מגזין הומלס

אפשר להוציא משכנתא לבד בלי יועץ משכנתאות?

אפשר להוציא משכנתא לבד בלי יועץ משכנתאות?

הרכישה הכי גדולה והעסקה הכי משמעותית שאנחנו עושים בחיים היא ללא ספק רכישת הדירה הראשונה שלנו. כאשר אנחנו באים לרכוש דירת מגורים אנחנו מוצאים את עצמינו משלמים סכום כסף גבוה מאוד בתור ההון העצמי כאשר לצורך התשלום המלא נהיה חייבים ליטול הלוואה גדולה מהבנק.

16/12/2021
פיננסים

לרוב מדובר בהלוואה של מאות אלפי שקלים ואפילו מעל למיליון ויותר. ברור שלצורך כך הבנק ידרוש בטחונות. מה שקורה בדרך כלל זה שאנחנו ממשכנים את הדירה לבנק והיא הופכת להיות כביכול הנכס שלה עד שנסיים לשלם את תשלומי המשכנתא.

 

האם פשוט כל כך לעבור את כל ההליך הזה של קבלת המשכנתא?

כל מי שכבר התנסה בכך יספר לכם על התהליך ארוך ומתיש, תהליך הדורש הרבה מאוד טופסולוגיה, מסמכים וניירת על מנת שאפשר יהיה בכלל לבדוק את הבקשה שלו בבנק. גם אחרי שכבר יש את כל הניירת, עשויות להתעורר שאלות שונות, בעיות יצוצו ומוקשים רבים עלולים לתקוע מקלות בגלגלים.

בדיוק בגלל זה, תמיד עדיף למסור את ניהול העניין כולו לידיו של יועץ משכנתאות. כי יועץ משכנתאות כבר מכיר היטב את כל הפרוצדורה.

הוא יודע מה חשוב ומה פחות חשוב, מה צריך לבדוק ועל מה אפשר להחליק ובעיקר יש לו קשרים עם הבנקים ועם הפקידים העסוקים בתחום הזה של המשכנתאות ועל כן הם יכולים לסייע לכל אדם, לכל זוג ולכל משפחה להגיע למשכנתא שתהיה הכי טובה עבורם וכזו שתבטיח להם את הסכום הגבוה ביותר לצד אפשרויות ההחזר הכי נוחות עבורם.

משכנתא? לא רק....

כאשר אתם לוקחים משכנתא ומתחייבים לשלם בכל חודש נתח רציני מהמשכורת שלכם, זה לא ממש מסתיים רק בזה. כי לצורך קבלת משכנתא אתם גם צריכים לשלם על ביטוחים שונים. לרוב יהיה זה ביטוח חיים אך גם ביטוח דירה.

אלו עשויים להסתכם בסכומי כסף יחסית גבוהים כאשר אלו מחושבים ומותאמים לכל אחד על פי הגיל שלו ובהתאם למצבו הרפואי.

מעבר לכך, תמיד יציעו לכם על הדרך לשעות גם ביטוח תכולת דירה כי אם כבר אז כבר... שכל מה שיש לכם בבית יהיה מבוטח על כל צרה שלא תבוא.

ברור אם כן שמדובר בעלויות כבדות ממש וממש לא כדאי להתנהל לבד ולעשות את כל התהליך בלי ליווי מקצועי.

מיהו יועץ המשכנתאות שלכם?

אז כשאתם באים לבחור את יועץ המשכנתאות שלכם, אתם חייבים לעשות מעט שיעורי בית ולבדוק מה מציעים לכם בשוק. כל יועץ משכנתאות מציע את התנאים שלו כאשר בסיכומו של דבר כל זה עשוי לבוא לידי ביטוי בסכום הסופי שיהיה עליכם לשלם לו כשכר טרחה. מה שיתורגם לסכום של אלפי שקלים והפערים הם בהחלט גדולים בין האפשרויות הקיימות.

אז נכון שיש פערים בין העלויות, אך לעיתים שווה בהחלט לשלם מעט יותר וליהנות בתמורה משירות הרבה יותר יעיל והרבה יותר טוב ביחס לשירות הזול.

 

הולכים על הטוב ביותר

כדי למצוא את יועץ המשכנתאות הטוב ביותר, אתם צריכים לברר גם בקרב אנשים שעברו את התהליך לא מזמן ולשמוע מהם מי ליווה אותם והאם הם היו מרוצים מהשירות. כדאי גם לבדוק בקרב לקוחות קודמים של יועץ המשכנתאות בו אתם רוצים לבחור ולשמוע מהם האם אכן מדובר באיש שירות שאתם באמת רוצים לשכור את שירותיו.

בגלל שמדובר בדבר כל כך משעמעותי שיש לו השלכות על כל החיים, חשוב ללכת על הטוב ביותר.

 

 
 

כתבות נוספות


בדיקות שכדאי לעשות לפני עסקת מקרקעין
עסקה בעולם הנדל"ן היא תמיד גדולה, מורכבת ומסועפת מאוד ומערבת בתוכה סכומי כסף גדולים ובהתאם לכך סיכונים שצריך לדעת איך לנהל מכדי להימנע מהפסדים כלכליים כבדים.ששת השדרוגים שצריך - הלוואות בערבות מדינה
כל בעל עסק או יזם שכיר שמעוניין להתקדם בחיים צריך להכיר את כל השדרוגים שצריך ויש שרק הלוואות בערבות מדינה יתנו לצורך הלוואות לפתיחת עסק חדש או הלוואות להרחבת העסק.הדילמה: לחיות את הכאן והעכשיו או לעסוק בתכנון העתיד?
אם אתם עובדים קשה ורואים את התוצאות בחשבון הבנק שלכם, אתם בטח מתלבטים מה הדרך הנכונה ביותר להשתמש בכסף שצברתם. האם זה הזמן להגשים את החלומות שלם, או שכדאי דווקא לחסוך לחלומות עתידיים? בהתנהלות כלכלית נכונה, אין סיבה שלא תוכלו לעשות את שני הדברים בו זמנית 5 כיסויים שכדאי שיהיו כלולים במסגרת ביטוח עסק
בשעה טובה החלטתם לפתוח עסק חדש! אחד הדברים החשובים ביותר שכדאי שתעשו כדי להגן על עצמכם הוא לבטח את עצמכם. במאמר זה נסקור את 5 הכיסויים שהכי כדאי שיהיו לכם במסגרת פוליסת ביטוח עסק.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle