מגזין הומלס

ביטוח חיים - כדי לדאוג למשפחה שלך

ביטוח חיים - כדי לדאוג למשפחה שלך

ביטוח חיים הוא ביטוח מיוחד, כיוון שהוא בעצם מכסה לא את המבוטח עצמו, אלא את השארים שלו. בדרך כלל, מדובר במשפחה. גובה הפיצוי והמוטבים נקבעים על ידי המבוטח וניתנים לשינוי אחת לכמה זמן.

27/06/2021
פיננסים


כשאנחנו רוכשים ביטוח חיים, אנחנו בעצם דואגים לרווחת המשפחה שתישאר אחרי מותנו, או אם חלילה נאבד את יכולת ההשתכרות שלנו בעקבות נכות, מחלה, או הגעה לגיל הפנסיה. הרעיון הכללי הוא לאפשר למשפחה להמשיך לחיות ברמת החיים לה היא רגילה, גם אחרי מות המבוטח או אובדן יכולתו להשתכר.

 

סוגי פוליסות ביטוח החיים ומה הן מכסות

ישנם סוגים שונים של פוליסות ביטוח חיים, אבל נהוג להתמקד בשלוש חשובות, למען הביטחון האישי והמשפחתי במקרה של מוות או אובדן פרנסה מהסיבות המצוינות לעיל.

 • פוליסת ביטוח חיים למשכנתא
  מטרתה היא לוודא שהבית נשאר בידי המשפחה, במידה והיכולת לשלם את המשכנתא נפסקת עקב מותו של אחד או שני הלווים. המוטב של הביטוח הוא בעצם הבנק ולא המשפחה. הוא שיקבל את הפיצוי בפוליסת הביטוח כנגד הלוואת המשכנתא ובחלק מחברות הביטוח מאפשרים בפוליסה גם כיסוי במקרה של אובדן פרנסה עקב נכות עקב מחלה או תאונה.

 

 • פוליסת ביטוח פנסיה
  מיועד להבטחת רמת החיים לאחר גיל הפרישה. ביטוח הפנסיה מאפשר המשך קבלת משכורת אחרי הפסקת העבודה וניתן להגדיל את הפוליסה כדי להגדיל את הפיצוי. בחלק מהחברות ניתן גם לבטח את עצמך למקרה שתאריך ימים יותר מהצפוי בזמן רכישת הפוליסה. (למשל, אם ביטחת את עצמך ל-20 שנה, תוכל להמשיך לקבל כיסוי גם אם תמשיך לחיות מעבר לתקופה זו).

 

 • פוליסת ביטוח ריסק
  פיצוי חד פעמי במקרה של מוות או אובדן השתכרות עקב נכות או מחלה. (בחלק מהחברות ניתן לקבל חלק מהפיצוי אפילו תוך כדי הטיפולים, במקרה של מחלה). ניתן לשלם אותה באופן חד פעמי בעת רכישת הפוליסה, או בתשלום פרמיה חודשית. היא מיועדת לאפשר למשפחה המשך השתכרות ככל הניתן. גובה הפרמיה ובהתאמה גובה הפיצוי וגם המוטבים, נקבעים ע"י המבוטח והם ניתנים לשינוי. דברים שיכולים להשפיע על גובה הפרמיה הם: גודל המשפחה, גיל הילדים, רמת חיים ועוד ואפשר לשנות אותה, למשל כשנולד ילד נוסף במשפחה. גם קיום של מקורות הכנסה נוספים, כמו נדל"ן או קרנות נאמנות יכולים להשפיע על גובה הפנסיה.

  אם נרצה להיות באמת מכוסים, כדאי לשלב בין פוליסות ביטוח המשכנתא, הפנסיה והסיכון, בתמהיל אופטימלי.

 

כיצד ממשים את הפוליסה של ביטוח חיים?

כאשר מדובר בביטוח פנסיה, מימוש הפיצוי יהיה כאמור מול הבנק. הנכס יישאר בבעלות המשפחה והבנק יקבל את הפיצוי הביטוחי כנגד שארית ההלוואה. בחלק מחברות הביטוח, במקרה של פטירת שני הלווים, תפצה חברת הביטוח גם את הצאצאים שלהם, מעבר לכיסוי ההלוואה מול הבנק.
ביטוח פנסיוני ניתן למימוש החל מההגעה לגיל פרישה והוא ניתן כקצבה חודשית.
ביטוח ריסק ניתן לממש באחת משתי דרכים - או כתשלום חד פעמי בגובה סכום הפיצוי שהוחלט, או בחלוקה לתשלומים חודשיים כנקוב בפוליסה.

כיוון שהמטרה המרכזית של ביטוח חיים היא לדאוג לאנשים הקרובים לנו מכל, כדאי לוודא שאנחנו מבוטחים בכל התחומים העשויים להיפגע מאובדן פרנסה, אם עקב פטירה, תאונה, נכות או מחלה.  ניתן גם לרכוש כמה סוגים של ביטוחי חיים לפי הצורך הביטוחי האישי וכדאי להכיר לעומק את סוגי הביטוחים ולדעת באילו אתם מבוטחים. ניתן גם לשלוט בגובה הפרמיה. אז תהיו בטוחים שאתם מבוטחים, על כל מקרה.
 

כתבות נוספות


ביטוח דירה שכורה
ביטוח דירה שכורה הוא ביטוח המתאים גם לבעלי הדירה המחזיקים בנכס ורוצים לבטח את הדירה וגם לשוכרי דירה הנכנסים לבית לא שלהם ורוצים לבטח את התכולה והרכוש שלהם הניכנס איתם לבית.4 דברים שחשוב לדעת כשרוכשים נכס להשקעה
תשואה יציבה יכולה לעזור לכם להשיג ביטחון פיננסי עם נכס נדל"ן להשקעה. אבל רגע לפני שאתם מגייסים הון עצמי, לוקחים משכנתא וחותמים על חוזה – יש לפחות 4 דברים שכדאי לכם לדעתמה כדאי לעשות עם 200 אלף שקל פנויים? המדריך המלא
למרות המצב הכלכלי המדובר, לצד משבר הבריאות העולמי המדובר עוד יותר, אשר החריף עוד יותר את המצב הכלכלי, ניתן לומר בבטחה כי עדיין אפשר למצוא בישראל לא מעט אנשים שיש להם סכום כסף נכבד להשקיע והם רק צריכים להחליט מהו אפיק ההשקעה הנכון ביותר עבורם. אז אם יש לכם 200,000 ש"ח פנויים להשקעה הרשו לנו לברך אתכ...כל מה שצריך לדעת על כתיבת צוואה
לאורך החיים כל אדם צובר רכוש, בין אם כזה שהוא בעל ערך כספי ובין אם כזה שהוא בעל ערך רגשי ואישי. אחת הזכויות של אדם לאחר מותו הוא העברה של רכושו לפי רצונותיו ובקשתו. לצורך כך לכל אדם ישנה אפשרות להשאיר אחריו צוואה. כל המידע שצריך לדעת – במאמר הבא.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle