מגזין הומלס / Lifestyle

טיפים לבחירת שיש למטבח ששווה לכם להכיר

טיפים לבחירת שיש למטבח ששווה לכם להכיר

משפצים? נכנסים אל בית חדש? אתם עומדים לפני הרבה מאוד לבטים כשאחד המרכזיים שבהם או סוג השיש שכדאי לבחור למטבח

12/08/2021

 

העיצוב והבנייה בישראל השתנו במהלך השנים ואם לפני מספר עשורים נהוג היה "להחביא" את המטבח, כיום הוא מהווה חלק מרכזי, עניין שבא לידי ביטוי הן במיקום (בדרך כלל ישר עם הכניסה לדירה) והן בדרישות המבשלים והאופים שרק הולכות ועולות משנה לשנה.

לא פלא אם כן שבמקום שיש ביקוש כל כך גבוה, יש גם היצע חסר תקדים ומי שמחפש היום שיש למטבח ניצב בפני החלטות שיכולות להיות מורכבות.

מגוון משטחים, יצרנים, עיצובים והרכבים, הופכים את בחירת השיש למטבח למאתגר מהסיבה שלעתים קרובות דווקא עודף היצע בשילוב עם הרצון לבחור לבית החדש את הטוב ביותר, מוביל לבלבול ואפילו לטעויות!

האמת הרבה יותר פשוטה ובאפשרותכם לבחור שיש מושלם למטבח שלכם, אך ישנו תנאי והוא שעליכם לדעת לבחור את הסוג המתאים וכדי לעשות את זה, חשוב להכיר את האפשרויות שקיימות ואת האופן הנכון להתאים אותן אליכם.

זה המקום לציין שאם חשבתם להקשיב ליועץ בחנות כזאת או אחרת, יכול להיות שאתם עושים טעות מפני שלעתים ישנם אינטרסים נסתרים שנעים בין מגוון סוגי השיש שמשווק על ידי כל חנות ומתקין, ועד לתמלוגים שונים שהמתקינים מקבלים אם יקדמו מוצר ספציפי.

כך או כך, הדרך הנכונה לטעמנו היא לבחור שיש למטבח על פי כמה מאפיינים שאנו מביאים לכם בכתבה הבאה.

 

האם זה באמת שיש?

ישנם כאמור עשרות סוגים של משטחים ושיש למטבח ואם תוסיפו לזה את הדגמים השונים של כל חברה, תגיעו ליותר מ-1,000 אפשרויות.

כדי לעשות סדר, בואו ונעשה את ההבחנה הראשונה: משטחי דמוי שיש מול שיש טבעי.

אתם עשויים לתהות מדוע שתבחרו דווקא בדמוי שיש אך במציאות כמעט כל המשטחים האיכותיים שמשווקים כיום אינם עשויים מאבן טבעית.

העניין הזה לא צריך להדיר שינה מעינכם מכיוון שצריך להתמקד בשלושה אלמנטים:

 1. עמידות.
 2. נראות.
 3. תקציב.

 

סוגי שיש למטבח

לאחר ההסבר על הרכב החומרים, בואו ונדבר תאכלס. מה ההבדל בין סוגי השיש שמציעים לכם מכל כיוון.

אז ככה, ההבדלים נחלקים לשניים. מצד אחד הרכב המשטח ומצד שני היצרן.

 

הרכב ראשון - משטחי קוורץ

משטחי קוורץ נפוצים מאוד ועד לפני מספר שנים היו קונצנזוס בבחירת שיש למטבח.

ישנם שני דגמים נפוצים במיוחד בקטגוריה הזאת כשמצד אחד שיש אבן קיסר שמהווה את השחקן המרכזי במשטחי הקוורץ, ולצידו ניתן למצוא אלטרנטיבה מעניינת בדמות סיליסטון של היצרן קוסנטינו הספרדי.

בעוד ששני המשטחים נחשבים למוצלחים ומתאימים במיוחד לשימוש במטבחים, אבן קיסר מחזיק במרבית נתח השוק בקרב מי שמחפשים משטח קוורץ איכותי למטבח.

חשוב לציין ששני המשטחים מאוד טובים ויכול להיות שעצם זה שאבן קיסר מיוצר בישראל והינו השחקן הוותיק בתחום הקוורץ המקומי הופכים אותו למועדף באופן ברור על ידי מרבית הצרכנים.

משטחי קוורץ כמו אבן קיסר וסיליסטון מתאפיינים במגוון תכונות שהופכות אותן לאפשרות מאוד מעניינת כשמחפשים שיש מטבח, כשבין התכונות הבולטות אפשר למנות את הבאות:

 • מגוון אינסופי של דגמים שמתחדשים מדי שנה.
 • משטחים באיכות גבוהה עם יכולות עמידות מרשימות שמשתכללות עם השנים.
 • שילוב של תכונות שהופכות אותם למתאימים בכל מטבח, לרבות העמוסים ביותר כשבין היתר ניתן למנות עמידות לא מבוטלת לחום, לשחיקה ותחזוקה נוחה.
 • חברת 'אבן קיסר' מעניקה אחריות לכל החיים עבור משטחי הקוורץ שלה ובלבד שהותקנו על ידי מתקין שיש מורשה.
 • מחירים אטרקטיביים.

כל התכונות האלה יכולות להבטיח לכם שקט נפשי לשנים רבות, נוחות עבודה במטבח ועיצוב עדכני שישדרג את המראה הכללי של המטבח שלכם.

 

הרכב שני – משטחי פורצלן

גם משטחי פורצלן אינם שיש טבעי ומקורם במפעלים שונים ברחבי העולם שמתמחים ביצירת תרכובות הנשענות על מינרלים שבחימום בטמפרטורה גבוהה, לחץ ועוד כמה פעולות שלעתים שמורות בקנאות מאחורי סודות מסחריים.

משטחי פורצלן ניחנים בעמידות יוצאת דופן ואפילו גבוהה יותר מזה של משטחי הקוורץ, עניין ששינה את מפת הצריכה של שיש למטבח בישראל ובעוד שבעבר נהוג היה לרכוש משטח קוורץ בלי הרבה שאלות, כיום הצרכן מודע לחלופה וליתרונות שהיא מביאה עמה.

מי שהיה פורץ דרך בתחום הפורצלן בישראל הוא אותו יצרן ספרדי 'קוסנטינו' שמייצר גם את משטחי הסיליסטון, אלא שבחזית הפורצלן שלח את אחד המשטחים הטובים בעולם העונה לשם שיש דקטון.

מלבד הדקטון של קוסנטינו יש מותגים נוספים שמיוצרים בעיקר באיטליה וספרד וחשוב להכיר את המותג לפני שמקבלים החלטה מפני שלא כל משטחי הפורצלן זהים.

יש כאלה שעמידים יותר או פחות לחום ושריטות ויש כאלה שאפילו יהיו רגישים לזעזועים ועלולים להישבר.

שיש דקטון הוא דוגמה למצוינות פורצת דרך אך לצד התכונות המעולות שלו, הוא גם נחשב ליקר במיוחד, עניין שלעתים לא משתלם אם חושבים על אופן השימוש שלכם במטבח (נרחיב על כך בהמשך) ועל החלופות האיכותיות והזולות באופן יחסי.

אחד הדברים המעניינים במשטחי פורצלן ועל הדרך שהם שינו את מפת הצריכה אפשר לראות בצעד שנעשה על ידי אבן קיסר אשר בחרה להיכנס לתחום באמצעות רכישת מפעל מתקדם שמתמחה בפורצלן, וכיום החברה נאבקת בשני התחומים, האחד במשטחי הקוורץ והשני במשטחי הפורצלן.

 

איך להתאים את השיש המושלם עבורכם?

אם יצאתם מבולבלים, אל דאגה. בשורות הבאות נסביר איך לבחור את השיש המתאים ביותר למטבח שלכם.

 

 1. תקציב

נתחיל מהסוף. זה שדגם אחד טוב יותר מאחר אינו הופך את האחר ללא טוב.

מאות אלפי משפחות גדלו על מטעמים שבושלו על משטחי קוורץ (ועוד מהדור הישן והפחות עמיד) שעשו את העבודה על הצד הטוב ביותר.

לכן אין לראות במשטחי הקוורץ משהו שאינו מתאים למטבח רק בגלל שיש משטח פורצלן כזה או אחר שמתיימר להיות טוב יותר (ולא כולם בהכרח טובים יותר).

בדקו מה התקציב שלכם מאפשר ובחרו את המשטח בהתאם אליו.

 

 1. שימושיות

אם אתם יכולים לרכוש משטח דקטון בלי בעיה, זה עדיין לא אומר שאתם צריכים אותו.

הכוונה היא שמשטחי פורצלן איכותיים כמו דקטון מגלים עמידות בלתי נתפסת לחום ושריטות, מה שמאפשר לכם להניח סירים חמים ישירות על המשטח או לקצוץ מזון על השיש עצמו!

האם אתם הולכים באמת לעשות את זה? רבים רוכשים משטחים סופר יקרים ובסוף מגלים שהם רגילים לדרך עבודה מסוימת שלא הולכת להשתנות. הסיר הרותח יהיה על תחתית והמזון יקוצץ על קרש מתאים.

כמו כן שימו לב שלא כל משטחי הפורצלן מציגים את אותה עמידות וחשוב לבדוק ולבחון היטב מה רוכשים ומה דרגות העמידות של המשטח.

 

 1. עיצוב

מעצם היות המטבח מקום מרכזי והשיש מרכזי עוד יותר (מפני שהוא מצוי בגובה העיניים), חשוב לבחור במשטח מעוצב ומתאים.

השיש במטבח כבר מזמן אינו משמש רק כמשטח להכנת מזון ולמרבה המזל היצרנים המובילים יודעים זאת ומציעים מגוון מרשים של דגמים.

שימו לב שישנם יצרני פורצלן איכותיים מאוד שהמגוון שלהם דליל ולא תמיד קולע לטעם המיינסטרים שנהוג באזורנו ועל כן כל בחירה חייבת להתייחס גם למראה ולמבחר הדגמים שמוצעים לכם.

כל המשטחים שהוזכרו כאן (אבו קיסר, סיליסטון ודקטון) נחשבים למוצלחים במיוחד ובסופו של דבר הבחירה שלכם צריכה להיות מושכלת ועל בסיס עובדות והתאמה אישית ופחות על בסיס מה שמנסים כל כך למכור לכם.

 

 
 

כתבות נוספות


המטבח קובע את הטון – השפעת המטבח על עיצוב הבית
המטבח הוא אולי החדר עם האמירה החזקה ביותר בבית - הכול מתרחש בו וכולם נמצאים בו בשעות שונות של היום. לפיכך, ההחלטה על סגנון המטבח משפיעה על ה-look &feel של שאר הבית.טיפים לשמירה על השיער בחורף הקר
אחרי שהסתיימה עונת הקיץ, בה השיער היה חשוף לא מעט: לשמש היוקדת, לכלור של הבריכות ולמלח של הים, מגיעה העונה הקרה, העונה אשר מהווה הזדמנות לשקם את השיער (אשר אולי נפגע בעונה החמה), להקפיד על הזנתו ולהימנע ממצבים לא נעימים של שיער יבש או שיער אשר איבד מהמראה הזוהר והחיוני שלו.4 דברים שחשוב לבדוק לפני קניית האמבטיה החדשה שלכם
רכישת אמבטיה חדשה טומנת בחובה אתגר לא פשוט. עליכם לקחת בחשבון כי האמבטיה המיועדת אמורה לאפשר רחצה נוחה לכל בני הבית, להיות עמידה לאורך שנים בפני נפילת חפצים, מכות, רטיבות וחום ובנוסף גם להשתלב בצורה מושלמת עם הקונספט העיצובי שמיושם בחדר כולו. מתעניינים ברכישת אמבטיה חדשה? להלן 4 דברים שחשוב שתבדקו מ...5 טיפים לשמירה על מטבח נקי ומחוטא
המטבח הוא אחד האזורים הכי פעילים בבית, וככזה הוא גם נוטה ללכלוך רב. בשורות הבאות תוכלו למצוא חמישה טיפים יעילים וקלים לביצוע, שיסייעו לכם לשמור על המטבח נקי (ואף מחוטא כהלכה, בהתאם לתקופת הקורונה) ויהפכו את הניקיון ליעיל יותר לאורך זמן.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle