומשתמשים ברכב המשפחתי לעיתים נדירות בלבד. מאחר ונהגים צעירים מייקרים את פוליסת הביטוח של ההורים, רבים מוצאים את הביטוח הזמני כפתרון לבעיה. לרכוש מדי פעם ביטוח לכמה ימים בלבד במקום לשלם עליו כל השנה.

 

מה חשוב לדעת על כיסוי נהג זמני?

כיסוי נהג זמני הוא הרחבה לפוליסת ביטוח רכב הקיימת וכולל את כל תנאיה בביטוח החובה והמקיף, זה כולל גם את גובה דמי ההשתתפות העצמית המצוינים בפוליסה.

כיסוי נהג זמני ניתן לרכישה לתקופה של עד יומיים או עד ארבעה ימים. ניתן לרכוש אותו לשימוש מיידי או לשימוש עתידי לפי תאריכים. הכיסוי יופעל מרגע הרכישה או מהשעה דקה אחר חצות של התאריך המבוקש ועד ליום המחרת בשעה דקה לחצות או עד ליום הרביעי בשעה זו.

 

פתרונות נוספים לנהגים זמניים או חדשים

אם אתם מחפשים פתרונות לנהגים בעלי שימוש נמוך ברכב, יכול להיות שביטוח רכב לפי שימוש הוא הפתרון האולטימטיבי עבורכם. מוצר ביטוח דיגיטלי וחדשני שיש בו כדי להוזיל את הפרמיה השנתית לנהגים שאינן נוסעים הרבה.

ביטוח רכב לפי קילומטר מוצע לנהגים ותיקים שאינם עושים שימוש יומיומי ברכב ולנהגים צעירים, שידועים כבעלי שימוש מצומצם ברכב המשפחתי אך מכבידים רבות על עלויות הביטוח המשפחתיות.

עלותו של ביטוח לפי קילומטר נחלקת לשניים: פרמיה בסיסית לכיסוי נזקים שעלולים להיגרם לרכב שלא בעת נסיעה ותשלום לפי שימוש בסוף כל חודש. הנהג הצעיר אינו משולב עוד בפוליסה של ההורים ומיקר אותה פלאים, אלא רשום למעשה בפוליסה נפרדת שמשתמשת בפרמיה של ההורים כתשלום הבסיסי, אליו מתווסף התשלום החודשי בהתאם לשימוש.

כיצד נמדד השימוש? בעזרת רכיב אלקטרוני המותקן ברכב ואפליקציה ייעודית בסמארטפון של הנהג בעזרתם הוא יכול להפעיל את הכיסוי בתחילת נסיעה ולכבות אותו בסופה. האפליקציה מספקת מעקב חודשי אחר מכסת הקילומטרים, שומרת את היסטוריית הנסיעות ואף מתעדת אירועים חריגים במהלכן.

וכדאי לדעת שגם למוצרים אלו ניתן להוסיף נהג זמני בקלות בעזרת אותה האפליקציה.
 

כתבות נוספות

 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה