מגזין הומלס / זירת המומחים

איך להדביר ג'וקים וחרקים בעצמך?

איך להדביר ג'וקים וחרקים בעצמך?

תהליך הדברת ג'וקים וחרקים הוא אינו תהליך מורכב יתר על המידה, וניתן לבצע אותו גם באופן עצמאי לחלוטין בין אם בבית, בגינה, בבניין, במשרד או בכל מקום אחר. עם זאת, מאחר שחומרי ההדברה הם לרוב חומרים כימיים, צריך לדעת כיצד לבצע את ההדברה במידה והחלטתם לעשות זאת עצמאית. ובכן אם הג'וקים והחרקים פקדו את ביתכם או את מקום עבודתכם, ואתם מעוניינים להדביר אותם באופן עצמאי, המאמר הבא יסייע לכם בכך.

27/06/2021

 

איך מדבירים ג'וקים וחרקים באופן כללי?

עבודת ההדברה היא למעשה הכלי הקיים כיום בכדי להיפטר או להשמיד מזיקים שונים, ובמקרה זה חרקים וג'וקים. אם כך, הדברת חרקים וג'וקים היא הדברה לכל דבר ועניין, ועל כן גם אותה ניתן לעשות בשתי דרכים שונות, בדומה לכל הדברה באשר היא.

הדרך שנבחרת בכל פעם מחדש, נבחרת בהתאם לתנאים במקום ההדברה, לכמות המזיקים, לסוג האנשים הנמצאים במקום, תכליתו של המקום ועוד. אם כן, שתי הדרכים לבצע הדברת ג'וקים וחרקים הן הדברת ריסוס כימי או הדברה ירוקה.

 

הדברה ירוקה מהי

שיטת ההדברה האיכותית ביותר לסביבה היא שיטת ההדברה הירוקה. כפי שניתן ודאי להבין משמה, שיטה זו היא למעשה שיטת הדברה ידידותית לסביבה, אשר אינה פוגעת בה בצורה חמורה, בניגוד הדברות אחרות. אם כן, העובדה שמדובר על הדברה ידידותית לסביבה אומרת עבורנו שני דברים עיקריים.

ראשית, חומרי ההדברה הבאים לידי שימוש בהדברה זו הם חומרים בעלי מינון רעלים נמוך מאוד. שנית ובשל כך, הדברה זו אינה מהווה סכנה בריאותית לאדם ולחיות מחמד. ובכן ההדברה הירוקה מתחלקת למספר דרכי הדברה כגון:

  1. הדברה ביולוגית - הדברה ביולוגית היא הדברה אשר מבוססת על עיקרון שרשרת המזון. לדוגמא, במקרה של מכת עכברים, מוכנס חתול אשר ירחיק את העכברים מהאזור ואולי אף ישמיד את חלקם.
  2. הדברה אורגנית - הדברה אורגנית היא הדברה אשר עושה שימוש בחומרי הדברה אורגניים אשר מרוססים באזורים בהם נמצאים המזיקים, ובמקרה זה הג'וקים והחרקים. חומרי ההדברה כאמור, מבוססים על תרכובות של צמחים, ועל כן מינון הכימיקלים בהם נמוך מאוד, ולעיתים אף לא קיים.

 

הדברה באמצעות ריסוס כימי - יעיל אך מסוכן

שיטת ההדברה הנוספת, היא שיטת הדברת הריסוס הכימי. שיטת הדברה זו, כפי שניתן להסיק משמה, עושה שימוש בחומרים כימיים בעת הריסוס. בשל כך, ובשל העובדה שכמות הרעלים בחומרי הדברה זו הם גבוהים יחסית, רמת היעילות של ההדברה באמצעות הריסוס הכימי, היא גבוהה מאוד.

עם זאת, בדיוק בשל אותה עובדה, שיטה זו גם מהווה סכנה בריאותית לאדם ולכל יצור חי אחר באשר הוא, החל מצמחים וחיות מחמד ועד בני אדם. אי לכך, ובהתאם לכמות הרעלים המדוברת, הדברת ריסוס באה לידי שימוש במקרים של כמויות גדולות מאוד של חרקים וג'וקים או במקרים בהם יש צורך בריסוס זול שלא יכול לגרום סכנה בריאותית.

 

איך להדביר ג'וקים וחרקים בעצמך?

כעת, לאחר שהבנו מהי הדברת ג'וקים וחרקים ואילו הדברות קיימות, נוכל לחזור לשאלה המרכזית שלנו במאמר זה - כיצד ניתן לבצע הדברת חרקים וג'וקים באופן עצמאי. אם כן, הדברה עצמית צריכה להיעשות באופן מסודר ומחושב, במיוחד בשל העובדה כי אינכם מנוסים או מתמקצעים בביצוע הדברות.

תהליך ההדברה חייב להיעשות באופן מסודר ומחושב, הן על מנת לייעל את ההדברה ולגרום לה להיות אפקטיבית, אך בו בזמן גם בכדי לשמור על בריאותכם ולא לגרום נזק לסביבה. ובכן כעת, לדון בהיבטים שונים הקשורים להדברה עצמית.

 

ממה מורכב תהליך ההדברה?

על מנת לבצע את תהליך ההדברה בצורה יעילה ובטוחה, יש לבצע זאת באופן מסודר, שלב אחר שלב. על כן, לפניכם שלושת השלבים שחשוב לבצע אותם לפי הסדר, בהתאם לסיטואציה הנתונה בה אתם זקוקים להדברת ג'וקים וחרקים, וכמובן בהתאם לסוג ההדברה בה בחרתם.

 

שלב ראשון - תכנון והבנת המצב

השלב הראשון הוא למעשה הבסיס של כל תהליך הדברת המזיקים הקטנים. על כן, ככל שתבצעו אותו טוב יותר, כך גם ההדברה שלכם תהיה איכותית יותר. אם כן, שלב זה נועד על מנת להבין את המצב הקיים ולפעול בהתאם.

זאת אומרת החלטה בדבר שיטת ההדברה המתאימה ביותר, קניית חומרי ההדברה, תכנון מקומות ההדברה וכמויות חומרי ההדברה הדרושים ועוד. כל זאת כאמור, בהתאם לגורמים כגון כמות המזיקים, סוגם, המקומות בהם הם נמצאים וכו'.

 

שלב שני - הכנת הקרקע

השלב השני בתהליך ההדברה הוא שלב ההכנות. שלב זה נועד עבור הכנת מקום ההדברה בכל היבט. ההכנות רבות ומגוונות וביניהן אזהרת והרחקת האנשים מאזור ההדברה, הוצאת רהיטים מאזור ההדברה על מנת למנוע נזקים, פינוי וניקוי מוקדי ההדברה העיקריים ועוד.

 

שלב שלישי - ההדברה

השלב השלישי והאחרון הוא למעשה שלב ההדברה עצמה. שלב זה כפי שניתן להבין, נועד עבור ביצוע הדברת החרקים והג'וקים. חשוב לשים לב כי בסוף תהליך ההדברה יש להמתין זמן מה עד הכניסה החוזרת לאזור. זאת כמובן, בהתאם לסוג ההדברה וחומרי ההדברה בהם עשיתם שימוש.

 

למה חשוב לשים לב בעת ההדברה?

תהליך הדברת חרקים וג'וקים באופן עצמאי הוא לא תהליך פשוט, ויש לשים לב למספר דברים טרם ביצועו, במהלכו ולאחריו:

  • מינון חומרי ההדברה - חשוב מאוד לשים לב שכמות חומרי ההדברה לא תהיה גבוהה מדי ותגרום לנזק, אך גם לא נמוכה מדי ובכך לא תהיה יעילה.
  • התייחסות למצב הנתון - חשוב בכל תהליך ההדברה, לשים לב למצב הנתון כגון כמות המזיקים, המקום בו הם נמצאים באופן ספציפי וכללי וכו'.
  • המתנה בסוף ההדברה - חשוב להמתין בסוף ההדברה עד להמשך הפעילות השוטפת במקום. זאת על מנת למנוע נזק בריאותי לאדם בשל חומרי ההדברה.
  • חומרי הדברה מאושרים - חשוב מאוד לשים לב שבעת קניית חומרי ההדברה, ישנם אישורים מטעם המשרד להגנת הסביבה, אשר מאפשרים שימוש בחומרים אלו.

 

היכן ניתן לקנות את חומרי ההדברה הרלוונטיים?

לאחר שהבנו איך עושים את הכל, ולפני שאתם רצים להתחיל להדביר את הג'וקים והחרקים, חשוב לדעת היכן ניתן לקנות חומרי הדברה שיתאימו לצרכים שלכם, אך גם יהיו איכותיים. ובכן כמעט כל סופרמרקט מוכר חומרי הדברה כאלו ואחרים כנגד ג'וקים וחרקים כגון K-300.

עם זאת, מקומות כגון חנות חיות ואפילו חנות המיועדת להדברה, מוכרים גם הם חומרי הדברה לחרקים או ג'וקים. בכל אופן, חשוב לשים לב כי חומרי ההדברה מאושרים ותקינים לשימוש. זאת, על מנת למנוע פגיעה בבריאותכם, בבריאות הסובבים אתכם ובסביבה עצמה.

 

ועכשיו למלאכת ההדברה

כעת, לאחר שהבנו את כל הנדרש באופן תיאורטי, עליכם להבין בפועל את הסיטואציה בה אתם נמצאים, לקנות את חומרי ההדברה הרלוונטיים ולהתחיל להדביר, בין אם בעזרת חומרי הדברה כימיים, בין אם בעזרת חומרי הדברה ירוקים וידידותיים לסביבה, ובין אם בעזרת כל חומר הדברה אחר.

הכל בהתאם לרצון האישי שלכם, בהתאם להחלטה שלכם, ובהתאם לשיקול הדעת שלכם המתבסס על מאפייני בעיית החרקים שלכם. זכרו! הדברת מזיקים איכותית היא הדברה יעילה ויסודית לצד הדברה ידידותית שאינה מהווה כל סכנה.
 

כתבות נוספות


כל הסיבות לקבלת החזר מס מהמדינה
רבים מאיתנו מכירים את המס בתור התשלום שעלינו לשלם למדינה כל חודש בחודשו. אך מה שרבים לא יודעים הינה האפשרות לקבל החזרי מס וישנן סיבות ודרכים רבות לקבל החזר מס מהמדינה.מרבד הקסמים - איך להעלים כתמים מהשטיחים?
הכנסת שטיחים למרחב הביתי היא סוגייה המשלבת הצהרה עיצובית עם אלמנטים פרקטיים ופונקציונליים, דהיינו פתרון לחימום הרצפה, הסתרת פגמים והכנסת טאץ' וסטייל אישי לחדרים. הבחירה בשטיח המושלם חייבת להתייחס לסוג ולגודל הרצוי, לחומר הגלם, לאופי השימוש, אך לא פחות חשוב מזה מומלץ לשים לב למיקום.תיקון תריסים חשמליים
כל כך הרבה משאבים של זמן וכסף מושקעים בכל בית מגורים שהוא, או בכל משרד זה חלל עבודה. כתוצאה מכך, הציפייה של בעלי הנכסים היא לשמר את הרמה הבטיחותית ועיצובית של כל חללי הנכס השונים לאורך כמה שיותר זמן. מהסיבה הזו, במיוחד אם אתם רוצים לשמור על תפקוד מנוע לתריס חשמלי למשך תקופה ארוכה, רצוי להכיר את השי...


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle