מגזין הומלס / Lifestyle

טיפים לשמירה על השיער בחורף הקר

טיפים לשמירה על השיער בחורף הקר

אחרי שהסתיימה עונת הקיץ, בה השיער היה חשוף לא מעט: לשמש היוקדת, לכלור של הבריכות ולמלח של הים, מגיעה העונה הקרה, העונה אשר מהווה הזדמנות לשקם את השיער (אשר אולי נפגע בעונה החמה), להקפיד על הזנתו ולהימנע ממצבים לא נעימים של שיער יבש או שיער אשר איבד מהמראה הזוהר והחיוני שלו.

16/01/2022


אז נשאלת השאלה, איך ניתן לעשות זאת? והתשובה באה לידי ביטוי בשורה של טיפים – אשר רובם נוחים ופשוטים ליישום:

להפחית בחפיפות
ובכן, בחורף אנחנו פחות חשופים להזעה וללחות ואנו גם פחות מבלים בבריכות, בים או במקומות אשר עלולים לגרור צורך לחפוף את השיער. לכן, ההמלצה היא לנסות ולהפחית בכמות החפיפות.
חפיפת שיער על בסיס יומיומי, עלולה לגרור פגיעה בייצור של השמנים הטבעיים, אשר מספקים הגנה על השיער.
ולכן, בעונת החורף אין באמת שום סיבה לחפוף את השיער בתדירות של יותר מפעמיים – שלוש בשבוע.
כמובן, שכאשר חופפים, ההמלצה היא להשתמש בשמפו איכותי ומתאים לשיער – כך שמי שלדוגמא הינו בעל שיער יבש, חשוב שיוודא שהשמפו בו הוא בוחר להשתמש מותאם לסוג השיער המדובר.

להשתמש בתכשירי לחות
כידוע, עונת החורף מביאה איתה לא מעט יובש כך שיכולים להיות מצבים שגם מי שלא התמודד עם מצב של שיער יבש בעונת הקיץ, תמצא את עצמה מתמודדת עם מצב זה בחורף.
בכדי להימנע ממצבים שכאלו ולשמור על מראה ועל בריאות השיער, ההמלצה היא לעשות שימוש בתכשירי לחות ייעודיים עבור השיער – קרמים לשיער ועוד..

לתת לשיער חופש
הקיץ מהווה כעונה חמה ולכן, העדיפות תהיה לאסוף את השיער, על מנת למנוע מצבים של הזעה.
יחד עם זאת, בחורף אין באמת חובה לאסוף את השיער (אלא אם מדובר בדרישה של מקום העבודה).
יש לקחת בחשבון, כי איסוף שיער, בעיקר בצורה צמודה ותוך שימוש בגומייה קשיחה, עלול לגרום למצבים של נשירה, שבירת השיערה ועוד..
לכן, כדאי מדי פעם לתת לשיער חופש וללכת אתו פזור, או להסתפק בקוקו רפוי בלבד ולהשתמש לצורך כך בגומייה שהינה רכה ונעימה.
חשוב להדגיש שגם כובע שהינו הדוק יכול לעשות את אותה הפעולה השלילית של גומייה קשוחה לכן, אם אתן נמנות על אותן נשים אשר מרבות לחבוש כובע צמר בעונה הקרה, ההמלצה היא לבחור בכובע רפוי ונוח.

לא לוותר על להסתפר
לא מעט נשים חושבות שמכיוון שבחורף הן עטופות במעילים גדולים ואולי גם בכובעי צמר, אפשר לוותר על ביקור אצל מעצב השיער בעונה הקרה – או להגיע אליו לעיתים רחוקות בלבד.
ובכן, גם בחורף, קצוות השיער יכולים להתייבש ולהתפצל – מה שייצור מראה מוזנח ופחות בריא לשיער.
לכן, חשוב שאותן נשים יהיו מודעות לעובדה שהן אומנם לא מחויבות לתספורות משמעותיות אבל כן מומלץ לא לוותר על גזירת קצוות – אחת לפרק זמן של כ-8 שבועות.

שימוש במסכת הזנה מתאימה
ההמלצה על שימוש במסכת הזנה הינה נכונה ורלוונטית לכל ימות השנה. לכן, גם בחורף, כדאי להקפיד ולהשתמש במסכת הזה המתאפיינת באיכות גבוהה ומותאמת באופן פרטני לסוג השיער.
חשוב לדעת כיצד להשתמש במסכה בצורה הנכונה – כאשר, כדאי למרוח את המסכה רק בקצוות השיער ולאחר מכן להעביר סירוק על גבי השיער.

 

אין ספק שכל הטיפים הינם נגישים ופשוטים ליישום, לכן, כל מי שמעוניין לשמור על השיער שלו לאורך כל עונת החורף (וכמובן, גם לאחריה), ההמלצה בעבורו היא ליישם את אותם הטיפים ואת הרלוונטיים שביניהם, על בסיס יומיומי.
 

כתבות נוספות


5 טיפים לשמירה על מטבח נקי ומחוטא
המטבח הוא אחד האזורים הכי פעילים בבית, וככזה הוא גם נוטה ללכלוך רב. בשורות הבאות תוכלו למצוא חמישה טיפים יעילים וקלים לביצוע, שיסייעו לכם לשמור על המטבח נקי (ואף מחוטא כהלכה, בהתאם לתקופת הקורונה) ויהפכו את הניקיון ליעיל יותר לאורך זמן.מטבחים כפריים ואישיים
כשאנשים ניגשים לרכוש מטבח, הם עומדים בפני אחת מההחלטות היותר משמעותיות שקיימות מבחינת עיצוב ותכנון הבית. המטבח משפיע באופן ניכר על סך האווירה של הבית ואף מהווה מקום שנמצאים ועובדים בו לא מעט, ועל כן הכרחי שהלב הפועם של הבית יהיה כמה שיותר מדויק רצון וצורך.טרנדים חמים בעיצוב הבית לשנת 2021
בתחום עיצוב הבית, אפשר לאפיין ולהגדיר את שנת 2021 כהבשלה והעמקה של מגמה שהתחילה עוד בשנה הקודמת לה. וכן אנחנו מדברים על שינויים שהביאה עלינו מגיפת הקורונה ואם בשנה הקודמת עוד היינו יותר אופטימיים וחשבנו שזה רק עניין של כמה חודשים אז השנה אנחנו כבר יותר מפוכחים ומבינים שהמצב עלול להיות טיפה יותר קבוע...כשהבננה מתכופפת לצרכי קינוח
בעונת החורף אין פרי טעים ומתוק כמו הבננה. ילדים ומבוגרים כאחד אוהבים לאכול אותה, היא מלאה בוויטמינים, היא מתאימה לנשנוש בין הארוחות, קל לקחת אותה בתיק והיא לא דורשת הרבה מלבד קילוף ואכילה. ניתן לקנות אשכול בננות גדול או קטן ולהביא הביתה למשפחה לאכול באהבה. מה קורה כשרוצים להפתיע את המשפחה בקינוח מנצ...


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle