מגזין הומלס / רכב

כל מה שצריך לדעת על מצלמת דרך לרכב

כל מה שצריך לדעת על מצלמת דרך לרכב

לא רק מובילאיי. מצלמות דרך הפכו מזמן ל״אביזר חובה״ ברכב. שוטרים שעצרו רכבים נאלצו לבטל את הדו״ח שעמדו להגיש לנהגים בזכות הצילום, גנבים נתפסו וכמובן, מכת המדינה - האופניים החשמליים. כמה דברים שחשוב לדעת על מצלמות דרך (מצלמות רכב) בכתבה שלפניכם.

03/07/2019

מצלמת דרך נועדה לתעד התרחשויות שונות רגילות או חריגות במהלך הנסיעה ברכב. כיום חשוב ואף רצוי להתקין בכל רכב מצלמת דרך לתיעוד הנסיעה, בין אם מדובר ברכב חדש או ישן. אפשר לחלק את מצלמות הדרך לרכב ל-2 סוגים:

סוגי מצלמות דרך לרכב

מצלמת חוץ – מצלמת את הדרך והנוף במהלך הנסיעה, כמובן שהמטרה העיקרית היא לצלם ההתרחשויות חריגות, ככל שיהיו.

מצלמת פנים – מצלמת את פנים הרכב, מצלמות אלו מצלמות את היושבים ברכב, ישנם רכבים ציבורים רבים, החל ממוניות ועד אוטובוסים, אשר מתקינות מצלמות פנים לתיעוד מהלך הנסיעה, שגם כאן המטרה העיקרית היא לצלם ההתרחשויות חריגות, ככל שיהיו.

בכל סוגי מצלמות הדרך מופיע על הצג תאריך ושעה – כדאי לעדכן את הפרטים בהפעלה הראשונה של המצלמה.

חשוב לדעת: מצלמת דרך קבילה כראיה בבית המשפט.

איך הפכו מצלמות הדרך לחלק בלתי נפרד מהרכב?

אירועים רבים שתועדו במצלמות דרך שפכו אור על ההתרחשות, לא פעם מצלמת הדרך הוכיחה את צדקתו של נהג הרכב, בניגוד לרציונל. מצלמות דרך הן הרתעה, הן מקטינות את האפשרות לרמות אותנו. מקרים אמיתיים שתועדו במצלמות דרך וזיכו את נהג הרכב מעונשים, קנסות ואף יותר מכך.

שיטור – מכירים את זה ששוטר מחכה לכם אחרי הפנייה? תועדו מקרים רבים בהם שוטרים עצרו רכבים אשר בכוונתם לתת להם דוח על עבירת תנועה בגין אי ציות לתמרור עצור וכדומה, כאשר הנהגים ציינו בפני השוטרים שיש להם מצלמת דרך והם לא ביצעו את העבירה המיוחסת להם, שוטרים אלו ביטלו את הדוח, שימו לב שגם אם השוטר לא יבטל את הדוח תוכלו להשתמש בצילום כראיה בבית המשפט.

רכבים ציבוריים – לא פעם תועדו במוניות נוסעים אשר ברחו לפני התשלום, ואף ישנו מקרה ידוע של אישה אשר ניסתה להאשים נהג מונית באונס ורק מצלמת הדרך הוכיחה את חפותו.

גניבת רכבים – בזכות מצלמות הדרך אנחנו למדים על שיטות העבודה של גנבי רכבים, ויודעים להזהיר מפניהם, החל מחסימת רכבים ועד פגיעה ברכב לצורך הורדה של הרכב מהכביש, וכמובן לגנוב את הרכב.

קבלת כסף ברמה – אנשים אשר מביימים תאונות דרכים כדי לסחוט פיצוי כספי, במקרים רבים גם ניתן לזהות את הפושעים ולהביא אותם לדין.

אופניים חשמליות מכת מדינה – רוכבי האופניים החשמליות לרוב אינם שולטים בחוקי התעבורה בצורה מובהקת, אנו עדים לתאונות אופניים רבות אשר נגרמות כתוצאה מכך, מקרים של התפרצות לכביש, אית ציות לתמרורים ולרמזורים, נסיעה נגד כיוון התנועה ועוד, במקרה של תאונה עם אופניים חשמליות, מצלמת הדרך תתעד את השתלשלות האירועים ובמקרה הצורך את חפותכם.

מה עדיף מצלמות גלויות על הדשבורד (או השמשה) או מצלמות נסתרות במראה פנורמית?

ובכן, אין תשובה חד משמעית. כל נהג בוחר לעצמו את סוג המצלמה שהוא רוצה בהתאם לצורך, ישנם אנשים אשר בוחרים מצלמה גלויה לצורך הרתעה, וישנם אנשים אשר מעדיפים מצלמה נסתרת, לדוגמא: הורים אשר רוצים לראות איך מתנהגים המתבגרים בזמן הנהיגה ברכב.

רכבים עתידיים – לא ירחק היום, אשר רכבים חדשים שיגיעו עם מצלמות דרך מובנות.

מובילאיי - כיום חברות הביטוח מוזילות עלויות ברכבים חדשים אשר מותקן מערכת מובילאיי, יתכן כי בעתיד יהיו הנחות לרכבים אשר מותקן בהם מצלמות דרך, קיום של מצלמת דרך ברכב, וידיעתו של הנהג כי כל המהלך נסיעתו מצולם, תגרום לנהג לנהוג ביתר זהירות ועל פי חוקי התנועה.

נציין גם שמצלמת דרך הוא רכיב זול שהתקנתו פשוטה ואורכת דקות אחדות, לכן תעשו טובה לכם ולסובבים אתכם, שימו מצלמת דרך באוטו, ככה תחסכו הרבה עוגמת נפש ביום הדין, לכם ולסובבים אתכם.מערכת הומלס

 

כתבות נוספות

 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה