מגזין הומלס / דרושים

כל מה שצריך לדעת על דיני עבודה

כל מה שצריך לדעת על דיני עבודה

גם אם אתם עומדים לפני לימודי משפטים (וכחלק מכך, אולי מתלבטים לגבי תחום ההתמחות בו תבחרו) וגם אם אתם עובדים או מעסיקים, אשר מבקשים להיות מודעים בצורה טובה יותר לזכויות ולחובות שלכם – היכרות מעמיקה עם תחום דיני העבודה, תסייע לכם ללא כל ספק להשיג את המטרה – כאשר, באמצעות צבירת אותו הידע, תוכלו לוודא שכל האינטרסים שלכם בעולם העבודה מתממשים בצורה המיטבית.

16/12/2021ככלל, דיני עבודה עוסקים בהסדרה משפטית של נושאים שונים בעולם העבודה ובין היתר: יחסי עובד – מעביד, היחסים בין הארגון למעסיק, הסדרת זכויות העובדים ועוד.דיני עבודה – החוקים הבולטים


בין החוקים העיקריים אותם ניתן למצוא תחת הקטגוריה של דיני עבודה, נמצאים החוקים הבאים:


חוק שעות העבודה והמנוחה

חוק המסדיר את היקף שעות העבודה היומיות, השבועיות ואת שעות המנוחה להן זכאי כל עובד. חוק זה גם כולל בתוכו את השכר לו זכאי עובד אשר נשאר שעות נוספות.


חוק הגנת השכר

חוק אשר מסדיר את כל הנושא של הלנת שכר – מצב בו המעסיק לא משלם לעובד את משכורתו החודשית בזמן.


חוק דמי מחלה 

חוק זה עוסק בתגמול אשר מגיע לעובדים אשר נעדרים ממקום העבודה בעקבות מחלה.


חוק חופשה השנתית 

כמות ימי החופשה אותם רשאים לקבל עובדים במהלך השנה – כמו גם מהם המצבים/ התנאים בהם ימי החופשה הינם בתשלום מלא והמצבים בהם ימי החופשה אינם בתשלום.

 


כאמור, אלו הם רק חלק מהחוקים הרבים בהם בקיא כל עורך דין אשר מתמחה בתחום דיני עבודה.


בתחום דיני העבודה יש לא מעט חוקי מגן, אשר כפי שניתן להסיק משמם, מטרתם היא להגן על זכויות העובדים, כאשר, מלבד החוקים אשר צוינו לקטגוריה זו משתייכים גם החוקים הבאים:
העסקת נשים, דמי מחלה, חוק הודעה מוקדמת לפיטורים ולהתפטרות, חוק גיל פרישה, חוק עבודת נוער, חוק שכר מינימום, חוק שוויון הזדמנות בעבודה ורשימת החוקים עוד ארוכה.

 

תפקידיו של עו"ד דיני עבודה וחשיבותם


בכדי שעובדים יוכלו ליהנות מכל הזכויות המגיעות להם, הם צריכים כאמור, בשלב ראשון, להיות מודעים לאותן הזכויות. במקרים בהם עולה ולו החדש הקל ביותר, שהם לא נהנים מאותן זכויות, ההמלצה היא לנקוט בפעולה וליצור קשר עם עורך דין דיני עבודה, על מנת לקבל ממנו ייעוץ מקצועי באותה הסוגייה הרלוונטית.
הצורך בשירותיו של עו"ד דיני עבודה יכול לעלות במגוון רחב של מצבים שונים ובין היתר:

  • כאשר עולה הצורך להגיש תביעה בנושאים כמו: קבלת דמי חופשה, פיצוי פיטורין, הלנת שכר
  • לצורך קבלת ייעוץ מקצועי בתחום דיני עבודה, הן על זכויות העובד והן על זכויות המעסיק
  • עבור שירות של ייצוג משפטי בבתי הדין לעבודה. לצורך ייעוץ לפני חתימה על הסכמי עבודה


ההמלצה היא להקפיד ולבחור בעורך דין דיני עבודה מקצועי ומנוסה ולבדוק מה הרקע המקצועי שלו בתחום ומהם תחומי ההתמחות שלו – האם לדוגמא, הוא מעניק שירותים רק לעובדים או אולי גם למעסיקים, לשותפים ועוד.. מעבר לכך, אם יש אפשרות לקבל המלצות או חוות דעת על שירותיו, דבר זה יוכל לסייע במידה רבה על ביצוע הבחירה.

לסיכום, דיני עבודה הוא תחום מורכב, אשר נוגע במגוון רחב של נושאים סביב הקשר בין עובד למעביד. לכן, חשוב שמי שנתקל באיזו  סוגיה בנושא, או מרגיש שהזכויות שלו נלקחות ממנו, ההמלצה בעבורו, תהיה לפנות לאותו עורך דין, בוגר לימודי משפטים, אשר התמחה בתחום דיני עבודה ומחזיק בניסיון וידע רב בתחום.

 

 

 

 
 

כתבות נוספות


עובדים בגובה באחריות
עובדים בעבודות בגובה? בעלי עסק המספק שירותים כאלה? שמרו היטב על עצמכם, על העובדים.למרות הכל – תואר?
תואר אקדמי הוא שער הכניסה למשרות רבות, ונחשב לפקטור המשפיע באופן משמעותי על כושר ההשתכרות של המחזיקים בו. בגופים הגדולים כמו בנקים, חברות ממשלתיות או בינלאומיות – תואר הוא תנאי סף בלתי מתפשר. מעבר לזאת, צליחה של תואר אקדמי על שלל אתגריו מעידה רבות על כישוריו הקוגניטיביים של המועמד.הכנת מסמך קורות חיים בצורה הנכונה ביותר
ניתן לומר באופן חד משמעי כי המטרה של הגשת מסמך קורות החיים שלכם הינה למעשה להביא לידי ביטוי את רמת הניסיון שלכם, כישורים, היכולות שלכם ולהעניק רקע ומענה על השאלה מדוע דווקא אתם מתאימים למשרה המדוברת. אי לכך, חשוב כי תקפידו על שמירת אמינות תוך כדי הענקת מחשבה בכיצד נשקיף את הנתונים שלנו לאיש הגיוס על...שוקלים ללמוד משפטים? אלו הנושאים בהם עוסקת כל התמחות
פלילי, מסחרי, זכויות אדם, הייטק והון סיכון - מה מעניין אתכם?


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle