מגזין הומלס / זירת המומחים

בחירת קבלן לשיפוץ בניינים

בחירת קבלן לשיפוץ בניינים

עם קבלת ההחלטה לביצוע שיפוץ בבניין, יש להידרש לסוגיה מרכזית וראשונה בחשיבותה – בחירת הקבלן המבצע את הליך השיפוץ.

18/04/2022

היות והקבלן מתפקד כגורם המנהל בפועל את כל הליך השיפוץ, בחירתו הינה החלטה מהותית אשר טומנת בחובה השלכות רבות ביחס לטיב העבודה המבוצעת במסגרת הליך השיפוץ ותוצאותיו ויש לבחון אותה בכובד ראש. על רקע דברים אלו עולה שאלה מרכזית – כיצד עלינו לבחור את הקבלן המתאים ביותר להליך השיפוץ הספציפי, ובכך להבטיח את הצלחת ההליך ותוצאותיו?

ככל שאתם ניצבים בפני תחילתו של הליך של שיקום מבנה, אך שאלה זו מטרידה את שלוותכם – הגעתם למקום הנכון. כאמור, בחירתו של הקבלן מהווה כאחת מההחלטות החשובות ביותר במסגרת הליך השיפוץ, שכן בחירתו של קבלן מנוסה, מהימן ומקצועי היא המפתח להצלחתו של הליך השיפוץ, להבטחת טיב העבודה במהלך ההליך ולהשגת תוצאות מרהיבות בהיבטי חזותו, בטיחותו ויציבותו של הבניין המשופץ. לפיכך, בבואנו לבחור קבלן שיפוצים, ישנן מספר פעולות מומלצות לביצוע שיסייעו לכם להבטיח את הפקדת מלאכת השיפוץ בידיו של קבלן מתאים ומקצועי.

 

שלבים לבחירת קבלן השיפוצים המקצועי והמתאים ביותר עבור השיפוץ שלי:

ראשית כל, יש לתור אחר המלצות אודות קבלנים מומלצים, הן המלצות ממכרים והן המלצות מהאינטרנט או ממדריכים מודפסים, כאשר מומלץ לבקש גם מהקבלן עצמו המלצות – מלקוחות עבר, לקוחות נוכחיים או אנשי מקצוע מהתחום שעבדו איתו. כך או כך, העדיפות היא לקבלת מספר המלצות על הקבלן ולא להסתפק באחת בלבד, שכן המלצה בודדת אינה מהווה בסיס מספק לביסוס דעה אודות הקבלן. 

לאחר הרכבת רשימה של מספר קבלנים בהסתמך על ההמלצות כאמור, מומלץ לבחון מרכיבים נוספים, אשר יסייעו לדייק בבחירת הקבלן ולהבטיח את התאמתו לפרויקט השיפוץ שלכם. בתוך כך, בין היתר, מומלץ לבדוק את סוגיית הרישוי והרישום של הקבלן אצל רשם הקבלנים בהתאם לחוק, בדיקת תחומי ההתמחות של הקבלן הנבחר (שלד, חשמל, אינסטלציה, חלונות ודלתות, ריצוף וכדומה), בדיקת העבודות הקודמות שהקבלן ביצע בצורה מעמיקה, ווידוא כי לקבלן כלל הביטוחים הנדרשים – לעובדיו, לקבלני משנה וגם לצד ג', וכיוצא באלה.

בנוסף, רצוי לקבוע פגישה עם הקבלן לשם היכרות והתרשמות כללית, כמו גם לשם קבלת מידע אודות טיב הצוות שלו ומידת הזמינות שלו. כמו כן, מפגישה זו תוכלו להתרשם מטיב התקשורת עם הקבלן ולדלות פרטים נוספים אודותיו – כך למשל, נכונותו לגלות גמישות במחיר ההליך או גמישות בלוח הזמנים עשויה להעיד על כוונתו לשיתוף פעולה מלא איתכם ועל יכולתו להקשיב לבקשותיכם וליישם אותן בהתאם.

לבסוף, לאחר בחירת הקבלן וסביב חתימת חוזה העבודה מולו, מומלץ לקבוע לוח זמנים מפורט ומדויק להשלמת העבודות, כמו גם קביעת מועדים מוגדרים לתשלומים. בעניין זה, רצוי שלא להתפשר על משא ומתן, שכן נכונותו לגמישות מעידה על מידת נכונותו לשתף עימכם פעולה ולהעניק לכם שירות מקצועי ומהימן.  

 

 

המאמר בחסות - חברת מרום שיקום ואיטום מבנים (קבלן רשום מס' 36727) מתמחה בביצוע כלל סוגי העבודות בתחום שיפוץ המבנים.נו אלינו לקבלת שירות מקצועי, מהימן ומדויק, המותאם לכלל התקנים המחייבים בתחום ובאחריות מלאה.

 
 

כתבות נוספות


מעבר דירה לבד או עם חברת הובלות?
כאשר אנחנו ניצבים לפני מעבר לדירה חדשה, לפעמים עולה בראשנו השאלה: האם כדאי לנו לעשות זאת לבד או להשתמש בשירות של חברת הובלות? על פניו זה נשמע חסכוני למדי ומפתה לעבור דירה לבד, אבל תמיד כדאי לשמוע גם את הטיעונים שכנגד על מנת שנוכל לקחת החלטה מושכלת יותר.למה לערוך השוואת מחירים לריסוס לבית?
לקראת תקופת האביב או הקיץ הרבה פעמים נרצה להזמין מדביר לצורך מניעה מחרקים להיכנס אלינו לבית או לצורך היפטרות מחרקים קיימים שמעופפים וזוחלים אצלנו בבית. רק רגע לפני שאתם עושים זאת, קבלו טיפ מאיתנו - ערכו השוואת מחירים.איך מפנים דירה מלאה בתכולה וציוד ישן
יש רק דרך אחת להתחיל את החיים מהנקודה שבה הפסקתם והיא לפנות את כל האשפה שנערמה בתוך הבית. האם יהיו אלו אתם שהאשפה תפריע להם או שאולי יהיה זה דווקא מישהו שאיכפת לו מבן משפחה שבחר לחיות בתוך בית מלא בתכולה ישנה ופסולת? במקרים מסוימים זו בהחלט יכולה להיות דירת ירושה שנותרה בה לא מעט תכולה והמשותף לכל ה...איך לבחור ספק שירותי IT לעסקים?
בחירת ספק שירותי IT לעסקים או לארגון היא ללא ספק אחת ההחלטות המקצועיות החשובות שאתם נדרשים לקבל כבעלי עסק. לא כולם מודעים לכך בשלב ההתחלתי, אך איכות חברת המחשוב והתאמתה למאפייני העסק שלכם משפיעות ישירות ובצורה דרמטית על ביצועי העסק שלכם.  ההשלכות של איכות הביצועים וטיב השירות של חברת המחשוב מתפרסות...


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה