מגזין הומלס / רכב

5 טיפים לחידוש ביטוח רכב אונליין

5 טיפים לחידוש ביטוח רכב אונליין

עבור רבים מאיתנו חידוש ביטוח רכב הוא המטלה שחוזרת על עצמה מדי שנה, שאנו רוצים בסה"כ לסמן עליה וי ולהמשיך הלאה עם חיינו. אבל, גם כאן השקעה של עוד טיפה זמן וקצת תשומת לב לפרטים הקטנים יכולה לחסוך לנו מאות ואפילו אלפי שקלים בשנה, וזה שווה את הזמן.

07/03/2022

 

תחשבו על תחושת הביטחון כמו גם הניצחון כשתדעו שבטוח בחרתם בפוליסה הטובה ביותר עבורכם, האטרקטיבית ביותר בתמורה לכסף שלכם וזו שתעניק לכם את רשת הביטחון שכל בעל ובעלת רכב צריכים.

רכב הוא מוצר יקר, הכביש הוא מקום שקורים בו אירועים בלתי צפויים, והאמת היא שגם שככל שמחמירות סערות החורף שפוקדות אותנו – אירועים בלתי צפויים שעלולים לגרום לנזקים לרכב שלנו קורים גם מבלי לעלות עם הרכב על הכביש.

אנחנו כאן כדי לדרבן אתכם להשקיע את האקסטרה זמן בתום תקופת ביטוח הרכב שלכם ואולי לא לחדש אוטומטית באותה חברה מדי שנה, וכן לברר ולהשוות מחירים בין הצעות שונות וזאת בשל הסיכוי הגבוה להפחית משמעותית את ההוצאות השנתיות על הביטוח. לעקוב אחר הטיפים הבאים לא יגזול יותר משעה-שעתיים מזמנכם בסופו של דבר. לא צריך לצאת מהבית או להרים טלפון בשביל להוזיל את פרמיית ביטוח הרכב שלכם. כל מה שצריך זה מחשב או סמארטפון וחיבור לאינטרנט. שנתחיל?

  1. ביטוח רכב עושים באינטרנט. באמת שאין שום סיבה להתחיל לחפש טלפונים של חברות ביטוח, להאזין למענה קולי, למוזיקת המתנה שתתקע לכם בראש לכל היום ולדחות בזו אחר זו את כל הממתינות שיגיעו במהלך השיחה. ובראש ובראשונה: כמעט כל חברות הביטוח מציעות הנחות על רכישת ביטוח רכב אונליין –חובה ומקיף. חיסכון בזמן שלכם ובכסף שלכם בפעולה אחת. בתום מילוי כל הפרטים הדרושים, תקבלו באופן מיידי הצעה מדויקת ישר למייל או בסמס.
  2. הכינו מסמכים. היכנסו לאתרים של למעלה משתי חברות ביטוח ודרשו לקבל הצעת מחיר. בכל אחד מהאתרים אתם נדרשים להכניס בדיוק את אותם הפרטים. אלה הפרטים שתצטרכו להכניס, כדאי לבוא מוכנים: פרטים אישיים, מספר הרכב, סוג, דגם, ונפח מנוע, אמצעי בטיחות שמותקנים בו כמו מספר כריות אוויר, מערכת ABS, מערכת ESP לשמירה על שליטת הנהג ברכב במצבי איבוד שליטה ומערכות בטיחות אקטיביות (למשל, מובילאיי). עוד תצטרכו לציין: את מספר האנשים שינהגו ברכב וגיל הנהג או הנהגת הצעירים ביותר שעתידים לאחוז בהגה. הקפידו להכניס את הפרטים הנכונים והמדויקים ומידע זהה בכל הצעה שתבקשו כדי שתוכלו להשוות כראוי.
  3. הרחבות והאותיות הקטנות. מעבר לפוליסה הבסיסית שכל אחת מהחברות תציע לכם, והיא זהה ומבוקרת ומפוקחת ע"י רשות שוק ההון, שימו לב להרחבות, לשירותים ולכיסויים הנוספים שכל חברה מציעה, מה הם כוללים, קראו את האותיות הקטנות ואת התנאים שלהם וכמובן את העלות של כל אחד מהם. למשל, שעות הגעה של גרר שחברת הביטוח מתחייבת אליו, סוג הרכב החלופי שתקבלו במקרה הצורך ואל תשכחו לשים לב למספר המצוין לצד המילים "השתתפות עצמית" בכל אחד מהכיסויים. שימו לב איך אפשר לבטל את דמי ההשתתפות העצמית כמו בחירה בטיפול במוסך הסדר במקרה הצורך.
  4. היעזרו במחשבונים. רשות שוק ההון עובדת יפה כדי לעזור לכם לבחור את הביטוח שנכון עבורכם ומספקת שני אתרים שכדאי לעיין בהם בטרם ההחלטה. ראשית, במחשבון לחישוב ביטוח חובה לרכב בעזרתו תוכלו לקבל תמונה כללית איזו חברה כנראה תספק לכם את ההצעה הזולה ביותר (אל תשכחו לבדוק מה כוללת התמורה ביחס למחיר) ומהו סדר גודל הפערים בהצעות של החברות השונות.
  5. היעזרו במדד. מדד השירות של רשות שוק ההון מדרג את חברות הביטוח לפי איכות השירות שלהן למבוטחים ולמבוטחות שלהן בחלוקה לפרמטרים ובציון משוקלל. אתר זה הפך לכלי עזר סופר פונקציונאלי ופרקטי למבקשים לחדש ביטוח רכב. בדקו את הציון שכל חברה מקבלת. זכרו את המשפט: ביטוח נמדד ברגעי האמת. הרגע בו מתרחש אירוע ואתם צריכים מהר ובזמן אמת את חברת הביטוח שלכם לצדכם. להדריך אתכם בסדר הפעולות, לסייע בניהול המצב אם צריך ולשלם את הפיצוי לו אתם זכאים במהירות ובדרך הנוחה ביותר.
  6. ביטוח בהתאמה אישית. זה אולי הסעיף החשוב ביותר. חברות הביטוח מציעות היום מוצרי ביטוח מותאמים יותר לצרכים של כל נהג. בדקו אילו הצעות ייחודיות אתם יכולים לקבל כמו ביטוח לפי קילומטר, ביטוח לנהג זהיר, ביטוח למכונית חשמלית ביטוח לרכב חדש וכדומה. ביטוח הוא גם ככה מוצר בהתאמה אישית והתמחור והיקף הכיסויים בפוליסה תלויים בפרמטרים שאתם עומדים לספק – מהפרטים האישיים ועד מאפייני הרכב. אבל, פוליסות הרכב הייעודיות מקבלות שיוף נוסף שכולו פוטנציאל הן לחיסכון בכסף והן לקבלת מוצר שמתאים בדיוק לצרכים שלכם.

 
 

כתבות נוספות

 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle