מגזין הומלס / זירת המומחים

רוכשים דירה או בית? כך תטפלו במערכת הביוב

רוכשים דירה או בית? כך תטפלו במערכת הביוב

אחד הדברים שרבים נוטים לשכוח ברכישת דירה או בית, הוא בחינה מעמיקה של מערכת הביוב, מה שמוביל לעתים לבעיות ניקוז, ריח לא נעים, סתימות ואף הצפות ביוב. רכשתם בית או דירה וסובלים מבעיות בביוב? ריח לא נעים או סתימה ונמאס לכם לקרוא לאינסטלטור שלא מצליח לפתוח אותה אחת ולתמיד? הגעתם אל המקום הנכון.

16/06/2021

בעיות בביוב הן עניין נפוץ במדינת ישראל ואף על פי כן, אנשים רבים אינם בקיאים בדרך הנכונה לפתור אותן, מה שמביא לא אחת להוצאות מיותרות ולעתים גם לשובה של הבעיה והתעצמותה.

במדריך הבא נסביר באופן פשוט מה צריך לעשות כשיש בעיות בביוב ומדוע רכב ביובית הוא האפשרות המועדפת כשנתקלים בבעיה כלשהי.

 

מה זה ביובית?

ביובית היא למעשה משאית בעלת מיכל מים ותפקידה לפתוח סתימות מורכבות בקו הביוב הראשי של הבית שלכם.

לביובית יש שני סוגים של משאבות, שלכל אחת מהם יש תפקיד שונה במערך השירות של הביובית.

תפקידה של משאבה אחת היא להוציא מים בלחץ גבוה מאד על מנת להתגבר על סתימות מורכבות בקו הביוב.

תפקידה של המשאבה השנייה הוא לשאוב מים, ביוב או שומן, במקרים בהם הוא זה שגרם לסתימה בקו.

 

באילו מקרים תצטרכו להזמין ביובית?

את הביובית תצטרכו להזמין במקרים בהם יש סתימה בקו הביוב הראשי של הבית. אולם, סביר להניח שברוב המקרים לא תוכלו לדעת מראש שאתם צריכים ביובית.

בדרך כלל כנראה שתחוו סתימות מקומיות יותר בבית, כאלה שחוזרות על עצמן גם לאחר שאינסטלטור הגיע ופתח לכן אותן כבר כמה פעמים.

במקרים אחרים יתכן מאד שהביוב בדירה יעלה ויצוף, זה קורה בדרך כלל בבתים פרטיים או בדירות בקומת קרקע מפני שבמקרה של סתימה, הביוב יחפש את הנקודה הנמוכה ביותר כדי לצאת ממנה החוצה.

לעתים קרובות, בעיות בביוב מתאפיינות בהופעת סימנים מקדימים של רעשי צנרת ואפילו ריחות, כך שעם מעט ערנות, תוכלו לטפל בבעיה בשלב מוקדם, להזמין ביובית לשטיפת הקו עוד לפני הופעת הסתימה, וכך לחסוך כסף ולא מעט כאבי ראש.

אחד הדברים המפתיעים הוא שברוב המקרים, סתימה בקו הביוב הראשי נגרמת דווקא כתוצאה מהתנהלות לא נכונה שלנו, כזו שכוללת השלכת מגבונים לחים ופריטים היגייניים לאסלה.

לעיתים סתימת שומן מורכבת בביוב מתרחשת כתוצאה מזה שאנחנו שופכים את שמן הבישול שלנו לכיור, מה שגורם לחסימה של הצנרת.

בחלק מהמקרים, סתימה בביוב נגרמת כתוצאה מחדירת שורשים לצנרת, גם זה קורה בבתים פרטיים או דירות גן שיושבות על הקרקע.

כפי שאתם בוודאי שמים לב, ישנם הרבה מאוד גורמים לבעיות בביוב אך המשותף לכולם הוא הדרך המומלצת, המהירה והזולה לפתרון שלהם באמצעות ביובית.

 

איך פותחים סתימה עם ביובית?

על מנת לפתוח את הסתימה עם ביובית, בעל המקצוע יצטרך לאתר תחילה מה הגורם לסתימה. ברוב המקרים, מדובר בעניין פשוט שניתן להבחנה לפי המיקום של הצטברות השפכים, אך במקרים מורכבים, הוא יצטרך לבצע צילום של קו הביוב על מנת לגלות את הגורם לסתימה.

במידה ומדובר בסתימה שנוצרה כתוצאה מהצטברות של מגבונים לחים ופסולת קשה אחרת, הוא יצטרך לשטוף את הקו בלחץ מים גבוה על מנת לפורר אותה.

במידה ויש סתימה של שומן, יכול להיות שהוא יצטרך לשאוב את הביוב ורק לאחר מכן לבצע שטיפה בלחץ מים על מנת לנקות את הקו.

במידה והסתימה נגרמה כתוצאה מחדירת שורשים לקו, בעל המקצוע יצטרך להשתמש בדיזה מיוחדת שיודעת לקצוץ שורשים ולפורר אותם, לאחר מכן להיעזר בחומר קוטל שורשים, ובמידת הצורך גם לתקן את הפתחים שמהם חדרו השורשים אל צנרת הביוב כדי למנוע חדירת שורשים בעתיד.

במקרה של סתימה בקו הביוב הראשי שבין הבריכות של הביוב, בעל המקצוע יצטרך לשטוף בנפרד את הקווים הללו על מנת לוודא שאין סתימה נוספת.

אנו ממליצים שבתום העבודה, דרשו מבעל המקצוע להראות לכם מה גרם לסתימה בביוב. מעבר למעורבות שלכם והידיעה עבור מה אתם משלמים, חשוב שתוכלו להימנע ממקרים כאלה בעתיד.

לדוגמא, אם הסתימה נגרמה כתוצאה מהצטברות של מגבונים לחים, אתם צריכים לדעת שמעתה והלאה פשוט אסור לכם לזרוק מגבונים לאסלה.

 

כמה עולה להזמין ביובית?

ממש כמו בכל פתיחת סתימה סטנדרטית אחרת, גם במקרה של פתיחת סתימה בביוב העלות עשויה להשתנות בהתאם למורכבות הסתימה ולזמן שלבעל המקצוע ייקח לפתוח אותה.

ברוב המקרים מחיר ביובית ינוע בין 600-1000 ₪, כאשר המחיר מתייחס לשחרור סתימה בלחץ מים בצנרת בקוטר של עד 6 צול ובאורך של עד 10 מטר.

כמובן שככל שיהיו יותר מוקדים של סתימות בקו, לבעל המקצוע ייקח יותר זמן לפתוח אותן והמחיר יעלה בהתאם.

לפני שאתם מזמינים ביובית אנחנו ממליצים לכם לעשות סקר שוק בעצמכם ולהיכנס למחירונים הבולטים ברשת.

בדקו כמה מקובל לגבות על פתיחת סתימה בביוב ומה האלמנטים שעשויים לייקר את המחיר, זה יעזור לכם להתנהל בצורה נכונה מול בעל המקצוע.

בנוסף, זכרו שהצעת מחיר טלפונית צריך לקחת ב"ערבון מוגבל" מפני שבמקרים של סתימה בביוב בעל המקצוע לא תמיד יוכל לתמחר מראש את עלות העבודה.

קחו מספר הצעות מחיר וסגרו אך ורק עם בעל המקצוע שמספק לכם את הצעת המחיר המקצועית והמפורטת ביותר, כולל אפשרויות של חריגה בעקבות תקלות לא צפויות.

 

מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים ביובית?

לפני הכל חשוב שתדעו, לא כל אינסטלטור יודע להפעיל ביובית והעובדה שהוא יכול לשכור משאית כזו מחבר שלו לא הופכת אותו למומחה בתחום.

סתימה בביוב זה לא משחק ילדים, בטח ובטח במקרים בהם מדובר בסתימה שנגרמת כתוצאה מחדירת שורשים לתוואי של הצנרת.

קראו חוות הדעת והמלצות על בעל המקצוע שממנו אתם מזמינים ביובית וודאו שמדובר בכזה שנוהג להגיע ללקוחות שלו בזמן, לבצע עבודה מקצועית ולגבות מחיר הוגן עבורה.

בנוסף, ודאו מראש אם בעל המקצוע נותן אחריות על העבודה. ברוב המקרים, בעלי המקצוע לא נוהגים לתת אחריות על פתיחת סתימה, כך שעליכם לוודא זאת מראש.

ככל שתתמהמהו עם הפתיחה של הסתימה, כך עלול להיווצר נזק גדול יותר לתשתית של הביוב ושל הבית שלכם.

אנחנו ממליצים לכם שלא להתמהמה ולהזמין כמה שיותר מהר ביובית, אך עדיין קחו בחשבון שלמרות הלחץ מומלץ מאד לבצע את כל הבדיקות שציינו ולהזמין ביובית רק בשעות הפעילות מפני שהפעלה שלה בשעות חריגות יעלה את המחיר בפי 3 ויותר.

לכן גילוי ערנות וטיפול בבעיה בשלב מוקדם עשוי להוזיל את הטיפול ולמנוע נזקים כבדים באמת שנובעים מהצפת ביוב.
 

כתבות נוספות


הסכם ממון למבוגרים בעלי נכסים
אומרים שלאהבה אין גיל. ואכן אנו רואים גם את בני הגיל השלישי מוצאים את אהבתם ואפילו באים בברית נישואין. ואין זה פלא. עם תוחלת חיים שרק הולכת ועולה בזכות טיפולים רפואיים משוכללים, אנשים רבים אינם מעוניינים לוותר על חיי זוגיות תקינים. אבל לפני שהסבא והסבתא שוברים את הכוס, חשוב שידעו על הסכם ממון, למען ...איך לבחור מצלמות אבטחה שיתאימו לצרכים שלכם
בחירת מצלמות אבטחה לבית או לבית העסק שלכם יכולה להיות מורכבת משיקולים שונים ולכן גם מבלבלת מאוד. מורכבות התחום ומספר גדול של שיקולים הופכים את הדרך הבטוחה ביותר לבחירת מצלמות אבטחה על ידי התייעצות עם מומחים בתחום, אבל רגע לפני שתתקשרו למומחים, כדאי שתכירו את מערכת השיקולים לבחירה נכונה של מצלמות אב...15 טיפים למעבר דירה שלא בטוח שחשבתם עליהם
מעבר דירה יכול להיות אירוע די מלחיץ או מפחיד. כל אחד מאיתנו שמתחיל בתהליך הזה הופך למעין מפיק אירועים שמפקד על כל המעבר בקפדנות ובדקדוק כדי שהכול יגיע בשלום למחוז חפצכם החדש. בשביל שהמעבר הזה יקרה בצורה טובה ויגרום לכם לשקט נפשי, הבאנו לכם 15 טיפים מעולים שיעזרו לכם לנהל את היום המורכב הזה.איך מפנים דירה מלאה בתכולה וציוד ישן
יש רק דרך אחת להתחיל את החיים מהנקודה שבה הפסקתם והיא לפנות את כל האשפה שנערמה בתוך הבית. האם יהיו אלו אתם שהאשפה תפריע להם או שאולי יהיה זה דווקא מישהו שאיכפת לו מבן משפחה שבחר לחיות בתוך בית מלא בתכולה ישנה ופסולת? במקרים מסוימים זו בהחלט יכולה להיות דירת ירושה שנותרה בה לא מעט תכולה והמשותף לכל ה...


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle