מגזין הומלס / דרושים

דברים שחובה לדעת על פנסיית חובה

דברים שחובה לדעת על פנסיית חובה

אין ספק שנרוויח את הפנסיה ביושר אחרי שנים של עבודה. אבל כדי שנוכל לממש את כל התכניות שלנו אנחנו צריכים כסף. הרי התרגלנו לרמת חיים מסויימת ויהיה לנו קשה עד בלתי אפשרי לחיות ללא הכנסה חודשית קבועה. אז מה חשוב לדעת כדי להגיע לרגע הנכסף?

אריאל סודרי 22/07/2019

מי מאיתנו לא דמיין את הרגע שבו יצא לפנסיה? כמעט כולנו חולמים לקום בבוקר בשקט, לשתות את הקפה בנחת, לקרוא עיתון בלי לחץ ובעיקר לעשות מה שמתחשק לנו בלי ללכת לעבודה מידי יום. אולי נירשם לחוגים? אולי ניסע לטיול ארוך בעולם? אולי נעבוד יומיים בשבוע רק "בשביל הנפש"? או שאולי "סתם" נבלה עם המשפחה והנכדים מבלי להתחייב לשום תכנית ארוכת טווח? אין ספק שהתכנונים שלנו על הפנסיה הם טובים ונהדרים, ואין ספק שנרוויח אותם ביושר אחרי שנים של עבודה מאומצת ורציפה. אלא שחשוב לזכור שכדי שנוכל לממש את כל התכניות שלנו אנחנו צריכים כסף. הרי התרגלנו לרמת חיים מסויימת בזכות המשכורת החודשית שלנו ויהיה לנו קשה עד בלתי אפשרי לחיות ללא הכנסה חודשית קבועה.

כאן בדיוק נכנסת לתמונה פנסיית החובה שלנו. מדובר למעשה בהפרשה חודשית קבועה שכל עובד מפריש ממשכורתו, כאשר בתום תקופת העבודה הסכום שנצבר ישמש כסכום שממנו יוכל לחיות בכבוד עד סוף חייו.

ואם אני מתכנן לעבוד כל חיי? האם פנסיית חובה היא באמת חובה?

יש אנשים שלא יכולים לדמיין את עצמם מפסיקים לעבוד, ללא שום קשר למצבם הכלכלי. הם מאמינים שיעבדו עד יומם האחרון ורואים בהפרשות לפנסיה דבר מיותר. אז קודם כל נבהיר שהפרשה חודשית לפנסיה היא חובה. בעבר זה לא היה כך ונוצר מצב לפיו אנשים הגיעו לגיל הפנסיה ללא חסכונות, נקלעו למצב כלכלי קשה, והפכו לנטל על המדינה. כיום החוק גורס כי כל מעסיק חייב להפריש אחוז מסוים משכר העובד לפנסיה, וגם העובד מחויב להפריש אחוז מסוים משכרו. תקנות המדינה בנוגע לפנסיה נועדו להבטיח (עד כמה שניתן) שאנשים יגיעו לגיל מבוגר ויוכלו לחיות בכבוד גם כאשר יפסיקו לעבוד. אז למרות שזה נראה אולי רחוק שנות אור מכם, ולמרות שיש לכם תכניות לעבוד כל חייכם, הפרשות לפנסיה הן בגדר חובה וטוב שכך.

חשבתם פעם מה מרכיב את הפנסיה שלכם? הנה דברים שכדאי לדעת

בהגדרה של הפנסיה יש שלושה מרכיבים עיקריים שלכל אחד מהם יש חשיבות רבה. המרכיב הראשון הוא פנסיית הזיקנה המוכרת לכולנו, שכוללת למעשה את הגמלה שמקבל הפנסיונר כשמגיע לגיל הפרישה. מרכיב נוסף כולל פנסיית נכות או בשמה המוכר יותר "אובדן כושר עבודה". זוהי גמלה שמקבל עובד שאיבד את כושר העבודה שלו במהלך עבודתו וללא קשר לגילו. זה למעשה ביטוח מובנה בתוך קרן הפנסיה וכדאי לוודא שהוא אכן קיים אצלכם ומה התנאים לקיומו. המרכיב האחרון הוא פנסיית שארים וזו בעצם גמלה שתגיע למשפחתו של העובד (אלמנ/ה ויתומים) לאחר מותו. שימו לב שמרכיב זה מגיע רק לאלמנים ויתומים ולא לבן משפחה אחר, ולכן אם אתם רווקים ללא ילדים מומלץ לבקש וויתור על כיסוי שארים ולהגדיל את החיסכון של המרכיבים האחרים.

פנסיה היא תעודת הביטוח שלכם!

אחרי שפירטנו את מרכיבי הפנסיה אתם וודאי מבינים טוב יותר עד כמה היא חשובה ומדוע הוחלט שהיא חובה. קרן הפנסיה היא למעשה חיסכון לטווח ארוך והיא נחשבת להשקעה רווחית ויציבה שמזכה גם בהטבות מס! חשוב לזכור כי לכל אחד תתאים פנסיה אחרת ולא ניתן לדבר על פנסיה אחת שתהיה רלוונטית לכל העובדים. ההמלצה שלנו היא להיעזר בסוכן פנסיוני בעל רישיון שיוכל לספק לכם את המידע הנכון לכם ולהתאים עבורכם קרן פנסיה מדויקת.אריאל סודרי, סוכן ביטוח פנסיוני ומנהל עסקים
קרן אור סוכנות לביטוח פנסיוני מטפלת בכל תחום הפנסיוני וביטוחי הפרט ומשרתת למעלה מ 3000 לקוחות פרטיים מול ארבע חברות הביטוח הראל, מגדל, מנורה

 

כתבות נוספות


5 מקצועות הפרילאנס החמים
כמו בשוק העבודה הכללי, גם בתחום הפרילנס ניתן לזהות מגמות. אלו 5 מקצועות הפרילנס החמים ביותר כיום.עבודה מהבית - יתרונות וחסרונות
רובנו חושבים שהעבודה האולטימטיבית היא עבודה מהבית. לקום בבוקר, לפזר את הילדים במסגרות, לעשות טיול לכלב, לשתות בנחת את כוס הקפה ורק אז להתחיל את היום. אין פקקים, לא צריך למצוא מקום חניה, אין לחץ ומרוויחים לפחות שעתיים ביום כי חוסכים את הנסיעות, מה רע?לימודי שוק ההון - עולם של הימורים או השקעות אמיתיות?
"אל תלך ללימודי שוק ההון , אני מכיר מישהו שהפסיד בית בבורסה". לימודי שוק ההון זה בלוף, זה כמו הימורים כל הבורסה הזו". "קורס בורסה זה חארטה. אם המורים היו עושים מזה כסף הם לא היו הולכים ללמד". מי לא שמע את המשפטים האלה בחייו, רגע לפני שחשב ללכת ללמוד קורס השקעות, ואז לבסוף וויתר?למה משתלם לכם לתת שוברי מתנה לעובדים
מי לא אוהב שוברי מתנה? מעבר להנאה, מתן שוברי מתנה לעובדים, היא השקעה בהון האנושי שלכם. בואו נדבר על זה.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle