מגזין הומלס

קרדיט – עדינה אקוקה

קרדיט – עדינה אקוקה

החלטת להרוס קיר בבית? חייב אישור לכך

בעלי נכסים שגרים שנים באותה הדירה או מי שרוכש דירת יד שנייה, מעוניינים לבצע שינויים מסוימים במבנה של הדירה כדי להתאים את פנים הבית לצורך המשפחתי. ברוב המקרים הם שוכרים אדריכל או מעצב פנים כדי לבחון כמה וכמה אפשרויות אופציונליות לביצוע שינויים במיקומים של החדרים, להרחבת החללים, לתוספות בנייה.

12/10/2021
מכירה

 

לכל אחד מאנשי המקצוע יש רעיונות מקוריים ובהתאם לרצונם של בני הבית נבחרת הסקיצה הסופית של התוכנית האדריכלית שאותה מעוניינים לבצע.

יש שיפוצים שאפשר לבצע באופן מידי אך יש גם שיפוצים מאסיביים שמצריכים היתר בניה לאור פעולות ייחודיות שמעוניינים לבצע הלקוחות.

 

הריסה של קיר בבית

המגמה של מעצבי הפנים ושל הלקוחות היא ליצור חללים גדולים ונעימים מהבית, כך מאחדים את המטבח, פינת האוכל והסלון למרחב גדול אחד, מעוניינים לאחד שני חדרים קטנים לאחד אחד גדול, לשבור את הקיר בין חדר האמבטיה למרפסת השירות כדי להגדיל את המרחב הפנימי ועוד.

כל פעולה כזו דורשת אישור קונסטרוקטור וללא אישורו אין אפשרות לשבור את הקיר. בכל דירה קיימים קירות תומכים אשר מחוברים ליסודות של המבנה בקומת הקרקע והם אלו שיוצרים יציבות ואיתנות של המבנה כולו. שבירה של אחד הקירות הללו, עלולה לגרום לחוסר יציבות של המבנה כולו ולמסוכנות רבה.

 

בדיקה של קונסטרוקטור

לצורך קבלת ההחלטה, הקונסטרוקטור בודק את התוכניות המקוריות של המבנה. הוא בוחן היכן ממוקמים היסודות והברזלים ומה הקישור שלהם אל הקירות שמעוניינים הדיירים לשבור.

בהתאם לכך, הקונסטרוקטור מקבל החלטה אם לאשר את הדרישה לביצוע ההריסה או לא . אם הוא רואה שהריסת הקיר לא תגרום לזעזוע, הוא מפיק אישור רשמי על כך שאפשר לבצע את שבירת הקיר.

בדיקה מסוג זה מתבצעת בדירות בבניינים משותפים וגם בבתים פרטיים, כדי שלא יהיו הפתעות לא צפויות והרות אסון.

 

הוועדה לתכנון ובנייה

האדריכל של הלקוחות מכין את כל המסמכים הרלוונטיים עבור הבקשה לקבלת היתר הבנייה, בין המסמכים הוא חייב להוסיף גם את אישורו של הקונסטרוקטור כיוון שללא אישור זה, הוועדה לא תאשר לבצע את השינויים ולא תפיק היתר בנייה.

 

פיקוח של הקונסטרוקטור

לאחר קבלת היתר הבנייה, הלקוחות בוחרים קבלן מיומן ומקצועי אשר עוסק בתחום שבירת הקירות. במהלך ההריסה וגם לאחר מכן מגיע הקונסטרוקטור לבית הלקוחות כדי לוודא שהעבודה מתבצעת באופן מקצועי ועל פי הכללים שנקבעו לעבודות מסוג זה. 

 

 
 

כתבות נוספות


מסלולי משכנתא שכדאי להכיר
כמה מילים על משכנתא, סוגי ריביות, מסלולים והמלצות חמות מגורם מקצועי שאינו הבנק שלכם.נסח טאבו - כל מה שרציתם לדעת
נסח טאבו הוא למעשה "תעודת הזהות" של כל נכס או קרקע בישראל, והוא כתוב בפנקסי הרישום של לשכת רישום המקרקעין בישראל. הוא כולל פרטים מזהים שהם אמנם לא מגדר או תאריך לידה, אך כן נתונים כמו בעלי הנכס, הערות אזהרה שונות, עיקולים ושיעבודים שאולי יש על הנכס ופרטים שונים אחרים.ראיון: התחדשות עירונית מנקודת מבט של עו״ד מומחה
כיצד נולדו עסקאות התמ״א הראשונות, מה צריכים לדעת בעלי הדירות, מה בין תמ״א לפינוי בינוי, ומי מלווה את הדיירים בפרוייקטים של התחדשות עירונית? תשובות לכל השאלות החשובות בתחום ההתחדשות העירונית, בראיון שלפניכם.חימום תת רצפתי – החימום שישדרג לכם את הבית
בונים בית או מתכננים שיפוץ מאסיבי ולא יודעים באיזו מערכת חימום לבחור? הגעתם למאמר הנכון. חימום תת רצפתי על בסיס מים, מהווה את פתרון החימום היעיל והאפקטיבי הקיים כיום בהשוואה לשאר שיטות החימום האחרות.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle