מגזין הומלס / Lifestyle

בלינג בלינג: כך תשמרו על היהלומים שלכם

בלינג בלינג: כך תשמרו על היהלומים שלכם

תכשיטים הם רכוש יקר לכיס ולא פעם גם לנפש. כדי שימשיכו לנצנץ ולשמח אותנו באירועים מיוחדים וגם בשגרה, חשוב להגן עליהם, לאחסן בצורה נכונה – ולמנוע שריטות ופגמים.

31/03/2022

 

מה הדבר הכי יקר שיש בבית שלכם? הדבר הראשון שעולה לראש הוא מן הסתם משפחה – הורים, ילדים, בני זוג וקרובים אחרים שמתגוררים אתכם; וכמובן בני משפחה הולכים על ארבע, מכלבים ועד חתולים וכל מה שביניהם.

אך מה בנוגע לרכוש? עבור רבים מאיתנו, מגירת התכשיטים מכילה אוצר יקר מאוד – גם מבחינה כספית, אך גם מבחינה רגשית, למשל כשמדובר בתכשיטים שעוברים במשפחה מדור לדור, או מציינים אירוע מיוחד שלא נשכח לעולם.

תכשיטים, ובוודאי אלה שמשובצים בהם יהלומים, עלולים להיפגע במגוון דרכים – מגניבה ועד שימוש לא נכון או אחסון שגוי, שיגרמו להם נזק. בכתבה זו נסביר כיצד בכמה צעדים פשוטים, נוכל לשמור על היהלומים האהובים שלנו במצב מצוין – כדי שימשיכו לנצנץ ולשמח את הלב, ברגעים החשובים של החיים.

ביטוח – על כל מקרה שלא יהיה

גם אם ננקוט את כל אמצעי הזהירות לטיפול בתכשיטים שלנו, לפעמים עדיין קיימת סכנת גניבה, נזק או פשוט אובדן של התכשיטים. אז נכון שתכשיט עם ערך סנטימנטלי יהיה קשה לשחזר, אך במטרה להתגבר על הנזק הכספי באובדן של תכשיט יקר, בוודאי כזה הכולל יהלומים – חשוב לרכוש ביטוח תכולת דירה, ולוודא שהוא כולל את הכיסויים הדרושים ומכיל את כל הרכוש החשוב לכם.

כך למשל, ביטוח תכולת דירה הכולל "כיסוי כל הסיכונים" מבטיח כיסוי גם לתכשיטים שלכם, כמו גם שעונים, מצלמות או מחשבים ניידים, במקרה של נזק או אובדן (לפי המפורט בפוליסה). כמו כן, קיימת גם אפשרות להרחיב אותו ליציאה לחו"ל, כדי להמשיך לשמור על התכשיטים גם מחוץ לגבולות ישראל. שימו לב כי חשוב לתעד את התכשיטים המבוטחים מראש.  

הולכים לישון? מורידים את התכשיט

תכשיטים אהובים במיוחד נהפכים לפעמים לחלק בלתי נפרד מאיתנו, ואנחנו עונדים אותם כמעט בכל מקום. עם זאת, לפעמים מומלץ בחום להסיר את התכשיט – למשל, בעת פעילות ניקיון בבית, רחיצת כלים, צביעה ועוד – כל מה שכולל חומרים או כלים שיכולים להזיק לתכשיטים עדינים, כולל מים.

כמו כן, זכרו גם שבעת פעולות כאלה, תכשיטים כמו שעון, צמיד או טבעת עלולים להישרט. מעבר לכך, מומלץ גם להסיר את התכשיטים לפני שנכנסים למקלחת, וכמובן לפני השינה – כדי שלא יסתבכו במצעים וכן הלאה.

טיפול נאות בתכשיטים שלכם

מסירים את התכשיט? הקפידו לא להניח אותו במיקום רנדומלי שאותו אתם עלולים לשכוח מיד, או אולי שם הם יהיו חשופים לנזק. רכשו תיבת אחסון מתאימה לתכשיטים, בה ניתן להפריד בין התכשיטים השונים, כך שלא יתחככו זה בזה ולא יסתבכו אחד בשני – אם ניסיתם פעם להפריד כמה שרשראות שהפכו לגוש אחד, אתם יודעים מדוע זה חשוב.

בכל הנוגע לניקיון התכשיטים, חשוב להשתמש בעיקר בתכשירים ייעודיים שמתאימים לחומרים מהם עשוי התכשיט – בין אם מדובר בזהב, כסף, יהלום או חומרים אחרים. לחלופין, ניתן לנקות את התכשיטים בעדינות רבה בעזרת כמה טיפות סבון כלים שעורבבו במים חמימים, תוך הקפדה על ייבוש מלא לאחר מכן. תכשיטי זהב בלבד ניתן לנקות עם כמות קטנה של משחת שיניים, ובשימוש במברשת שיניים רכה.

מלבד אלו, באינטרנט תוכלו למצוא לא מעט כתבות וסרטונים עם שיטות מעניינות לניקוי תכשיטים. קראתם משהו שנראה לכם מוזר? אולי עדיף לא לקחת את הסיכון שהתכשיטים האהובים שלכם יהרסו.

לסיכום, בדיוק כפי שאנחנו מטפלים בבגד אהוב שנקרע ולוקחים אותו לחייט, או מרפדים מחדש כיסאות יקרים – גם בתכשיטים, חשוב לדאוג לתחזוקה שוטפת ולוודא שהם נשמרים במצב טוב. שמתם לב שאחת החוליות בשרשרת או בצמיד חופפת? או אולי שיבוץ היהלום בטבעת נראה קצת חלש? חשוב לגשת בהקדם לתכשיטן מומחה, שיוכל לחזק את התכשיט ולמנוע התפרקות ואובדן שלו.

בסך הכל, לא דרושים זמן ומאמץ רבים כדי לשמור על התכשיטים שלנו – אך ההשקעה הזו משתלמת בהחלט ובסופו של דבר תגרום לתכשיטים שלכם ובעיקר לכם להראות יותר טוב.

 

 
 

כתבות נוספות


איך אפשר לשמור על תזונה נכונה בעולם של שפע?
כיצד עוברים לתזונה נכונה המבוססת על סינון ומניעת מזונות לא רצויים? ואיך עונים על הצורך לתמרן תזונתית בצל הפרדוקס המובנה בין תוצרי המזון האין סופיים לבין הצרכים הפיזיולוגיים האותנטיים של גוף האדם?חדר העבודה שלא תרצו לצאת ממנו
המונח "עבודה מהבית" כבר שגור בפינו והשיטה מוכרת ונפוצה.בימינו, לא רק דוקטורנטים של מנהל עסקים זקוקים לחלל עבודה מהבית לצורכי המחקר שלהם.טרנדים חמים בעיצוב הבית לשנת 2021
בתחום עיצוב הבית, אפשר לאפיין ולהגדיר את שנת 2021 כהבשלה והעמקה של מגמה שהתחילה עוד בשנה הקודמת לה. וכן אנחנו מדברים על שינויים שהביאה עלינו מגיפת הקורונה ואם בשנה הקודמת עוד היינו יותר אופטימיים וחשבנו שזה רק עניין של כמה חודשים אז השנה אנחנו כבר יותר מפוכחים ומבינים שהמצב עלול להיות טיפה יותר קבוע...כך תכינו את הארוחה המושלמת ללא גלוטן
אנשים רבים נמנעים מגלוטן מסיבות שונות ומגוונות, בין אם מדובר בסיבות בריאותיות או בין אם מדובר בסיבות דיאטטיות. כיום ניתן להכין ארוחה מלאה, משביעה ולא פחות ממושלמת גם ללא גלוטן. אפשר להוסיף לתפריט ירקות ופירות, קטניות מסוגים שונים המהווים תחליף הולם לרכיבים רבים שבהם יש גלוטן ומעניקים תחושת שובע מלאה...


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle