מגזין הומלס / זירת המומחים

כישורי תקשורת שצריך להכיר (ומומלץ לפתח)

כישורי תקשורת שצריך להכיר (ומומלץ לפתח)

כל מה שצריך לדעת על רכישת כישורי תקשורת במאמר הבא.

13/04/2022


בכדי לאחוז בכישורי תקשורת, אין צורך להתחיל בחיפוש מסגרת של לימודי תקשורת.
מדובר גם בכישורים שלא בהכרח חייבים להיוולד איתם – כך שגם אם אתם מרגישים שאתם נטולי כישורים שכאלו, תשמחו לגלות שיש פעולות בהן תוכלו לנקוט על מנת לרכוש את אותם הכישורים – וכחלק מכך, לשפר את איכות החיים.

לדעת לשאול את השאלות נכונות
בכדי לשמור על תקשורת טובה עם אנשים אחרים, חשוב לדעת לענות תשובות על שאלות עליהן אתם נשאלים מאנשים אחרים. אך לצד זאת, יש גם כישרון נוסף ולא פחות חשוב אשר יכול לסייע במטרה והוא לדעת לשאול את השאלות הנכונות.
רוב האנשים, אוהבים לדבר על עצמם ומאוד אוהבים שמתעניינים בהם - ולכן, לדעת לשאול אותם את השאלות הנכונות, זוהי פעולה שגם יכולה לגרום לאנשים לחבב אתכם, גם תגרום לכם להכיר אותם טוב יותר וגם תאפשר לכם לעזור לעם.

לנהל משא ומתן חכם
אנשים אשר לא יודעים לנהל משא ומתן, יכולים להפסיד הרבה דברים בחיים.
מהסיבה הזאת, קיימת חשיבות גבוהה ללמוד כיצד לנהל משא ומתן חכם.
הדרך הטובה ביותר לשפר את יכולות ניהול המשא ומתן, עוברת בצורך להגיע מוכנים, להכין מבעוד מועד את הטיעונים ולגבש דעות באותה הסוגייה.
כמובן, שחשוב מאוד להקשיב גם לצד השני, לנסות להבין מה בצד שלו לא מתיישב עם הצד שלכם ולנסות ולמצוא דרכים על מנת להגיע לאמצע הדרך – כאשר, המטרה אליה תחתרו, תהיה ש-2 הצדדים יצאו מרוצים מאותו משא ומתן.

לשים דגש על שפת הגוף
רוב התקשורת בין אנשים מתבצעת על ידי שפת גוף ולא באופן מילולי, מהסיבה הזאת, מי שלומד להכיר ולהבין שפת גוף, יכול ליהנות מיתרון משמעותי בקיום תקשורת מול אנשים אחרים.
מעבר לכך, חשוב ללמוד לנצל נכון את הנושא של שפת הגוף – כאשר, יש לשמור על קשר העין עם האדם עמו אתם משוחחים, להקפיד לחייך ככל הניתן (ולדאוג, שלא יהיה מדובר בחיוכים מזויפים) וכמובן, ללחוץ יד בצורה בוטחת ואיתנה.

להבין מי יושב מולכם
חשוב מאוד שהתקשורת שלכם עם אדם מסוים, תיקח בחשבון גם את האדם עמו אתם משוחחים – הרי לאדם הזה יש חלק משמעותי בשיח.
חשוב שאותו אדם יראה שאתם מתעניינים בו ולכן, כדאי לחייך אליו, להסתכל לו בעיניים, להחמיא לו ואף לשאול אותו שאלות רלוונטיות. אם אותו אדם אמר משהו חכם, משהו שנון או משהו שמשך את תשומת ליבכם, כדאי להחמיא לו על כך – דבר אשר יכול לעודד אותו להיפתח אליכם אף יותר.

לבנות אמון
בכדי לבנות אמון עם אנשים אחרים, חשוב קודם כל, לשמור על נאמנות לעצמכם - וכחלק מכך, גם לדבר אך ורק על נושאים המהווים חלק מהאמונות שלכם ועל דברים שאתם מתחברים אליהם – ברגע שתדברו על דברים שאתם לא מאמינים בהם, האדם שמולכם יכול לחוש בזאת, מה שיגרום לכם להיתפס כלא אמינים בעיניו.

כאמור, יש לא מעט כישורים שאפשר לרכוש או לשפר, על מנת ליהנות מתקשורת טובה ואיכותית יותר עם אנשים אחרים. ההמלצה היא תמיד לשים לב לפרטים, להיות מודעים לעצמכם, להבין מהן נקודות החוזקה שלכם בכל מה שקשור לתקשורת מול אחרים, כמו גם מהן נקודות החולשה, או הנקודות אותם אתם מבקשים לשפר.
ברגע שתהיו מודעים לגבי כל מה שאתם מבקשים לשפר, תוכלו לעבוד באופן פרטני, על כל אותם הדברים הספציפיים, כאשר, עצם המודעות ותשומת הלב אל דברים אלו, יוכל לסייע לכם בהשגת המטרה.
 

כתבות נוספות


המפתח של הרכב נעול בתוך הרכב יחד עם טבעת האירוסין, מה עושים?
כבר כמה שבועות שאתם מתכננים להציע לבחירת ליבכם נישואין. הכל כבר ממש מוכן לרגע המיוחל והנה, לצערכם, המפתח של הרכב נתקע בתוך הרכב או אבד וטבעת האירוסין בפנים. עוד כמה שעות ההצעה ואתם בלחץ אטומי ולא יודעים מה לעשות כעת. בכתבה הבאה נסביר איך להתמודד עם המצב הזה ממש בקלות.5 טיפים חשובים לרכישת דלתות כניסה מקטלוג
בחירת דלת כניסה היא ללא ספק משימה מאתגרת המחייבת אתכם להתייחס גם להיבט העיצובי של הדלת וגם להיבט המיגוני שלה, כאשר אחת מהדרכים הפופולאריות ביותר לרכישת דלתות כניסה לדירת המגורים או לבית הפרטי היא במסגרת רכישה מקטלוג דלתות המוצג בפנים באולמות תצוגה ו/או באופן מקוון ברשת האינטרנט. בשורות שלפניכם, תוכל...ציוד חובה לבעלי מקצוע – איך לבחור מכשיר מדידה?
בעלי מקצוע שונים המתמחים במגוון רחב של עבודות הנדסיות זקוקים במהלך עבודתם היומיומית למכשירי מדידה אמינים ומקצועיים. בעוד קיימים סוגים רבים ושונים של מכשירי מדידה, זקוק כל בעל מקצוע למכשירים ייעודיים על פי סוג העבודה שהוא מבצע – חשמלאי יזדקק למכשירי מדידה מעט (או הרבה) שונים מאלו להם יזדקק אדריכל או ...מערכת סולארית לעסק קטן
בעלי עסקים קטנים בכל רחבי העולם מחפשים כל הזמן אחר דרכים נוספות לייצר הכנסה. אבל מלבד הכנסה אקטיבית שאותה משיגים באמצעות הרחבת הפעילות העסקית, יש גם הכנסה פאסיבית. ספציפית עם הכנסה פאסיבית, אחד הפתרונות שעל הפרק הוא התקנה של מערכת סולארית.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle