מגזין הומלס / דרושים

כמה מרוויחים בעבודת סטודנטים

כמה מרוויחים בעבודת סטודנטים

כשאתה סטודנט הלימודים הם מרכז חייך, חיי החברה שלך מתרכזים בסופי שבוע, ובין לבין אתה צריך למצוא זמן לעבוד (או שאבא מממן). רוב הסטודנטים עובדים בעבודה עם משמרות המאפשרות להם ללמוד בבוקר ולעבוד בערב כדי להרוויח קצת כסף, במעט שהם מרוויחים הסטודנטים צריכים לממן את הלימודים, שכר דירה, מזון, טלפון, אינטרנט, והוצאות נוספות.

27/06/2019

בגלל השעות המעטות שסטודנטים עובדים והתמורה הנמוכה שסטודנטים מקבלים עבור עבודתם נוצר מצב שרוב רובם של הסטודנטים נעזרים בהורים (כלכלית)ץ

נוצר מצב שבו אם ההורים אינם בעלי אמצעים, לילדיהם יהיה מאוד קשה לממן את הלימודים ואת אורח חייהם, ולכן יצטרכו לחיות בצניעות ולוותר על המון דברים.

סוגי העבודות לסטודנטים הם מלצרות, אבטחה, עובדי מטבח, פקידי קבלה או נציגי שירות. מעטים מהסטודנטים אשר מצליחים להתקבל לחברות הייטק או ארגונים אחרים כעובדים במשרה חלקית עם אופציה להישאר בסיום התואר כעובד קבוע במשרה מלאה.

איזה משרות מתאימות לסטודנטים ומה השכר

מלצרות – השכר בעבודת מלצרות הינו מינימום, כאשר הטיפים שאתה מקבל הם הכסף האמיתי. כמובן שככל ותהיה יותר שירותי ונחמד כך הטיפ יהיה יותר גבוהה. אך קח בחשבון שברוב המקומות הטיפים מתחלקים בין המלצרים, ככה שאתה צריך למצוא מקום שגם המלצרים האחרים יטרחו להגדיל את קופת הטיפים לא פחות ממך.

עובדי מטבח – במידה ואתה טבח במסעדת שפים מוכרת השכר שלך יהיה הולם לעומת טבח במסעדת פועלים או ברשתות המזון המהיר. העבודה במטבח שף מתאימה לסטודנטים בתחום הקולינריה, סטודנטים שאינם בתחום הקולינריה לרוב יסתפקו במטבח של מסעדת פועלים או סטקיה כזאת או אחרת.

שמירה – בחברות שמירה השכר הינו מינימום אין אופציה להרוויח טיפים כמו במלצרות, המשכורת שלך היא לפי שעות עבודה, כמות המשמרות באותו החודש ושעות נוספות אם עשית, יחד עם זאת קיים יתרון גדול בעבודות שמירה, סטודנטים רבים מוצאים זמן ללמוד או לקרוא תכנים בזמן העבודה, ככה שהם חוסכים זמן רב.

פקידי קבלה – לרוב המשכורת היא מינימום תלוי היכן אתם עובדים יש מלונות שמשלמים בכמה שקלים יותר, המשכורת היא לפי שעות עבודה, כמות המשמרות באותו החודש ושעות נוספות אם עשית, גם כאן יש יתרון שבשעות שאין עבודה, במיוחד בלילות, אפשר לקרוא חומר לימודי.

נציגי שירות לקוחות – משכורת מינימום, פי שעות עבודה, כמות המשמרות באותו החודש ושעות נוספות, יש את עניין הפז"ם שיכול לעלות לכם בכמה שקלים, יתרון בעבודה מסוג, שאפשר להמשיך במסלולים בחברה גם לאחר סיום הלימודים, דבר שהוא מאוד נפוץ.

מכירות – מתאים לסטודנטים הלומדים במסלולי ערב, כך שבמהלך היום הם עובדים ואחה"צ לומדים. במכירות יש שכר בסיס ועל זה עמלות מכירה, תחרויות בין הצוותים כאשר הזוכים מקבלים מתנות או תלושים. שם אתה כבר יכול להרוויח משכורת יפה, בהתאם ליכולות האישיות שלך.

חברות הייטק – למרות שהצלחת להיכנס לחברת הייטק עם אופציה להישאר גם בסיום התואר קח בחשבון שבזמן הלימודים ייתכן ותרוויח כמו עמיתך לספסל הלימודים העובדים במלצרות ואף פחות מהם, מה שבטוח ששווה לך להישאר, כיוון שאתה כבר עכשיו צובר ניסיון, ניסיון הינו פרמטר משמעותי מאוד בראיונות עבודה ויכול לעשות את ההבדל. לגבי מי שלומד רפואה או עריכת דין בשנה השנייה כבר יכול להיכנס ולהתחיל לעבוד כסטאז'ר.

ניתן לראות חלק מהעבודות הסטודנטים הם לצורך פרנסה בלבד עד לסיום התואר, לעומת עבודות בהייטק, רפואה או עריכת דין שכבר משלבים את התחום התעסוקתי לפי בחירת המקצוע של הלימודים.מערכת הומלס

 

כתבות נוספות


כל מה שצריך לדעת על דיני עבודה
גם אם אתם עומדים לפני לימודי משפטים (וכחלק מכך, אולי מתלבטים לגבי תחום ההתמחות בו תבחרו) וגם אם אתם עובדים או מעסיקים, אשר מבקשים להיות מודעים בצורה טובה יותר לזכויות ולחובות שלכם – היכרות מעמיקה עם תחום דיני העבודה, תסייע לכם ללא כל ספק להשיג את המטרה – כאשר, באמצעות צבירת אותו הידע, תוכלו לוודא שכ...למרות הכל – תואר?
תואר אקדמי הוא שער הכניסה למשרות רבות, ונחשב לפקטור המשפיע באופן משמעותי על כושר ההשתכרות של המחזיקים בו. בגופים הגדולים כמו בנקים, חברות ממשלתיות או בינלאומיות – תואר הוא תנאי סף בלתי מתפשר. מעבר לזאת, צליחה של תואר אקדמי על שלל אתגריו מעידה רבות על כישוריו הקוגניטיביים של המועמד.דרושים הייטק: הטרנדים החמים
ניתן לומר באופן חד משמעי כי תעשיית התעסוקה הינה הנפגעת העיקרית בכל המתקשר לפרוץ מגפת הקורונה, שכן אלפי אזרחים מצאו את עצמם ללא עבודה, בחופשה, ללא עיסוק ואפיקי קידום רבים. שכן ניתן לומר כי ישנן מספר תעשיות שאפילו פרחו בעת תקופת הקורונה שכן בראשן - תעשיית ההייטק.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle