מגזין הומלס / נדל"ן

אחזקת מבנים - ביטוח לבניין משותף

אחזקת מבנים - ביטוח לבניין משותף

יש היום בניינים רבים אשר יש להם ועד בית, אבל מדובר על ועד בית לא ניטרלי שיכול לגרום לסכסוך בין דיירי המבנה. חברה לאחזקת מבנים מהווה תחליף הולם לועד בית, משאירה את הראש שלכם נקי לחיות בצורה ראויה ומתקדמת.

23/12/2021

 

ישנו הבדל בין וועד בית לבין אחזקת מבנים. למעשה, מי שאחראי על אחזקת מבנים אמור להחליף את ועד הבית.

 

למי זה מתאים?

חברה לאחזקת מבנים מתאימה למבנים בהם יש יותר מ-6 דירות במבנה. כאשר מדובר על מבנים קטנים יותר זה פחות רלוונטי כי אפשר להסתדר. אחזקת מבנים הוא שירות אשר נמצא מטעם של חברה חיצונית. בשירות זה כל דיירי הבניין יקבלו מענה לכל התקלות שיש בבניין, תחזוקה של המעלית, שמירה, ניקיון וכן הלאה.

יש היום לא מעט חברות לאחזקת מבנים אשר מעניקות שירותים כאלה ואחרים. עליכם לדעת אם אתם מתאימים לקבלת שירות זה, האם זה יעיל לכם להחליף אותו מאשר ועד בית, כמה זה עולה לכם והאם החברה עונה לסטנדרטים שלכם. 

למעשה, אחזקת מבנים מעניקה ביטוח לבניין משותף לכל תקלה שתגיע. חברה לאחזקת מבנים שהיא מקצועית תחזיק תחתיה את כל אנשי המקצוע הרלוונטים למבנה שלכם. זאת אומרת, במקרה בו יש נזילה בבניין, יש לכם למי לפנות, ניקיון יש לכם למי לפנות וכן הלאה. התשלום לחברת האחזקה מכונה גם דמי ניהול.

יש מקרים בהם החברה תגבה כמה מאות שקלים בכל חודש, בדיוק כמו ועד בית. יש מקרים בהם החברה גובה מחיר גבוה יותר כאשר מדובר על בניין יוקרתי עם בריכה, חדר כושר, קומות מרובות וכן הלאה.

 

איך נבחר חברת אחזקת מבנים?

כדי לבחור את החברה הטובה ביותר עליכם למצוא חברה בעלת ניסיון דומה למה שאתם צריכים. זאת אומרת, יש אתם יכולים למצוא חברה מאוד מקצועית אשר מעניקה שירותים, אבל עד היום היא עסקה בבניינים קטנים של עד 14 דיירים.

אם המבנה שלכם הוא עם יותר מ-14 מבנים באופן קיצוני, עליכם למצוא חברה שתדע לענות על הדרישות שלכם. 

 

כמו כן, עליכם ללמוד את החברה, לקרוא חוות דעת ולהגיע להסכמה כללית עם כל דיירי הבניין אודות אותה חברה.

חברה לניהול אחזקת מבנים אמנם יכולה להראות יקר, אבל זה עדיף מאשר ועד בית אשר כל פעם יכול להפתיע אתכם מחדש לגבי התשלום החודשי. בכל מקרה של תקלה חריגה, חברה לאחזקת מבנים לא תגבה תשלום נוסף אלא תטפל בבעיה.

אחזקת מבנים היא מעין ביטוח לכל הבניין כולו לגבי התחזוקה שלו, שמירה על הערך שלו, בדיקה של כל מי שנכנס למבנה, סידור חדר הכושר, ניקיון חיצוני ועוד. 
 

כתבות נוספות


★ פרוייקט מיוחד: הובלת משרדים - חלק ב׳ ★
לאחר שאנחנו מתמצאים בדברים ההכרחיים שחשוב לדעת לפני שעוברים משרד, אפשר לדבר על כמה ״שירותי אקסטרא״. מעבר משרד הוא תהליך מורכב ומורט עצבים. אך במידה ומוצאים חברת הובלת משרדים מקצועית, דואגים לתכנון מדויק ככל הניתן של המעבר, ושמים לב לכמה פרטים חשובים, ניתן לצפות למעבר חלק יותר והתחלה חדשה נעימה.מדוע חשוב להיעזר בעורך דין מקרקעין?
הנה אתם יודעים שהגיע הזמן לקנות דירה חדשה. אחרי שחסכתם כל כך הרבה זמן, יש לכם את ההון ההתחלתי לרכישת דירה, ואפילו לקחתם משכנתא. כעת אתם צריכים להתמודד עם כל העניינים הביורוקרטיים המלווים את כל מי שרוצה לקנות דירה חדשה. על מנת להתגבר על הנושא כדאי לפנות לעורך דין מקרקעין.חשיבות החוסן הכלכלי של היזם בפרויקט התחדשות עירונית
התחדשות עירונית היא מפתח לקידום איכות החיים במרחב האורבני הצפוף, אולם לאור מורכבותה היא גם עתירת סיכון. בפרט בשוק שרווי בחברות יזמיות שלא תמיד מחזיקות בכל הכלים הפיננסים לעמוד בהבטחות לדיירים.פינוי בינוי - המפתח שלכם למינוף נכס
מה מקבלים בפרוייקטים של התחדשות עירונית, וב״פינוי בינוי״ בפרט? האם כדאי להכנס לזה? בזמן ולאחר פרוייקט פינוי בינוי - נקודות חשובות למחשבה.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה