מגזין הומלס / נדל"ן

איך מחשבים דמי תיווך?

איך מחשבים דמי תיווך?

בעסקת מכירת דירה ונדל"ן בישראל נהוג לגבות עמלת תיווך העומדת על כ-1% - 4% (מהצד המוכר ומהצד הרוכש), כאשר אומדן מחירים זה נתון לעיתים למיקוח ומו"מ. הנה כל מה שצריך לדעת בנושא של חישוב דמי תיווך, רכישת דירה בעזרת מתווך וכו',.

17/02/2022

עמלת תיווך היא אחוז מהעמלה שמקבל סוכן עבור מכירת נכס. על מנת לחשב עמלת תיווך יש לדעת מה הם מחירי ההצעה והביקוש של נכס מסוים.

מחיר ההצעה הוא מחיר ההצעה הגבוה ביותר שמישהו מוכן לשלם עבור נכס נתון, בעוד שמחיר הביקוש הוא המחיר הנדרש על ידי בעלי הנכס. בפועל, מתווך יקבל את העמלה שלו מסך המחיר הנקבע בהסכם המכירה. במאמר זה נסביר כיצד לחשב עמלת תיווך בישראל.

האם בכל עסקת נדל"ן המתווך עובד על בסיס אחוזים?

בכל עסקת מקרקעין, המתווך עובד על בסיס אחוזים, למעט מקרים בהם מתווכים עובדים על בסיס של "מינימום". לדוגמה, אם הם ימכרו נכס קטן ב-400,000 ₪ - 700,000 ₪, ייתכן שהם יגבו ממכם עמלת מינימום של כ-10,000 ₪ - 15,000 ₪.

במקרים בהם לא סוכם מראש על עמלת מינימום של המתווך, האחוז מחושב בדרך כלל על ידי הכפלת שיעור העמלה במחיר המכירה הכולל. האם חובה לשלם דמי תיווך? כמה זה עמלת תיווך? מי משלם דמי תיווך? שאלות אלו נשאלות רבות בענף הנדל"ן. חשוב להבין שיש שני סוגים שונים של מתווכים – אלו שעובדים על בסיס עמלות-מינימום וכאלה שעובדים על בסיס אחוזים. וככלל, בד"כ 2 הצדדים משלמים למתווך – המוכר של הנכס והרוכש של הנכס.

האם מתווך יכול בסופו של דבר לעבוד בחינם?

מתווך על בסיס עמלות עובד על בסיס אחוזים, כלומר הם מקבלים תשלום עבור כל עסקה שהם סוגרים. זה אומר שאם הם מבצעים את המכירה, אז הם מקבלים את העמלה שלהם בתוספת העמלה עבור השירותים שלהם. אם הם לא סוגרים את העסקה, אז גם לא ישלמו להם כלום. במובן זה, לעיתים מתווכים עובדים קשה מאוד ולבסוף לא מקבלים תמורה על כך.

בשורה התחתונה, מתווך מבוסס אחוזים לא מקבל שום תשלום מראש עבור השירותים שלו. הם מקבלים כסף רק כאשר המכירה מסתיימת והוא הועבר אליהם על ידי המוכר או הקונה. נדל"ן זה עסק, וכדי להרוויח, סוכנים צריכים לעבוד קשה ללחמם.

כיצד לבחור את המתווך הנכון לנו?

בחירת מתווך דירות נכון היא משימה לא פשוטה ולשם כך יש את פורטל המתווך שלי אשר מאפשר לכם למצוא רק מתווכים מומלצים! יש כל כך הרבה גורמים שצריך לקחת בחשבון בעת בחירת המתווך הנכון, עד שלעיתים אנשים מעדיפים שלא להסתייע במתווך כלל וכלל. באופן כללי, ישנם מספר דברים שכדאי לזכור בעת בחירת מתווך: הניסיון שלו, המיקום, הזמינות וגודל החברה שלו. כמו כן, חשוב לשאול אותם לגבי שכר הטרחה שלהם וכיצד הם עובדים.
 

כתבות נוספות


★ פרוייקט מיוחד: הובלת משרדים - חלק ב׳ ★
לאחר שאנחנו מתמצאים בדברים ההכרחיים שחשוב לדעת לפני שעוברים משרד, אפשר לדבר על כמה ״שירותי אקסטרא״. מעבר משרד הוא תהליך מורכב ומורט עצבים. אך במידה ומוצאים חברת הובלת משרדים מקצועית, דואגים לתכנון מדויק ככל הניתן של המעבר, ושמים לב לכמה פרטים חשובים, ניתן לצפות למעבר חלק יותר והתחלה חדשה נעימה.מסלולי משכנתא שכדאי להכיר
כמה מילים על משכנתא, סוגי ריביות, מסלולים והמלצות חמות מגורם מקצועי שאינו הבנק שלכם.כיצד להפוך מעבר דירה ליעיל וקל
אחת התקופות המרגשות בחיינו מתחילות כשאנו מחליטים שהגיע הזמן לעבור דירה – זה לא משנה אם מדובר בדירה שכורה חדשה או שהתמזל מזלכם לרכוש נכס משלכם, מעבר דירה למקום מגורים חדש הוא מרגש ומאתגר באותה מידה, כשהמטרה היא בסופו של דבר להתמקד בחלק המרגש ולהפוך את התהליך לכמה שפחות מאתגר.משפרי דיור - ממכירת נכס דרך סגירת משכנתא ועד מחזור משכנתא
לעיתים מגיע הרגע שבו חושבים על שיפור בתנאי הדיור מכל מיני סיבות שונות, המשפחה גדלה ורוצים לעבור לדירה עם חדרים נוספים, גדולה יותר או שלחילופין הילדים עזבו את הבית ורוצים לעבור לבית מפנק יותר, עם כמות חדרים קטנה יותר אבל עם מרפסת גדולה, אולי מול הים... ועוד דוגמאות. בעצם יש זמן לסטטוס המשפחתי וכמובן ...


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle