מגזין הומלס

קרדיט – עדינה אקוקה

קרדיט – עדינה אקוקה

רוכש דירה? חסוך עשרות אלפים עם בדיקה מקדימה

רכישת דירה כרוכה בעלויות כספיות רבות הן ישירות והן עקיפות. לאור זאת קיימת חשיבות רבה לביצוע של בדיקות הנדסיות מקיפות בנכס טרם הכניסה למגורים. בדיקה מעמיקה מסוג זה עשויה לחסוך לקונה אלפי שקלים, לאור הגילויים שיגלה המהנדס בבדיקה המקיפה שלו.

12/10/2021
מכירה

 

בדיקה של בדק בית

אדם שרוכש דירה חדשה חושב שהועסקו באתר הבנייה אנשי מקצוע מהשורה הראשונה ולכן הכול בוצע באופן מושלם. מי שרוכש דירה יד שנייה לא יכול לדעת מהו המצב הפיזי של רבדים שונים בבית הן אם מדובר בבניין שהוקם לפני כמה שנים בודדות והן אם מדובר במבנה וותיק.

בשני המקרים קיימת חשיבות לבדוק את הנכס באופן סיסטמתי באמצעות בדיקה של בדק בית.

 

בדיקה של נתוני הדירה החדשה

בדירה חדשה מבצעים המומחים של בדק בית בדיקות באמצעות מכשור מתוחכם וחדשני כדי לעלות על בעיה, קטנה כגדולה.

בין הגילויים אפשר לראות שהאריחים לא הודבקו בשיפוע הנכון, שהמרווחים אינם תקינים ולכן הדבר עלול לגרום להצטברות של מים כלואים מתחת לאריחים. כמו כן עלולים להימצא כשלים בטיחותיים במדרגות בתוך הדירה, במעקה של המרפסת ובמקומות נוספים ברחבי הדירה.

יש מצבים שבהם הכשלים הללו הם מסוכנים ולכן על הקבלן לבצע תיקונים מידיים ורק לאחר מכן המשפחה תוכל לעבור להתגורר בנכס.

 

בדיקה של נתוני דירת יד שנייה

בדיקת בדק בית בדירות יד שנייה יש לבצע לפני חתימת החוזה, כיוון שהתוצאות עלולות להשפיע על מחירו של הנכס.

בדירות יד שנייה רבות רב הנסתר על הגלוי. במהלך הבדיקה מתגלים כשלים כמו רטיבות שהוסתרה בתקרה, או בקירות.

בחלק מהמקרים הדבר נובע מצנרת אינסטלציה ישנה מאד מברזל או מפלסטיק אשר יש בה פיצוצים ולכן יש תוצאות לזליגת המים, או לחלופין יש בעיה באיטום על הגג. כמו כן מתגלות תקלות במערכת החשמל, בריצוף בחדרי האמבטיה ותקלות לא צפויות נוספות.

 

דוח על מצבה הפיזי של הדירה

המהנדס המומחה מפיק דוח מפורט של התקלות השונות, אילו פעולות יש לבצע כדי לתקן כל אחת מהן, מהי רמת הדחיפות ומהן העלויות המשוערות של שיפוץ זה.

 

התנהלות מול בעל הנכס

אם הלקוח גילה כשלים משמעותיים ששווי התיקון שלהם הוא סכום כספי גבוה, הוא מנהל שוב משא ומתן עם בעל הנכס כדי שיפחית מהעלויות. זאת לאור העובדה שהקונה אינו אמור לשאת בכל ההוצאות הכספיות הלא מתוכננות הללו.

מעבר לכך שבעל הנכס מחויב להודיע ללקוח על מצבה הפיזי של הדירה והוא לא פעל כך.

יש מקרים שבהם בעל הנכס מבין את הסיטואציה ומפחית במחיר המכירה של הדירה ויש מקרים אחרים שבהם הוא לא מוריד כלל במחיר, או מוריד סכום פעוט ולכן העסקה מתפוצצת.

דוח זה הציל את הקונה מרכישת דירה במצב גרוע שהייתה מובילה אותו להוצאות כספיות רבות.

 
 

כתבות נוספות


6 דברים שצריך לקחת בחשבון לפני שקונים מאוורר תקרה
כשלא צריכים מזגן אבל עדיין האוויר עומד, גם בקיץ וגם בחורף - הישראלים אוהבים את מאווררי התקרה, ועוד לא דיברנו על האפקט העיצוביבדרך לדירה חדשה – עושים בדק בית
מה עושה חברת בדק בית? מהם הליקויים שהיא ״מחפשת״, ומה עושים במקרה שאכן נמצאו ליקויים? כתבה שחשוב לקרוא לפני קניה של דירה חדשה או מיד שניה.איפה כדאי לקנות מוצרי חשמל לבית?
אנחנו כבר לא יכולים בלעדיהם - מקרר, מדיח, שואב אבק, מכונת כביסה, מזגן - המכשירים החשמליים נהפכו לחלק משמעותי מחיי היומיום שלנו. אם אתם זקוקים למכשיר חשמלי חדש, הכתבה הזאת בשבילכם.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle