מגזין הומלס / DIY

חידוש רהיטים? קסם ב-4 שלבים

חידוש רהיטים? קסם ב-4 שלבים

איך הגעתי לחידוש רהיטים? מהם החוקים הבסיסיים שחשוב לדעת כשרוצים לצבוע רהיט? אילו כלים וטכניקות משמשים אותי, ומי הוא החבר הטוב של כל מחדש רהיטים?

שניאור צייגר 22/08/2019
DIY | המדריך לשוכר

משחר ילדותי אהבתי את נושא המחזור. אמנם לא קראתי לזה כך, אך כבר כילד הייתי אוסף קרטוני ביצוע ממכולות של בתי דפוס ויוצר מודלים, קופסאות, מגירות וארונות קטנים למשפחה ולחברים. לאט לאט הבנתי שמכל דבר אפשר ליצור והכל בסופו של דבר הוא סוג של חומר.

הרהיט הראשון שחידשתי היה כסא ישן ששכן זרק בחצר. ההשפעה של הצבע על הכסא הפתיעה והדהימה אותי. מאז, צבע בעיניי הוא תבלין, והוא גורם משמעותי לכך שכל דבר יכול לקבל שינוי צורה, תוכן, משמעות או תחושה. אפילו את היום שלנו אנחנו צובעים בכל בוקר בגוון חדש, שעתיד להשפיע על כולו.

כך התחלתי להתעסק יותר בתחום, להביא למודעות את הבזבוז שבהשלכת רהיט במצב טוב. צבע יכול לחולל פלאים וליצור משהו חדש. התחלתי להבין שהאפשרויות הרבות שיש בצביעה מאפשרות לי ליצור משהו שלא היה קיים קודם. השימוש בכמה גוונים, למשל, מריחות יבשות ורטובות, הדבקות קרניז, שיופים וחשיפת הגוון האותנטי ועוד כל מיני רעיונות שעלו לי במהלך השנים ואפשרו לרהיט ישן להפוך לרהיט אחר.

איך עושים את זה? האמת שכל אחד יכול. הכישרון הוא בתוצאה. בכל מצב הרהיט ישנה צורה וצבע, אך לא בטוח שהוא ייראה טוב, ופה אגלה לכם את הסוד: נייר שיוף הוא חבר טוב לכל המסע. הוא המחק, המחליק והמראה הנוצץ בסיום העבודה. רובכם שונאים אותו כי חושבים שדרושה עבודה פיזית רבה עד להורדת הצבע, אז לא! השיוף בתחילת העבודה נועד בעיקר להחליק את פני השטח, להוריד שמנוניות ולנקות מלכלוך דביק וכך בעצם לאפשר לצבע היסוד להיפגש עם הפורמייקה / הצבע / העץ או כל חומר אחר, וליצור שכבה אחידה.

 

1. שיוף

מתחילים עם נייר 120. שיוף עדין ומהיר של כל הרהיט, מעבירים את היד ומרגישים שהמשטח חלק ובעיקר נקי. מנקים עם סמרטוט לח את האבק והלכלוך שיש ומתחילים להכין את כלי הצביעה: רולר ספוג קטן, משטח צבע, מברשת לפינות ומסקינטייפ. אחרי שהרגשנו שהרהיט נקי ויבש, מדביקים מסקינטייפ על האזורים שלא הולכים לצבוע ושקרובים או מחוברים לרהיט, ו... יצאנו לדרך!

2. צבע יסוד

צבע יסוד ניתן לרכוש ממספר חברות, הכי טוב שתתייעצו עם המוכר. הצבע חצי שקוף אז אל תבהלו שאין אחידות ושרואים את משטח העבודה. הוא מתייבש מהר, ואחרי שעה-שעתיים אפשר להמשיך. בסביבה בה אנחנו צובעים מסתובבים עוד אלמנטים שרוצים להידבק לצבע - אבק , לכלוך וכל מה שמביאה איתה הרוח, והדרך להתגבר עליהם היא נייר שיוף עדין. לפני כל צביעה העבירו את היד והרגישו איפה לא מרגיש לכם חלק, ושם שייפו מעט ובעדינות עם נייר 0. זהו נייר כמעט חלק, אך החיספוס העדין שלו מחליק את השטח ולא פוגע בצבע. ושוב לעבור עם סמרטוט על הכל, ומהאבק בפינות אפשר להיפטר על ידי מכשיר פן לשיער.

חידוש רהיטים

3. צבע אקרילי

צבע אקרילי - יש כל כך הרבה ובינינו, הכל טוב. חשוב שיהיה אקרילי על בסיס מים ומיועד לעבודה עם עץ. הצביעה עצמה מתבצעת באמצעות הרולר ספוג. אם תקחו מהמגש כמויות קטנות של צבע בכל פעם, תמנעו נזילות והצטברות חומר. בכל מקרה צריך שתי שכבות אז אל תנסו לכסות עם שכבה אחת. כיוון הצביעה לא חשוב, העיקר שאחרי כל מקטע תעבירו את הרולר על החלק המחוספס של המגש, חזק, כדי לנקות אותו מהצבע, ואז, עברו שוב על כל אזור הצביעה כדי לטשטש את החיבורים.

4. פינישים

זמן הייבוש אורך עד שעתיים. בסופו, אפשר לשייף שוב (נייר 0) אם צריך תיקונים, או אם סתם רוצים עוד קצת חלקות וממשיכים לשכבה השנייה, שזהה לשכבה הראשונה .

איך יצא לכם? ספרו לי. אשמח לעזור ולענות על כל שאלה,

שניאורשניאור צייגר
חפשו בפייסבוק: קסם - עיצוב וחידוש הבית

 

כתבות נוספות


שדרגו את המטבח בדירה השכורה שלכם בקלות
המטבח הוא חלל חשוב מאוד בבית ובחיי המשפחה. בחדר זה אנו מאחסנים מזון, מבשלים ארוחות ולעיתים קרובות גם אוכלים, ולכן, המטבח לרוב מתאפיין בתחושת ביתיות וחמימות מיוחדת, אשר אינה מתקיימת בהכרח בחדרים אחרים בבית. אין ספק כי מסיבה זו, רובנו מעוניינים במטבח נוח ומעוצב, כזה שיהיה מאוד יפה מחד, אך גם פרקטי מאי...4 כללי היסוד של הפאנג שוואיי
הפאנג שוואי, שיטה סינית עתיקה לארגון חפצים ומבנים, מאפשרת לנו להגיע להרמוניה בבית שלנו, במקום העבודה ובכל מבנה שאנחנו שוהים בו. איך? ריכזנו עבורכם את עקרונות היסוד.חרוזים ייחודיים - עיצוב מקצועי עם חרוזים
עיצוב תכשיטים עם חרוזים תמיד היה בין התחביבים הבולטים בתחום מלאכת היד עוד מימי קדם. חרוז מוגדר לפי המילון העברי "אביזר קישוט מחורר ששוזרים על חוט" ויכול להיות רבגוני ובעל צורות רבות וכן עשוי מחומרים רבים, כשהנפוצים הם פלסטיק, עץ,כסף וזהב, אבנים טבעיות פשוטות או אבני חן יקרות, זכוכית, פנינים וצדפים ו...פתרונות אחסון ומידוף לעסקים ולפרטיים
בתי עסק ואנשים פרטיים רבים זקוקים לפתרונות אחסון בצורה מסודרת, נגישה וזולה. ישנם פתרונות רבים של מידוף המותאמים לכמות וגודל הסחורה או האביזרים שיש לאחסן. המאמר יעסוק בסוגי המידוף השונים והתאמתם על פי הצרכים של הלקוחות.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle