מגזין הומלס / חיות מחמד

גור קאנה קורסו שחור

גור קאנה קורסו שחור

קאנה קורסו - כלב עוצמתי ואתלטי

קאנה קורסו, או קיין קורסו, הוא כלב עבודה שאוהב להשאיר עסוק. זהו גזע איטלקי מסורתי, שפיתחו אותו כדי לשמור על רכוש ולצוד חזירי בר. לכן יש לו אופי מיוחד ומאפיינים נוספים, שחשוב להכיר, אם אתם מתכננים לגדל קאנה קורסו.

27/07/2021

 

קאנה קורסו - אל תתנו לו להשתעמם

בגלל שהם כל כך גדולים, חזקים ואתלטיים, קאנה קורסו צריכים בעלי שיש להם ניסיון בגידול כלבים. הם צריכים חצר גדולה להסתובב ולשחק בה, אבל הם צריכים גם גדר חזקה ואיתנה, שתמנע מהם לברוח כשמתחשק להם.

חשוב לספק להם עניין כל הזמן, בשלל דרכים יצירתיות, אחרת השיעמום עלול לגרום להם לחפש תעסוקה בדרכים קצת פחות חיוביות, כמו כרסום הספה שלכם, הנעליים ושלל חפצים יקרים אחרים.

לכן, כדאי לצאת עם הקאנה קורסו לאימונים ולספק להם פעילות גופנית בשפע.

אם יש לכם נטייה לצאת לריצות ואימוני כושר ואתם רוצים חבר נלהב שיצטרף אליכם בשמחה בכל פעם - קאנה קורסו מושלם בשבילכם.

 

קאנה קורסו בנקודות

 • קאנה קורסו, או בקיצור קורסו - מתאים להיות בן לוויה נהדר, לאנשים פעלתניים שיכולים לספק לו שפע של עניין ופעילות גופנית.
 • קאנה קורסו הוא כלב משפחתי שזקוק להדרכה ואימון מגיל צעיר כדי להפוך לבן משחה נוח, נעים ואהוב.
 • אין לו עניין בכלבים ובעלי חיים אחרים והא גם לא כלב שמירה - למרות המראה המאיים שלו.
 • חשוב למצוא לו תעסוקה מעניינת כדי שלא יתחיל לחפש תעסוקה יצירתית בעצמו. אם יש לכם משק או חווה - הוא יכול להיות פועל נהדר. אחרת - קחו אותו לריצות, תנו לו לקפוץ למים ולשחות, למדו אותו לבצע מעקב בעזרת חוש הריח או פשוט השקיעו בתהליכי אימון שיספקו לו עניין ואמצעי למידה מצוין.
 • קאנה קורסו אינו כלב נבחן במיוחד, אבל נהנה "לשוחח" עם בעליו באמצעות השמעת צלילים שונים, נחירות וקולות שונים.
 • קאנה קורסו יכול להיות כחול או שחור, בהיר, אפור, חום, או ג'ינג'י

 

אופי של ענקים

הוא אמנם לא דני ענק, אבל קאנה קורסו נחשב כלב גדול ושרירי המיוחד. כשהוא עומד, גובה הכתפיים של זכר קאנה קורסו מגיע ל 60 ס"מ.

המשקל נע ביחס לגובה, בין 90 - 120 קילו.  כלב ענק לכל הדעות.

באופן מסורתי, קאנה קורסו נחשב כלב פעלתני ונכון לאתגרים.

אבל חשוב להבין כי המזג המלא חיים הזה, עלול להפוך למשהו פחות נעים, אם הבעלים לא יודעים איך להנהיג אותו, לחנך אותו ולספק לו את כל הצרכים שלו.

טיפול נכון בקאנה קורסו, מאפשר לכם לקבל כלב משפחתי נהדר, לעולם אינו תוקפני, אבל טיפול לא נכון עלול להביא את הכלב למצב של תסכול ממושך, שעלול להביא אותו לידי תוקפנות מסוכנת.

 

קאנה קורסו מטופל היטב הוא צייתן, מלא חיבה כלפי משפחתו, כולל הילדים שביניהם.

יחד עם זאת, חשוב לאלף אותו כבר מגיל צעיר, ולא מומלץ לקחת כלב כזה, אם אין לכם ביטחון וניסיון בגידול כלבים.

 

לקאנה קורסו רמת אינטליגנציה גבוהה ואופי קצת שתלטני ולכן, הוא נוהג לבחון את הגבולות באופן קבוע, כדי לראות אם יש בכם את יכולת המנהיגות הנחוצה לו.

אילוף מתמיד לביצוע הוראות פשוטות, כמו "קח", "שב", "תן יד" וכן הלאה - יכול לספק לו עניין לטווח ארוך, להרגיע אותו ולחזק את הקשר שלו עם בני הבית.

 

אילוף נכון של קאנה קורסו

למרות האמור מעלה, חשוב להבין את ההבדל בין מנהיגות לבין תוקפנות. ניסיונות לאלף כל כלב, במיוחד קאנה קורסו, באמצעים של אלימות ותוקפנות, יביא בהכרח ליצירת אופי תוקפני ומתוסכל. בדיוק ההפך ממה שאתם רוצים, אם אתם מעוניינים לגדל קאנה קורסו בבית, לצד יתר בני המשפחה.

לכן, הדרך הטובה ביותר לחנך קאנה קורסו היא באמצעות מתן פקודות קלות וחביבות, תוך תגמול שוטף בחטיפים טעימים, ליטופים ותשבחות.

במקביל, יש לתקן באופן מיידי, תקיף וברור, כל התנהגות לא רצויה.

אם תצליחו להיות רגועים ובטוחים בעצמכם - תוכלו להגיע רחוק עם אילוף של קאנה קורסו.

בניגוד לגזעים אחרים של כלבים, קאנה קורסו עוי דווקא להפיק תועלת מבילוי זמן עם עצמו, לבד, בחוץ במלונה, או בחצר, בתנאי שיש לכם גדר מספיק חזקה.

זה עוזר לו לפתח ביטחון וללמוד שאתם תמיד חוזרים, אז הוא לא צריך לדאוג כשאתם יוצאים מהבית.

 

חשוב לחשוף את הקאנה קורסו מוקדם ככל האפשר למפגש עם מגוון אנשים - זרים ומוכרים, כדי ללמד אותו להיות חברותי ונעים הליכות. רצוי לעשות זאת לפני שהוא מגיע לגיל 4 חודשים. כך הוא יגדל להיות חברותי, לא יחשוש מזרים, ישחק יפה עם ילדים ובעלי חיים אחרים וגם לא יפחד להשאיר לבד.

 

איך לשמור על הבריאות של הקורסו שלכם

כמו רוב הכלבים, גם קורסו הוא בדרך כלל בריא.

אבל כמו כל כלב גזעי, גם הם נוטים לבעיות גנטיות מסוימות, אם כי חשוב לדעת שלא כל הכלבים נפגעים ממחלות גנטיות ורוב הסיכויים שהכלב שלכם יהיה בריא לגמרי.

יחד עם זאת, חשוב להכיר את המאפיינים הבריאותיים הנפוצים:

 • תיתכן ירך רגישה ובעייתית
 • ישנה תפוצה מסוימת של בעיות בעיניים
 • תיתכן בעיה מולדת בקיבה

 

לכן, אם אתם קונים קאנה קורסו גזעי עם תעודות, חשוב לבדוק שיש לו אישור וטרינרי על בריאות תקינה, או לקחת אותו לבדיקה, לפני שאתם משלמים עליו הון קטן.

באופן כללי - אפשר למצוא גם קאנה קורסו נטושים, בעיקר על ידי בעלים שלא ידעו למה הם נכנסים מלכתחילה. משום כך ממש חבל לקנות. לכו לכלביה המקומית וחפשו אחר כלב שאף אחד לא רוצה.

 

טיפול בקאנה קורסו

 • הקפידו לספק לו שפע של פעילות גופנית ומנטלית - פעולות פשוטות של אילוף וריצה טובה באורך קילומטר פעמיים ביום. הוא יכול גם להצטרף אליכם לרכיבה על אופניים, אם אתם שומרים עליו היטב בדרך.
 • חשוב לטייל הרבה עם גורים, אבל טיולים קצרים ואיטיים יותר כמובן.
 • אם אפשר - תנו לו עבודה - רעייה של בעלי חיים או מפגשים קבועים עם מאלף כלבים, לימוד טריקים, תרגילי ציות, מעורבות בספורט כלבים - לפחות 20 דקות ביום.
 • לעולם אין לאפשר להם להשתחרר ולהסתובב לבד בחוץ. חובה להתקין גדר חזקה וטובה בחצר.
 • באופן כללי, גידול של קאנה קורסו בימינו עולה הרבה יותר מגידול של כלבים אחרים, לכן כדאי להיות מוכנים לכך מראש.
 • יש לצפות לאורך חיים של 10 - 12 שנה.
 • יש לתת לקאנה קורסו לאכול 4-5 כוסות של אוכל לכלבים יבש ואיכותי ביום. כמות האוכל משתנה בהתאם לגודל הכלב, חילוף חומרים ורמת פעילות.
 • יש להרגיל אותו לרחצה כבר בגיל צעיר מדי שבוע.
 • מומלץ להקפיד על צחצוח שיניים שלוש פעמים בשבוע לפחות.
 • מומלץ לגזור לו ציפורניים פעמיים בחודש - אצל וטרינר כמובן.
 • חשוב לבדוק מדי שבוע את האוזניים, לנקות עם מטלית לחה כדי למנוע זיהומים.
 • אסור לתת לקאנה קורסו לשחק משחקי מרדף עם ילדים או מבוגרים.
 • כדאי להשגיח עליו היטב כשהוא נמצא בקרבת ילדים - בעיקר אם הם משתוללים ומשחקים
 • חשוב להרגיל את הקאנה קורסו מגיל צעיר לבלות בקרבת בעלי חיים אחרים, אחרת הוא עלול לראות בהם טרף.

 

לסיכום,  גידול קאנה קורסו לא מתאים לכל אחד, אבל מי שלוקח עליו את האתגר ברצינות, יהנה מחבר לחיים, מרשים מימדים, אינטיליגנטי, חביב ומגונן. אישיות בולטת וגודל בולט אף יותר.

 

אם אתם מעוניינים לצרף אל חייכם קאנה קורסו או כל גזע כלבים אחר, תוכלו למצוא אותו בלוח חיות מחמד של הומלס בו תוכלו למצוא גם כלבים לאימוץ מכל הגזעים.
 

כתבות נוספות


פומרניאן | פומרניין - כלב שהוא דובי קטן
עם ממוצע עלות של 11,000 ש״ח לגור, פנים מתוקות כמו של בובת דובי, וסלב׳ס שלא מפסיקים להצטלם איתם באינסטגרם, הפומרניאן (פומרניין) הם בין הכלבים האהובים בשנים האחרונות. הנה מה שחשוב לדעת על המיניאטורות הכי מתוקות בחנות.יורקשייר טרייר - סופרסטאר אלגנטי ומסור
יורקשייר טרייר הוא אחד הכלבים הזוהרים ביותר למראה, שגם נראה מאוד מודע לעצמו. הוא כלב היפואלרגני ,יש לו פרווה ארוכה, יפה ורכה, על הגוף ועל הראש, והוא אהוב במיוחד על סלבריטאים, שנוהגים לקשט אותו במגוון תכשיטים ותספורות ולקחת אותו איתם לכל מקום - כשהוא נישא בתוך תיקי יוקרה של מעצבים נחשבים.איך למצוא מזון כלבים במחיר משתלם
בעלי חיות מחמד, ובכלל זה כלבים, אמורים לדאוג לכל מחסורם. כלבים נחשבים לבני בית ולחלק בלתי נפרד מהמשפחה ויש צורך לטפל בהם היטב, לדאוג להם לאוכל ומזון מתאים, לצאת איתם לטיול, לספק להם טיפול רפואי וכדומה. אין זה משנה איזה סוג כלב הנכם מחזיקים, הדבר הבסיסי הנדרש הוא לספק לו מזון כל צרכו.רועה קווקזי - נאמן, חזק ואמיץ!
כלב הרועים הקווקזי אומן לאורך אלפי שנים לשמור על עדרי כבשים ולא לסגת אפילו אם מגיע דוב, או זאב, אבל כיום הוא כלב משפחתי נאמן, שיגן על המשפחה שלו מכל איום אפשרי. אז אם אתם חושבים להיות בעליו הגאים של רועה קווקזי - גזע עם שורשים חזקים וגאים בפני עצמו, הנה מה שאתם צריכים לדעת.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה