מגזין הומלס / זירת המומחים

כל מה שכדאי וצריך לדעת על הדברת חולדות

כל מה שכדאי וצריך לדעת על הדברת חולדות

חולדות נחשבות לבעלי חיים מאוד חכמים, ערמומיים, עקשניים וכאלה שלא קל בכלל לתפוס אותם. חשוב לזכור שיש הבדל מהותי גם מבחינה אסתטית, גם מבחינה התנהגותית וגם מבחינה תברואתית בין חולדות לבין עכברים.

05/09/2021

 

בעוד עכברים מגיעים מהשדה ופחות מסוכנים, חולדות מגיעות מהביוב ויכולות לגרום לנזקים בלתי הפיכים, הן מעבירות מחלות דרך ההפרשות שלהן, יכולות לנשוך בני אדם וחיות מחמד, גורמות נזקים לכבלים של חשמל, אריזות של מזון ואפילו הורסות רהיטים.

לכן, אם זיהיתם סימנים של חולדה, אל תנסו לפתור את הבעיה בעצמכם, הזמינו לוכד חולדות.

 

האם יש הבדל בין הדברת חולדות בבית פרטי, דירה ובניין?

כן בהחלט. יש הבדל גדול בין סוגי ההדברות הללו. הסיבה לכך היא משום שברוב המקרים, שמדובר בבית פרטי, לרוב יש חולדה אחת בתוך הבית או קבוצה של חולדות בגינה או בחצר. לעומת זאת, בדירה לרוב מדובר בחולדה אחת שיש ללכוד אותה. הדברת חולדות בבניין מגורים לעומת זאת, קשורה פעמים רבות למכת חולדות וצריך לטפל בכל הסביבה של הבניין.

 

מדוע חולדות מגיעות אלינו הביתה?

חולדות מגיעות מסיבה אחת בלבד, כדי לחפש אוכל. אם אתם נוהגים להשאיר כלים עם שאריות אוכל בכיור, שקיות אשפה, המגירות מלוכלכות, השקיות של הקטניות או החטיפים לא אטומות כמו שצריך, סביר להניח שזו הסיבה.

חשוב לאטום את המזון כמו שצריך ולא פחות חשוב, לשמור על הניקיון. זה נכון שיש לא מעט שיטות שיאפשרו לכם ללכוד את החולדה בעצמכם, אבל השיטות הללו מוגבלות. לחולדות יש לא מעט שכל והן מבינות שמנסים ללכוד אותן.

לדוגמא, אם יש באזור המגורים שלכם כמה חולדות, והאחת תבין שהשנייה נלכדה או אכלה מפיתיון מורעל וכתוצאה מכך מתה, היא תימנע מלחזור על אותה טעות.

 

אילו סוגים של מלכודות יש ללכידת חולדות?

בחנויות לחומרי בניין מוכרים מלכודות מסוג דלת. ניתן להניח את הפיתיון באזור שבו החולדה מטיילת לה בכל לילה, זאת בהתאם לסימנים של הצואה שנראים כמו גרגירי אורז. תוכלו לערבב חמאת בוטנים עם מעט גבינה או להניח במבה בתור פיתיון ולאחר שהחולדה תיכנס למלכודת ותאכל ממנו, היא תילכד בפנים.

סוג נוסף הן מלכודות אכזריות והרבה פחות הומניות ונקראות מלכודות קפיץ. מניחים את הפיתיון על הקפיץ וברגע שהחולדה באה לאכול היא פשוט ננעלת עליו.

במצבים בהם לא ניתן להגיע לאזור החולדות כמו בוידעם, מרפסות שירות וגגות, יש להזמין מדביר חולדות שיתקין פיתיונות המשלבים חומרים מיוחדים המשבשים את תהליך המנגנון של קרישת הדם והורגים אותם.

הבעיה עם שיטות אלה שלפעמים קשה מאוד לזהות את החולדות ואז הן מעלות ריח נוראי.

 
 

כתבות נוספות


מילון המונחים בחיפוי קיר - מהם החומרים הנבחרים?
חיפויי הקירות משתלטים על עולם עיצוב הפנים! זו לא כותרת ריקה מתוכן, אלא אמת לאמיתה. מדובר באחד התחומים הדינמיים והמתפתחים ביותר בתעשייה זו.הכל על הרחקת יונים באמצעים הומאניים
כשמדברים על הרחקת יונים התמונה הראשונה שתעלה בדמיונכם תהיה כנראה לא נעימה במיוחד, סיטואציה שעדיף לא לדמיין. עם זאת, כיום עלתה המודעות לשמירה על בעלי החיים (גם המזיקים שבהם) ובהמשך ישיך לכך נוצרו פתרונות נפלאים, הומאניים ולא מזיקים שמטרתם אחת ויחידה – להרחיק את בעלי החיים המזיקים מהמקום מבלי לפגוע בה...כיצד להפוך מעבר דירה ליעיל וקל
אחת התקופות המרגשות בחיינו מתחילות כשאנו מחליטים שהגיע הזמן לעבור דירה – זה לא משנה אם מדובר בדירה שכורה חדשה או שהתמזל מזלכם לרכוש נכס משלכם, מעבר דירה למקום מגורים חדש הוא מרגש ומאתגר באותה מידה, כשהמטרה היא בסופו של דבר להתמקד בחלק המרגש ולהפוך את התהליך לכמה שפחות מאתגר.איך מפנים דירה מלאה בתכולה וציוד ישן
יש רק דרך אחת להתחיל את החיים מהנקודה שבה הפסקתם והיא לפנות את כל האשפה שנערמה בתוך הבית. האם יהיו אלו אתם שהאשפה תפריע להם או שאולי יהיה זה דווקא מישהו שאיכפת לו מבן משפחה שבחר לחיות בתוך בית מלא בתכולה ישנה ופסולת? במקרים מסוימים זו בהחלט יכולה להיות דירת ירושה שנותרה בה לא מעט תכולה והמשותף לכל ה...


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle