מגזין הומלס / זירת המומחים

איך לבחור מדביר מקצועי?

איך לבחור מדביר מקצועי?

כל מה שצריך לדעת על איך בוחרים חברת הדברה מקצועית

11/11/2021

 

היחסים בין המין האנושי לבין מינים אחרים של בעלי חיים שחולקים איתנו את כדור הארץ מגוונים מאוד. יש כאלה שאנחנו מתפעלים מהם - למשל פילים וצ'יטות וגם דולפינים, יש כאלה שאימצנו כחברים ובפרט חתולים וכלבים, יש כאלה שאנחנו אוכלים או מגדלים כדי ליהנות מחלב או ביצים ויש גם כאלה שאנחנו ממש לא רוצים בקרבתנו - נמלים, פרעושים, פשפשים, חרקי מזון, זבובונים, טרמיטים, תולעים, צרעות, עכברים, חולדות ועוד.

כשחרקים ומזיקים אלה מגיעים לבית, חצר, מוסד ציבורי, עסק מכל סוג שהוא או כל מקום אחר שיש בו בני אדם, הפתרון הוא כמובן הדברה, ורצוי כזו שמבוצעת ע"י מומחים.

 

רישיון - כדי שלא תיחשפו לסיכונים

הדברה היא תחום שחלה עליו רגולציה ואפילו מחמירה, כשהגורם המפקח על פעילותן של חברות ההדברה הוא המשרד להגנת הסביבה. למרבה הצער גם כך פועלים בענף לא מעט חאפרים שאולי מציעים מחירים זולים - אבל מי שמתפתה להזמין אותם לבית או לעסק עלול לשלם מחיר יקר על הטעות.

רישיון מדביר (בתוקף, כמובן) מטעם המשרד להגנת הסביבה הוא ערובה לכך שהמדביר נעזר לצורך ביצוע העבודה אך ורק בחומרים מאושרים לשימוש ובטוחים לחלוטין. לפני מספר שנים דווח בכלי התקשורת על אירוע קשה במיוחד בירושלים שבו הדברה רשלנית עם חומר מסוכן הובילה למותן של שתי אחיות פעוטות. במקרים אחרים ריסוס עם חומרים אסורים ובפרט כאלה המכילים זרחנים אורגניים עלול להוביל למשל לפגיעה בלתי הפיכה בהתפתחות תינוקות ועוברים, ולנזק ממשי גם לאנשים מבוגרים.

בהתאם מומלץ לוודא שמגיע אליכם מדביר מוסמך עם רישיון בתוקף, ועוד המלצה היא לא להתבייש אלא לשאול את איש המקצוע באילו חומרים הוא מתעתד להשתמש לצורך סילוק החרקים - כדי שהסיכון לא יגבר על התועלת.

 

ניסיון - על-מנת שההדברה תתבצע בדרך הנכונה ביותר

הדברה היא אחד התחומים שבהם לניסיון יש חלק נכבד במיוחד באיכות השירות שתקבלו.

מדבירים שנלחמים בחרקים ושאר מזיקים שנים רבות יודעים לזהות מיד מיהו החרק שיש להעלים (מרכיב קריטי כשמדובר למשל על חרקי מזון שכל אחד מהם מגיב לחומרים אחרים), מצליחים לאתר גם את בעלי החיים שמוצאים מקומות מסתור חכמים (בין אם מדובר על עכבר שיכול להידחק לסדקים זעירים בקירות, בין אם אלה פשפשי מיטה שמתחבאים לפעמים במקומות לא צפויים כמו שקעי חשמל,בין אם תיקנים גרמנים שיכולים לחיות בתוך מכונת קפה ואפילו מיקרוגל, ועוד), יכולים להציע מספר פתרונות אפשריים למפגעי חרקים - והכי חשוב, מיישמים את הפתרון הנבחר באופן מיטבי כך שהתועלת ממנו תהיה גבוהה במיוחד.

 

מוכנות לעזור וסבלנות - כדי שתדעו איך למנוע הופעת מזיקים גם בעתיד

מרכיב משמעותי בכל הדברת מזיקים איכותית באמת הוא ייעוץ סבלני ומפורט במטרה לעזור לכם לצמצם ככל האפשר את הסיכוי לחזרתה של הבעיה. כך למשל אם מתגלה עכבר במשרד, איש מקצוע שמכבד את עצמו ילכוד אותו, ולאחר מכן יספק לצוות במקום המלצות ספציפיות לשיפור האיטום ו/או שינוי התנהגות כדי שלא יגיעו לשם עכברים אחרים.

באופן דומה ניתן לנקוט בצעדים שונים כדי למזער את הסיכוי להגעת תיקנים גרמנים חדשים למטבח אחרי הדברה מוצלחת (שמטפלת כמובן רק באלה הקיימים) ובעצם להפחית את השכיחות של הופעת כל בעל חיים שאנחנו לא רוצים אצלנו בבית. מדביר אחראי יעזור לכם לעשות זאת.

 

אמינות - על-מנת שתוכלו לסמוך על איש המקצוע

איש מקצוע בתחום כמו הדברה חייב להיות גם אמין. איכות זו באה לידי ביטוי גם בתפקוד המקצועי וגם בשירות, וכך למשל כשמדבירים מנוסים ורציניים מתחייבים להגיע בשעה מסוימת הם יתייצבו אצלכם בדיוק במועד שנקבע ויתנו לכם להרגיש שאתם בידיים טובות.

בפרט חשובה האמינות, ואיתה גם הזמינות, כשמדובר על בעיה שחובה לפתור באופן מידי - למשל קן צרעות בארגז התריס, חולדה שמתחבאת במחסן של מסעדה, טרמיטים בבית או בחצר וכו'.

 

מחיר אטרקטיבי - כי אין סיבה לשלם מחיר מופרז גם על שירות איכותי

חברת הדברה שחושבת על הטווח הקצר עלולה לנצל את הלחץ הטבעי והמובן אצל הלקוחות שלה - עקב נוכחות של עכברים בעליית גג, ג'וקים רבים בבניין, נמלים אדומות בגן ילדים וכו' - כדי לגבות מחיר מופרז על השירות. חברות שמעוניינות בהצלחה ארוכת טווח ומבינות שהבסיס לכך הוא לקוחות שבעי רצון מכל הבחינות, לרבות הכספי, יגבו מחירים סבירים ואפילו נמוכים יותר מכפי שחשבתם שתידרשו לשלם על-מנת להיפטר מהחרקים או המזיקים האחרים.

על-מנת לדעת מהו טווח המחירים הראוי לכל סוג של הדברה תוכלו להיכנס לאתר של חברת הדברה בטוחה. באתר של החברה תמצאו מחירונים מפורטים ועדכניים - גם לפי המיקום שבו נדרש השירות (מסעדה / בית פרטי / דירת 2 חדרים / מפעל / בית ספר / גינה ציבורית וכו') וגם לפי בעל החיים שאותו רוצים לסלק (מנמלים וג'וקים ועד רימות וברחשים).

 

ידידותיות לסביבה

כולנו כבר מודעים לחשיבות שינוי ההתנהגות על-מנת לעצור את אסון האקלים ולהפחית ככל האפשר את זיהום האוויר. אמנם לפעולה כמו הדברה ישנה טביעת רגל אקולוגית מסוימת, אבל חשוב להבין שכיום ניתן לבצע הדברה נגד כל סוגי המזיקים, או לפחות רובם המכריע, גם בלי לפגוע בסביבה. עוד כדאי לזכור ששיטות הדברה ידידותיות לסביבה הן גם ידידותיות לבני אדם ולכן כדאי להעדיף אותן - ולחפש מדבירים שמיומנים ביישומן. יתרון נוסף של הדברה ירוקה הוא צמצום אי הנוחות, כשלמשל ייתכן שלא תצטרכו לצאת מהבית בזמן שהמדבירים מבצעים את עבודתם.

 

המאמר באדיבות ערן קיוותי – מדביר מוסמך ובעלים של חברת הדברה בטוחה: https://adbarabetuha.co.il/

 הדברה בטוחה

 

כתבות נוספות


מילון המונחים בחיפוי קיר - מהם החומרים הנבחרים?
חיפויי הקירות משתלטים על עולם עיצוב הפנים! זו לא כותרת ריקה מתוכן, אלא אמת לאמיתה. מדובר באחד התחומים הדינמיים והמתפתחים ביותר בתעשייה זו.כל הציוד שצריך להובלה מוצלחת
עוברים לעיר הגדולה? בכל הנוגע למעבר אל העיר השוקקת בישראל חשוב לעמוד בקצב שהיא מכתיבה, להכיר את אופייה בכבישים, את האזורים השונים בה וכמובן לדעת איך להתמודד גם עם החסרונות שמגיעים עם כל הטוב הזה.מה עדיף שרוול לפינוי פסולת חדש או שרוולים לפינוי פסולת יד 2
אתם מנהלים חברת שיפוצים וחשבתם לרכוש שרוול לפינוי פסולת? אם כך, כמובן שאפשר להבין אתכם, כי אין היום פתרון טוב יותר לעניין הזה. מדהים לראות שאפילו כאשר מדובר על שיפוץ מינימאלי בלבד הכולל שבירת קיר או כל פעולה קטנה אחרת, הפסולת שנשארת היא רבה.רוכשים דירה או בית? כך תטפלו במערכת הביוב
אחד הדברים שרבים נוטים לשכוח ברכישת דירה או בית, הוא בחינה מעמיקה של מערכת הביוב, מה שמוביל לעתים לבעיות ניקוז, ריח לא נעים, סתימות ואף הצפות ביוב. רכשתם בית או דירה וסובלים מבעיות בביוב? ריח לא נעים או סתימה ונמאס לכם לקרוא לאינסטלטור שלא מצליח לפתוח אותה אחת ולתמיד? הגעתם אל המקום הנכון.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה