מגזין הומלס

אילו אזורים חדשים בארץ מציעים דירות במחיר משתלם?

אילו אזורים חדשים בארץ מציעים דירות במחיר משתלם?

ישראל מתחדשת ומאות פרויקטים נבנים בה בכל שנה. לצד ההתחדשות בערים הגדולות והמוכרות ניתן לזהות גם מגמה של צמיחה בערים החדשות בארץ. במאמר זה נסקור מספר אפשרויות אטרקטיביות מבחינת תעסוקה, תחבורה, איכות חיים ומחיר.

18/07/2021
מכירה

 

חריש: שכונות מושלמות למשפחות ולזוגות צעירים

הביקוש הגבוה לו זכה היישוב העירוני חריש על־ידי זוגות צעירים ומשפחות שעברו אליו, הובילו את המתכננים להופכה לעיר עד סוף 2019. האוכלוסייה במקום עלתה ב־79% והיא ממשיכה לצמוח ולהתפתח. מה הופך את המקום לפנינת חמד של ממש? בנייה חדשה ומתוכננת היטב של שכונות אורבניות המשמשות כקהילה עם אווירה של קיבוץ עירוני.

מלבד זאת המקום מציע שפע של מקומות עבודות בזכות קרבתו הרבה לפארקי התעשייה בעמק חפר, קיסריה ושח"ק. העיר ממשיכה להתרחב דרומה ושטחי מסחר חדשים נבנים בה ומרחיבים את היצע מקומות התעסוקה ברחבי היישוב. מלבד זאת יש במקום גם מגוון מקומות בילוי, הסעדה ומוסדות חינוך מקומיים החל מגנים ומועדוניות ועד לבתי־ספר מקומיים המשרתים את הקהילה התוססת במקום.

היתרונות של היישוב לא מסתכמים כאן. היות והשכונות החדשות מציעות מגוון רחב של פרויקטים חדשים ותנופת הבנייה שם לא נפסקת בשנה האחרונה, מחירי הנכסים עדיין סבירים. ניתן לרכוש דירה מרווחת ברבע מחיר  מדירה קטנה באזור המרכז. על איכות חיים כזו הזוגות הצעירים אינם מוכנים לוותר והם יוצרים ביקוש עצום. כיום, עדיין אפשר למצוא דירות למכירה בחריש במחיר אטרקטיבי, לפני שגם יישוב זה יחווה עליית מחירים מהירה כפי שאנו עדים לה  ברחבי הארץ.

 

אלפי מנשה: לא חדשה אבל מתחדשת

אזור נוסף שכדאי להכיר בארץ הוקם כבר בתחילת שנות השמונים אבל מאז ממשיך לגדול ולהתחדש. זהו יישוב אלפי מנשה שבשומרון, שהוכרז כמועצה מקומית בשנת 1987. המקום הסמוך לכפר־סבא מציע לתושבים מגורים קרובים למרכז עם איכות חיים גבוהה ובנייה צמודת קרקע וכן דירות חדשות. חשוב לזכור, כי היישוב הוא התנחלות הנמצאת מעבר לתחומי הקו הירוק על כל המשתמע מכך.

כמו כן, המחירים ביישוב מאז שהוקם המשיכו ועלו, במיוחד בשל הקרבה לעיר, לכן בהשוואה ליישוב חריש, עדיין תשלמו מחיר גבוה יותר על דירה חדשה או בית פרטי.

לאורך השנים נבנו באלפי מנשה גם מוסדות ציבור, בתי־כנסת, בתי‏־ספר ואף מספר מקומות בילוי. הקרבה למרכז הייתה במידה מסוימת בעוכריה של אלפי מנשה משום שמקומות התעסוקה המוצעים בה הם בעיקר מחוץ לעיר.

 

מודיעין

בשנת 1996 הוקם יישוב עירוני חדש בישראל בשם מודיעין שגולת הכותרת שלו הייתה המיקום בין תל אביב לבין ירושלים. לאורך השנים היישוב צבר מוניטין של אוכלוסייה איכותית העובדת בשני מרכזי התעסוקה הגדולים עם קרבה לעורקי תחבורה ראשיים.

לאחר שהתאגדה עם שני יישובים נוספים (מכבים ורעות) הפכו השלישייה לעיר המציעה מגוון רחב של שכונות מגורים חדשות, בתי־ספר מקומיים ואווירה המזכירה את ערי המרכז. מבחינת המחיר מודיעין איבדה מהר מאוד את היתרון שהיה לה בתחילת הדרך, וכיום עלות דירה בעיר לא רחוקה מעלותן של דירות בערים אחרות באזור המרכז.

 

לסיכום, הבנייה החדשה ביישובים השונים בארץ מעניקה שפע של אפשרויות לזוגות צעירים ומשפחות המעוניינים לעזוב את המרכז האורבני השוקק והצפוף וליהנות מאיכות חיים אחרת, פארקים ירוקים, שמיים כחולים ומחירי דיור אטרקטיביים.

כאשר מחליטים היכן כדאי לרכוש דירה חשוב למצוא את ההזדמנויות החדשות הנפתחות בפניכם בשכונות המציעות פרויקטים עם אווירה של קהילה עירונית, מוסדות לימוד איכותיים, מקומות עבודה בשפע ועורקי תנועה מרכזיים בסמוך. מצאו את המקום החדש אשר לו תקראו בית, ותוכלו להתחיל עתיד ורוד בדירתכם החדשה.
 

כתבות נוספות


מוכרים את הדירה? ככה תשפצו אותה
כל מי שעומד לקראת צעד ומהלך של מכירת דירה, וודאי שואף ומעוניין לקבל את המחיר הגבוה ביותר עליה. אחד הצעדים הפשוטים והטיפים המועילים להעלות את ערך הדירה לפני מכירה הוא שיפוץ שלה. שיפוץ מקצועי שעומד בסטנדרטי האיכות הגבוהים ביותר עשוי להעלות את הערך של הנכס בצורה משמעותית וכן להביא לכך שהמכירה של הנכס ת...איפה כדאי לקנות מוצרי חשמל לבית?
אנחנו כבר לא יכולים בלעדיהם - מקרר, מדיח, שואב אבק, מכונת כביסה, מזגן - המכשירים החשמליים נהפכו לחלק משמעותי מחיי היומיום שלנו. אם אתם זקוקים למכשיר חשמלי חדש, הכתבה הזאת בשבילכם.5 סימני אזהרה בקניית דירה יד שניה
אחת הבעיות המרכזיות בקניית דירה יד שניה הוא פער המידע. בעוד שהמוכר גר בנכס ויודע מה מצבו מבחינה משפטית, תקינות המבנה וזכויות הבעלים בו, הקונה לא תמיד מודע לכל הפרטים הללו.כל מה שרציתם לדעת על התחדשות עירונית (תמ״א)
פרויקטים של התחדשות עירונית צברו תאוצה ניכרת בשנים האחרונות בעיקר בשל המחסור ההולך וגדל בקרקעות לבנייה חדשה בישראל, ובמטרה להחיות את פני הערים, לחזק ולשפר את בטיחות המבנה הקיים ולהרחיב את השכונות באמצעות תשתיות חדשות ובניינים נוספים. על תהליכי התחדשות עירונית (תמ״א ופינוי-בינוי) ולמה מפקח בניה עשוי ...


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה