מגזין הומלס / דרושים

הכנת מסמך קורות חיים בצורה הנכונה ביותר

הכנת מסמך קורות חיים בצורה הנכונה ביותר

ניתן לומר באופן חד משמעי כי המטרה של הגשת מסמך קורות החיים שלכם הינה למעשה להביא לידי ביטוי את רמת הניסיון שלכם, כישורים, היכולות שלכם ולהעניק רקע ומענה על השאלה מדוע דווקא אתם מתאימים למשרה המדוברת. אי לכך, חשוב כי תקפידו על שמירת אמינות תוך כדי הענקת מחשבה בכיצד נשקיף את הנתונים שלנו לאיש הגיוס על הצד האיכותי והטוב ביותר.

13/03/2022


 חשוב מאוד שתזכרו כי אין להקל ראש בכל הנוגע להבנה של המעסיק והדרישות אחריו הוא מחפש - שכן במהלך היום עובר על עשרות ואף מאות מסמכי קורות חיים שונים.


התאמת קורות החיים למשרה הרצויה
חשוב לציין כי עליכם להקפיד להתאים ככל הניתן את מסמך קורות החיים שלכם למשרה הרצויה, הדגישו את מגוון הפרטים הרלוונטים העונים על דרישות המשרה והמעיטו בכל שאר הפרטים, הקפידו כי כל הנתונים המוזנים במסמך קורות החיים שלכם מתקשר באופן ישיר למהות המשרה ודרישותיה. לכל משרה דרישות שונות וייחודיות לה. עליכם להתייחס בעת כתיבת קורות החיים שלכם לכישורים והיכולות שלכם אשר נותנים מענה וערך מוסף לכל הנדרש לתפקיד הרלוונטי. עליכם להנגיש לקורא המסמך כי מדובר במועמד בעל ערך מוסף, מעמד בעל ניסיון וידע בתחום שכן השתלבות של עובד שזה עשויה להוות חיים קלים הרבה יותר לאיש הגיוס תוך ידיעה כי מצא את אשר חיפש.

 


וודאו כי מסמך קורות החיים שלכם משדר מה שרציתם
ניתן לבקש מחבר, שכן או כל בן אדם אחר שאתם מכירים ועשוי להעניק לכם חוות דעת רצינית, לקרוא את מסמך קורות החיים שלכם ולשאול אותם מהם שתי הסיבות המזמינות ביותר העולות מן המסמך לטובת המועמדות שלכם. אם תשובתם תהיה זהה למה שרציתם לשדר בעת כתיבת קורות החיים שלכם, הצלחתם להעביר את המסר בצורה נכונה ומקצועית. במידה ולא, מומלץ כי תנסו לעבור מחדש על קובץ קורות החיים שלכם וכן במקרה הצורך, אף הוסיפו בנימה אישית מספר מילים שלא הצלחתם להכניס לקורות החיים שלכם למכתב המקדים.

 


קורות חיים בעברית או באנגלית?
מדובר בשאלה שחוזרת על עצמה שוב ושוב, יש לציין כי במדינת ישראל נהוג ואף מומלץ ברוב המוחלט של המקרים, אלא אם קיימת דרישה אחרת, לכתוב קורות חיים בעברית. הכנת קורות חיים בשפה האנגלית רלוונטית במרבית המקרים רק למשרות הנמצאות בחו"ל או לחילופין ארגון בינלאומי אשר נמצא בישראל ודורש מראש כתיבה של מסמך קורות החיים בשפה האנגלית. שכן במידה ואין כל בקשה כזו, במרבית המקרים המעסיקים עשויים לבחון את קורות החיים הכתובים באנגלית כמוגזמים ולא קשורים למציאות, ואף להקשות על חלק מהאנשים אשר מתקשים בקריאת השפה. במידה ואתם מגישים מועמדות למשרה דרך חברת כוח אדם, מומלץ כי תשאלו את החברה באיזו שפה עליכם להגיש את קורות החיים, במקרה בו אינכם בטוחים באופן וודאי.

 

לא לסלף מידע - הישארו אמינים
אחד הערכים החשובים אם לא החשוב ביותר, בעת כתיבת קורות חיים הכוללים מגוון רחב של נתונים ומידע הינו ערך האמינות, שכן מומלץ כי לא תפתחו פער בלתי מוסבר בין הכתוב במסמך קורות החיים לבין המציאות. פער כזה עלול להביא לפסילת המועמדות שלכם למשרה. זכרו כי קריאת קורות החיים שלכם היא אחד השלבים ההתחלתיים ביותר בעת תהליך הגיוס, ובמידה וכבר בשלב הזה תבחרו ללכת בדרך של חוסר אמינות ניכר כי הדבר יצוף בהמשך הדרך, לכן מומלץ כי תימנעו מכך מראש.

 

כתבות נוספות


שוק העבודה להנדסאי בניין ללא ניסיון
מהן אפשרויות התעסוקה להנדסאי בניין ללא ניסיון? האם באמת חייבים ניסיון תעסוקתי כדי להתקבל לעבודה כהנדסאי בניין? האם הנדסאי בניין ללא ניסיון חייבים לעבוד בעבודות רטובות כמו ריצוף, טיח, יציקות בטון ובניית קונסטרוקציה עם ברזלים ופלדה?עבודה בהייטק - בועה או חלום?
מי לא רוצה להיכנס לעבודה עם משכורת גבוהה, רכב צמוד, טלפון חברה, ימי גיבוש, מתנות וליהנות מהתואר של "איש הייטק"? החלום לעבוד בחברה גדולה ולרכוש ניסיון או לפתח איזה סטארט-אפ ולעשות בשלב מסוים אקזיט, עדיין פועם בלב הישראלים.כמה מרוויחים בעבודת סטודנטים
כשאתה סטודנט הלימודים הם מרכז חייך, חיי החברה שלך מתרכזים בסופי שבוע, ובין לבין אתה צריך למצוא זמן לעבוד (או שאבא מממן). רוב הסטודנטים עובדים בעבודה עם משמרות המאפשרות להם ללמוד בבוקר ולעבוד בערב כדי להרוויח קצת כסף, במעט שהם מרוויחים הסטודנטים צריכים לממן את הלימודים, שכר דירה, מזון, טלפון, אינטרנט...הכוון תעסוקתי - המדריך המלא למציאת כיוון תעסוקתי
כולנו חולמים על עבודת החלומות – כזאת שיש בה שכר ההולם את הניסיון, הידע והכישורים שלנו, שכוללת תנאים מצויינים ושתורמת למימוש הפוטנציאל הגלום בו. אלא שבעולם התחרותי של ימינו, מציאת עבודה כזאת עלולה להיות מאתגרת וישנם מועמדים רבים על כל משרה שנלחמים ביניהם על כל תפקיד.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה