מגזין הומלס / Lifestyle

ההשפעה של עיצוב חדר השינה על איכות השינה

ההשפעה של עיצוב חדר השינה על איכות השינה

שינה איכותית היא מרכיב חשוב ביותר באיכות חיים טובה. שנת לילה טובה משפיעה על הבריאות, תורמת לחשיבה ולריכוז ואף משפרת את מצב הרוח. אם אתם רוצים ליהנות ממנוחה מוצלחת עיצוב חדר השינה שלכם חייב להיות כזה היוצר אווירה מרגיע ועוטפת. הינה מספר טיפים שיעזרו לכם לשפר את איכות השינה באמצעות עיצוב נכון.

23/08/2021

 

שימוש בצבעים הנכונים

לצבע יש יכולת מופלאה לשנות לגמרי את האווירה בחדר. לכן, עיצוב חדר השינה חייב לכלול צבעים היוצרים את האווירה הנכונה לשינה שלווה.

נסו להימנע משימוש בצבעים בוהקים וצעקניים הגורמים למוח להיות במצב של ערנות. במקום, העדיפו צבעים רכים וחמימים בגוונים פסטליים. גם הריהוט חייב להתאים לצבעי הקירות ולהשלים את המראה החמים.

הצבע הנכון הוא אינו רק עניין של גוון, אלא גם של איכות וסוג הצבע. הצבע חייב להיות עמיד כדי למנוע קילופים וסדקים שיפגמו במראה ההרמוני של חדר השינה.

מומלץ לבחור בצבעים העשויים מחומרים טבעיים שביכולתם למנוע עובש והצטברות של חיידקים. צבעים היפו-אלרגניים יהיו מושלמים למי שסובל מאלרגיות שיכולות להרע עד מאוד את איכות השינה.

ההשקעה בצבע איכותי תשתלם לטווח הארוך ותתרום ללילות שלווים ללא הפרעות מיותרות. בנוסף, מומלץ לבחור בצבע שקל לנקות, כדי לשמור על המראה הנקי של החדר המוסיף לרוגע.

 

הימנעו מבלגן

חוסר סדר יוצר תחושת מועקה ובלגן שיכולים למנוע שינה מוצלחת. לכן, חשוב שלא להעמיס את חדר השינה בחפצים שאינם תואמים את החלל.

תכננו את החלל בצורה שתסייע לכם לשמור על סדר וארגון ביתר קלות. הוסיפו אביזרי אחסון ותלייה, כדי שתדעו בדיוק היכן כול דבר צריך להיות מונח. הימנעו מחללי אחסון פתוחים, שכן המראה של החפצים בתוכם עדיין עשוי להביא לתחושה של אי־סדר.

 

השתמשו בחומרים נעימים ואיכותיים

חדר השינה משלב בתוכו המון מוצרי טקסטיל כמו כריות, שמיכות, סדינים ואפילו שטיחים. הפן התחושתי גם הוא משפיע על השינה ולכן חשוב שכל החומרים שבהם אתם נוגעים יהיו נעימים. השקיעו במצעים באיכות גבוהה, שיזמינו אתכם לצלול לתוכם ולהתרפק במגע הנעים שלהם.

בחרו בשטיחים בעלי מרקם מספק, במקום שטיחים עם סיבים קצרים וגסים. חומרים טבעיים יותר כמו פשתן או כותנה יעניקו לטקסטיל יכולת אוורור גדולה יותר, כך שגם במדינה חמה כמו שלנו לא תמצאו עצמכם מתעוררים שטופי זיעה.

 

צרו איזון בחלל

המוח שלנו מושפע מאוד ממראה ולכן העיצוב של החלל חייב להיות הרמוני וזורם. כדי ליצור זאת יש ליצור איזון בעיצוב. צרו התאמה בין האלמנטים השונים ברמת הצבע, כדי ששום דבר לא יבלוט לעין יתר על המידה.

נסו לשמור על סימטריה בעיצוב. הניחו למשל שידות בשני צידי המיטה, הציבו את המיטה כך שיש מרווח שווה משני צדיה ואפילו הוסיפו אביזרים בזוגות. האיזון הזה הוא שיוצר נופך של שלמות המביאה רוגע שמימי.

 

אל תזניחו את התאורה

תאורה היא מרכיב חשוב באיכות השינה, לכן אין זה מפתיע שישנן אין־ספור המלצות על שינה ללא מקור אור חיצוני, הימנעות מהאור הכחול של הטלפון לפני השינה ועוד. אור שולח מסרים למוח המביאים לשינויים במצב הערות או העייפות.

התאורה בחדר צריכה להיות חמה ורכה, לכן הימנעו משימוש באור לבן. מומלץ לשלב לצד המיטה גופי תאורה קטנים יותר שיאפשרו קריאה או קימה לשירותים בעת הצורך, מבלי שתצטרכו להדליק את התאורה המרכזית.

אם יש חלון גדול בחדר, השתמשו בווילונות אטומים שיסייעו לצמצם את כניסת האור מבחוץ, כדי שאור השחר לא יפריע לשנתכם.
 

כתבות נוספות


★ פרוייקט מיוחד: הובלת משרדים - חלק א׳ ★
בדקנו אצל מספר חברות להובלת משרדים ברחבי הארץ - מה חשוב לדעת? איך ניגשים בכלל לפרוייקט בסדר גודל מסוג זה, למה קריטי לשים לב, איך לבחור חברה ולדעת שהיא אכן אמינה ומקצועית? חלק 1 ויסודי בסדרה: כל מה שחשוב לדעת על מעבר והובלת משרדטיפים של מקצוענים לצביעת דירות ובתים
צביעת דירות ובתים היא הנפוצה מבין טכניקות השיפוץ. המחיר הזול, הפשטות ולעתים קרובות היכולת לבצע אותה אפילו לבד, הופכים את השירות וחומרי הגלם המתלווים למבוקשים במיוחד. לכאורה מדובר בעניין פשוט למדי ואתם עשויים לתהות "מה כבר עשוי להשתבש?" אז זהו – שהרבה.בדיקת אינסטלציה לפני כניסה לדירה חדשה
מה חשוב לבדוק מבחינת מערכת האינסטלציה לפני שנכנסים לדירה חדשה? איך מתבצעת הבדיקה ומה עושים אם מתגלים לקויים?5 טיפים שיעזרו לכם לגייס משכנתא
הלוואה לרכישת דירה, או בקיצור משכנתא, היא סכום כסף גדול שניתן לאדם שנמצא זכאי לכך על ידי הבנק במטרה שישתמש בו לרכישת דירה ויבצע החזר מסודר של הסכום, בתוספת ריבית כמובן, מדי חודש בחודשו לאורך מספר שנים.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle