מגזין הומלס

אילו אזורים חדשים בארץ מציעים דירות במחיר משתלם?

אילו אזורים חדשים בארץ מציעים דירות במחיר משתלם?

ישראל מתחדשת ומאות פרויקטים נבנים בה בכל שנה. לצד ההתחדשות בערים הגדולות והמוכרות ניתן לזהות גם מגמה של צמיחה בערים החדשות בארץ. במאמר זה נסקור מספר אפשרויות אטרקטיביות מבחינת תעסוקה, תחבורה, איכות חיים ומחיר.

18/07/2021
מכירה

 

חריש: שכונות מושלמות למשפחות ולזוגות צעירים

הביקוש הגבוה לו זכה היישוב העירוני חריש על־ידי זוגות צעירים ומשפחות שעברו אליו, הובילו את המתכננים להופכה לעיר עד סוף 2019. האוכלוסייה במקום עלתה ב־79% והיא ממשיכה לצמוח ולהתפתח. מה הופך את המקום לפנינת חמד של ממש? בנייה חדשה ומתוכננת היטב של שכונות אורבניות המשמשות כקהילה עם אווירה של קיבוץ עירוני.

מלבד זאת המקום מציע שפע של מקומות עבודות בזכות קרבתו הרבה לפארקי התעשייה בעמק חפר, קיסריה ושח"ק. העיר ממשיכה להתרחב דרומה ושטחי מסחר חדשים נבנים בה ומרחיבים את היצע מקומות התעסוקה ברחבי היישוב. מלבד זאת יש במקום גם מגוון מקומות בילוי, הסעדה ומוסדות חינוך מקומיים החל מגנים ומועדוניות ועד לבתי־ספר מקומיים המשרתים את הקהילה התוססת במקום.

היתרונות של היישוב לא מסתכמים כאן. היות והשכונות החדשות מציעות מגוון רחב של פרויקטים חדשים ותנופת הבנייה שם לא נפסקת בשנה האחרונה, מחירי הנכסים עדיין סבירים. ניתן לרכוש דירה מרווחת ברבע מחיר  מדירה קטנה באזור המרכז. על איכות חיים כזו הזוגות הצעירים אינם מוכנים לוותר והם יוצרים ביקוש עצום. כיום, עדיין אפשר למצוא דירות למכירה בחריש במחיר אטרקטיבי, לפני שגם יישוב זה יחווה עליית מחירים מהירה כפי שאנו עדים לה  ברחבי הארץ.

 

אלפי מנשה: לא חדשה אבל מתחדשת

אזור נוסף שכדאי להכיר בארץ הוקם כבר בתחילת שנות השמונים אבל מאז ממשיך לגדול ולהתחדש. זהו יישוב אלפי מנשה שבשומרון, שהוכרז כמועצה מקומית בשנת 1987. המקום הסמוך לכפר־סבא מציע לתושבים מגורים קרובים למרכז עם איכות חיים גבוהה ובנייה צמודת קרקע וכן דירות חדשות. חשוב לזכור, כי היישוב הוא התנחלות הנמצאת מעבר לתחומי הקו הירוק על כל המשתמע מכך.

כמו כן, המחירים ביישוב מאז שהוקם המשיכו ועלו, במיוחד בשל הקרבה לעיר, לכן בהשוואה ליישוב חריש, עדיין תשלמו מחיר גבוה יותר על דירה חדשה או בית פרטי.

לאורך השנים נבנו באלפי מנשה גם מוסדות ציבור, בתי־כנסת, בתי‏־ספר ואף מספר מקומות בילוי. הקרבה למרכז הייתה במידה מסוימת בעוכריה של אלפי מנשה משום שמקומות התעסוקה המוצעים בה הם בעיקר מחוץ לעיר.

 

מודיעין

בשנת 1996 הוקם יישוב עירוני חדש בישראל בשם מודיעין שגולת הכותרת שלו הייתה המיקום בין תל אביב לבין ירושלים. לאורך השנים היישוב צבר מוניטין של אוכלוסייה איכותית העובדת בשני מרכזי התעסוקה הגדולים עם קרבה לעורקי תחבורה ראשיים.

לאחר שהתאגדה עם שני יישובים נוספים (מכבים ורעות) הפכו השלישייה לעיר המציעה מגוון רחב של שכונות מגורים חדשות, בתי־ספר מקומיים ואווירה המזכירה את ערי המרכז. מבחינת המחיר מודיעין איבדה מהר מאוד את היתרון שהיה לה בתחילת הדרך, וכיום עלות דירה בעיר לא רחוקה מעלותן של דירות בערים אחרות באזור המרכז.

 

לסיכום, הבנייה החדשה ביישובים השונים בארץ מעניקה שפע של אפשרויות לזוגות צעירים ומשפחות המעוניינים לעזוב את המרכז האורבני השוקק והצפוף וליהנות מאיכות חיים אחרת, פארקים ירוקים, שמיים כחולים ומחירי דיור אטרקטיביים.

כאשר מחליטים היכן כדאי לרכוש דירה חשוב למצוא את ההזדמנויות החדשות הנפתחות בפניכם בשכונות המציעות פרויקטים עם אווירה של קהילה עירונית, מוסדות לימוד איכותיים, מקומות עבודה בשפע ועורקי תנועה מרכזיים בסמוך. מצאו את המקום החדש אשר לו תקראו בית, ותוכלו להתחיל עתיד ורוד בדירתכם החדשה.
 

כתבות נוספות


ראיון: התחדשות עירונית מנקודת מבט של עו״ד מומחה
כיצד נולדו עסקאות התמ״א הראשונות, מה צריכים לדעת בעלי הדירות, מה בין תמ״א לפינוי בינוי, ומי מלווה את הדיירים בפרוייקטים של התחדשות עירונית? תשובות לכל השאלות החשובות בתחום ההתחדשות העירונית, בראיון שלפניכם.15 טיפים למעבר דירה שלא בטוח שחשבתם עליהם
מעבר דירה יכול להיות אירוע די מלחיץ או מפחיד. כל אחד מאיתנו שמתחיל בתהליך הזה הופך למעין מפיק אירועים שמפקד על כל המעבר בקפדנות ובדקדוק כדי שהכול יגיע בשלום למחוז חפצכם החדש. בשביל שהמעבר הזה יקרה בצורה טובה ויגרום לכם לשקט נפשי, הבאנו לכם 15 טיפים מעולים שיעזרו לכם לנהל את היום המורכב הזה.איך לא לוותר על מה שחשוב בדירה גם אם התקציב מוגבל
קשה לוותר על הדברים שחשובים לנו ולרוב אנחנו רוצים גם וגם - גם משופצת, גם 3 חדרים, גם שתהיה באיזור טוב וגם שיהיה מקום לכל הדברים שלנו. אפשרי? בואו נראה.5 טיפים להובלת דירה בצורה מוצלחת
כדי להפוך את יום המעבר לכמה שיותר פשוט וקל, ריכזנו עבורכם את הטיפים הבאים, עם כל שעליכם לדעת על מעבר דירה מוצלח.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle