מגזין הומלס

כמה כסף אפשר לחסוך בעזרת ייעוץ משכנתאות מקצועי?

כמה כסף אפשר לחסוך בעזרת ייעוץ משכנתאות מקצועי?

לא קל לקנות דירה בימינו. גרף המחירים בשוק הנדל"ן נע בכיוון אחד בלבד, כלפי מעלה.

29/11/2021
פיננסים

כבר יותר מ-10 שנים כשבחלק מהזמן העליות חדות מאוד, ואת המגמה הזו ניתן להרגיש היטב בכל חלקי הארץ ולא רק בתל אביב או בגוש דן. במצב שכזה מובן לחלוטין למה ישנו ניסיון לצמצם לפחות את ההוצאות הנלוות לרכישת נכס, ובין השאר יש כאלה שמתלבטים אם לשלם עבור ייעוץ משכנתאות מקצועי או להסתפק בעזרה של בנקאי.

ההמלצה החד-משמעית היא לחפש יועץ משכנתאות מקצועי וגם אובייקטיבי, כלומר מומחה שלא מחויב לבנק אלא אך ורק לכם. אמנם באופן טבעי תידרשו לשלם עבור השירות, אבל בשורה התחתונה המשכנתא תהיה זולה יותר במידה משמעותית, כך שהחיסכון הכספי בזכותו גבוה בהרבה מההוצאה.

 

סכום המשכנתא האופטימלי עבורכם

המרכיב הראשון בחיסכון הכספי בזכות ייעוץ משכנתא מקצועי הוא דיוק של הסכום שתבקשו מהבנק. אחת הטעויות היותר נפוצות היא לקחת משכנתא גבוהה מדי - גם מבחינת כושר ההחזר הריאלי וגם ביחס למשאבים הכספיים הקיימים, כלומר ההון העצמי האמיתי. משכנתא מופרזת מובילה להחזרים חודשיים גבוהים מדי, שמכבידים שלא לצורך על התקציב השוטף שלכם, וחבל, מה גם שעל כל שקל מיותר במשכנתא יש ריבית שהייתם יכולים לחסוך.

 

תמהיל שמאפשר גמישות ומונע סיכונים עתידיים

את העלות המדויקת של כל משכנתא אפשר לדעת בוודאות רק בסוף תקופת ההחזר. יש לא מעט אנשים שגילו - בדרך הקשה - שבפועל הם שילמו על הדירה שקנו הרבה יותר מכפי שתכננו, והסיבה לכך היא התייקרות ההלוואה ארוכת הטווח אחרי 5 שנים, 8 שנים ואפילו 12 שנים.

ייעוץ משכנתאות מקצועי שניתן ע"י מומחים של חברה ותיקה בתחום כמו למשל אלפא משכנתאות מבטיח תמהיל שלוקח בחשבון גם התפתחויות עתידיות. בדרך זו הסיכון לזינוק פתאומי של ההחזר החודשי יהיה מינימלי ובנוסף המשכנתא תהיה גמישה כך שעלות היציאה מהמסלולים שהפכו לבלתי משתלמים תהיה מינימלית.

 

משא ומתן נחוש ויעיל עם הבנק

התחרות בשוק המשכנתאות מעניקה לרוכשי הדירות עמדת כוח מסוימת במשא ומתן מול הבנקים השונים. מצד שני הבנקים מודעים היטב לכך שבלי המשכנתא לא תוכלו לממש את הרצון לרכוש את הנכס, ולכן גם להם יש כוח לא מבוטל. כשאתם מתנהלים מול הבנק בעזרת יועץ משכנתאות מקצועי אתם זוכים בעוד כוח שעשוי להטות את הכף לצדכם ולאפשר את קבלת המשכנתא האופטימלית בתנאים האופטימליים, כלומר ריביות מינימליות (כשחשוב מאוד לשים לב לריבית הספציפית בכל מסלול).

 

חיסכון של עשרות אלפי שקלים

השורה התחתונה היא שבעזרת ייעוץ משכנתאות מקצועי תוכלו לחסוך עשרות אלפי שקלים לאורך השנים ועד לסוף תקופת ההחזר. במציאות שבה המשכנתא הממוצעת עומדת כבר על קרוב למיליון ש"ח, כל שבריר אחוז הוא משמעותי מאוד והדיוק של התמהיל הוא קריטי - ולכן מומלץ בחום להשקיע עוד סכום כסף לא גבוה בייעוץ משכנתא אובייקטיבי ואיכותי במיוחד.
 

כתבות נוספות


השקעה בנדל"ן באירופה למחזיקי דרכון מהאיחוד האירופאי
הגלובליזציה פותחת בפנינו הזדמנויות חדשות רבות, בכל רחבי העולם ובפרט באירופה - היבשת הקרובה ביותר אלינו וגם זו שנהנית מהרווחה הכלכלית הגבוהה ביותר. בין ההזדמנויות מתבלטות השקעות בנדל"ן.ששת השדרוגים שצריך - הלוואות בערבות מדינה
כל בעל עסק או יזם שכיר שמעוניין להתקדם בחיים צריך להכיר את כל השדרוגים שצריך ויש שרק הלוואות בערבות מדינה יתנו לצורך הלוואות לפתיחת עסק חדש או הלוואות להרחבת העסק.מה כולל מאגר נתוני האשראי וכיצד ניתן למחוק נתוני אשראי שליליים?
מאגר נתוני האשראי הינו גוף המנוהל על ידי בנק ישראל ומטרתו לספק נתונים אודות פרטי האשראי וההתחייבויות של כמעט כל אזרחי ישראל. הגישה אל המידע המופיע בתוך מאגר נתוני האשראי נמסר ללשכות אשראי בלבד שהן בעלות רישיון בהתאם לחוק כדוגמת חברת BDI.עבודה מהבית - האם יש השפעה על ביטוח הדירה?
אין ספק שהקורונה שנחתה עלינו אי שם בתחילת שנת 2020 שינתה את עולמנו בתחומים רבים - היחסים החברתיים - אפילו עם הקרובים אלינו ביותר, המרחב האישי וגם המרחב התעסוקתי. בזמן שמקומות רבים קרסו, חלקם נסגרו, בעקבות הסגרים וההגבלות, מקומות עבודה אחרים אימצו את מודל העבודה מהבית, וחלקם אף המשיכו איתו גם כשהוסרו...


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle