מגזין הומלס / רכב

דו״ח בלקר - כל מה שצריך לדעת על בדיקת רכב לפני קנייה

דו״ח בלקר - כל מה שצריך לדעת על בדיקת רכב לפני קנייה

עומדים לרכוש רכב חדש? בשעה טובה. אבל רגע לפני, יש לא מעט פרטים חשובים שאתם צריכים לבדוק לפני הקנייה, ובוודאי שאלתם את עצמכם: מה מצבו האמיתי של הרכב, הכל יש עליו עיקולים, האם הרכב עבר תאונות, מהו מצב ירידת הערך, האם פרטי מוכר הרכב זהים לפרטים שמופיעים ברישיון ועוד.

08/05/2022

 הבדיקה האחרונה לפני הרכישה ואולי החשובה מכל נקראת דו"ח בלקר – והיא זו שתבטיח לכם שהרכב אכן במצב תקין לרכישה, ואפילו בלי לצאת מהבית. כל מה שצריך לדעת על בדיקת רכב לפני קנייה במאמר הבא, המשיכו לקרוא.

 

שנייה לפני העברת הבעלות

אחרי שחיפשתם רכב יד שנייה לרכישה, בדקתם, התרשמתם, התלבטתם, עשיתם סקר שוק ובסופו של דבר אתם חושבים שמצאתם את הרכב הנכון – השאלה האחרונה שאתם צריכים לשאול את עצמכם, היא מהו מצבו האמיתי של הרכב שאנחנו עומדים לרכוש?

קנייה של רכב יד שנייה היא אמנם ברוב המקרים עסקה משתלמת למדי בהשוואה לרכישה של רכב חדש לחלוטין, מהסיבה הפשוטה – אנחנו לא נאלצים לספוג את ירידת הערך המשמעותית ביותר של הרכב. עם זאת ועל אף החיסכון הכלכלי המשמעותי, כרוך בדבר סיכון לא מבוטל, שכן אנחנו לעולם לא יכולים להיות בטוחים במאת האחוזים שהסיפור שסיפרו לנו אודות הרכב הוא האמת.

למרבה הצער, לא מעט פעמים אנשים פרטיים נופלים וסוגרים עסקאות שאינן משתלמות בלשון המעטה: רכישה של רכב מעוקל, רכב שעבר תאונה או תאונות רבות ובעיות רבות אחרות שעלולות להופיע ברגע האמת. לאור הבעיות הללו, ההמלצה היא בכל המקרים ללא יוצא מן הכלל לבצע בדיקה יסודית ומקיפה מכל הכיוונים, שתאפשר לכם לבצע העברת בעלות בראש שקט.

 

דו"ח בלק"ר: בדיקה מקיפה לפני הרכישה

בלק"ר הוא למעשה שם של חברה, כשראשי התיבות שלה מסבירים את מה שהיא עושה בקלות: בדיקה לפני קניית רכב. המטרה של השירות שמציעה החברה היא לצמצם באופן משמעותי פערים בין מה שאתם יודעים על הרכב לבין מצבו של הרכב בפועל, כשהא משלבת שיטות עבודה שונות שבסופו של דבר מאפשרות הפקה של דו"ח בדיקה מקדימה מפורט אודות הרכב שאתם מעוניינים לרכוש. הדו"ח מורכב ממידע המרוכז מגופים ממשלתיים שונים כשביניהם משרד המשפטים, משרד התחבורה, בנק ישראל, משטרת ישראל, הוצעה לביטוח, מוסכים מורשים ברחבי הארץ ועוד.

 

בדיקה באמצעות דו"ח בלק"ר – איך זה עובד?

ככלל, רוב המידע המופק באמצעות דו"ח בלקר נגיש לכל אזרח במדינת ישראל. עם זאת, לדו"ח בלקר יש יתרון משמעותי מעצם היכולת של המערכת לשלב בין מקורות המידע השונים שמופקים ולהפוך את המידע והנתונים היבשים למסקנות, תובנות ודגשים הדורשים בחינה נוספת או בדיקה מעמיקה יותר. במקרים מהסוג הזה, אם ישנן אזהרות או תקלות חמורות הנוגעות לרכב, הדו"ח אמור להזהיר מפניהן.

כך זה עובד הלכה למעשה: אחרי שחיפשתם ומצאתם רכב שאתם מעוניינים לרכוש, עוברים לשלב הבא והוא בירור פרטים על הרכב ועל מצבו. בשלב הזה מומלץ לבקש מהמוכר לקבל היסטוריה מקיפה אודות הרכב, פרטי ביטוחים וכמובן צילום של רישיון הרכב (כדי לוודא שהאדם שמוכר הוא אכן הבעלים של הרכב). בשלב הבא, מזמינים דו"ח בלק"ר במטרה לאמת את כל הפרטים שקיבלתם מהמוכר - הדו"ח תקין? מעולה, אפשר להתקדם אל סגירת העסקה.

חשוב לציין: למרות הפקת דו"ח בלק"ר, לא מומלץ לוותר על יתר הבדיקות המקיפות של הרכב כדי לוודא שלא מפספסים שום פרט. לאחר הפקת הדו"ח ובדיקתו, מומלץ בחום להגיע לבדיקה פיזית באחד ממכוני הבדיקה ברחבי הארץ.

 

קנייה בטוחה זה קאר אקספרס

קאר אקספרס היא סוכנות רכב המורכבת מסוחרי רכב ללא מגרש , המסייעים לכם למכור ולרכוש רכבם מבלי לצאת מהבית, בצורה נוחה, פשוטה והכי חשוב - בטוחה. נציג מטעמם מגיע לכל חלקי הארץ עד לפתח ביתכם, מבצע עבורכם את כל הבדיקות המקיפות ומוודא עבורכם שהרכב מוכן לרכישה מקצה לקצה.
 

כתבות נוספות

 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה