מגזין הומלס / זירת המומחים

צילום: ארנה רהיטים

צילום: ארנה רהיטים

סוגי ספות – מדריך לקונה

ספות הן מוצר שהחשיבות שלו בבית גדולה ביותר. אם הגיע הזמן להחליף ספה, מאחר והספות הישנות כבר מעט מרוטות ומתקלפות, ויש צורך בחידוש לבית – כדאי לדעת אילו סוגי ספות נמצאות בשוק.

ארנה ריהוט 02/09/2019

ספות חדשות הן לא רק אביזר ריהוט. הן אחד מהדברים החשובים ביותר בסלון הבית ויש להן מספר תפקידים בחיי המשפחה. ההשפעה של סגנון הספות תשפיע במידה רבה על המראה הכללי של הדירה ועל מה שהיא משדרת למי שגר ומתארח בה.

מסיבה זו, חשוב לדעת אילו סוגי ספות קיימים ולחשוב היטב על הדברים שחשובים לכם באופן אישי כשקונים ספה. האם אתם רוצים ספה נמוכה או גבוהה? כמה באמת יישבו עליה והאם יותר חשוב לכם נושא היופי והאלגנטיות שלה או שאתם מחפשים פשוט משהו פונקציונלי ונוח. חנות אמינה כמו ארנה ריהוט תוכל להציע לכם מגוון רחב.

סוגי ספות נפוצים

ראשית, ספות בדרך כלל הן בעלות שני מושבים או שלושה מושבים. מרבית הספות החדשות שאותן קונים הן ישרות, אך נמצאות בשוק גם ספות פינתיות – המאפשרות לנצל טוב יותר את המרחב בחלל הסלון. ספה פינתית תתאים לסלון גדול יחסית.

בשנים האחרונות נפוצות גם ספות מעוגלות. הספות המעוגלות נחשבות לפריט אופנתי, ונותנות מימד קליל יותר לשפה העיצובית של הסלון. הספות המעוגלות בנויות בדרך כלל בצורת סהר, ויכולות להיות נמוכות או גבוהות – בהתאם לטעם האישי.

סוג נוסף של ספות, הקיים במקרים רבים בדירות של צעירים (שותפים לדירה, זוגות צעירים וכו') הן ספות הפוף. ספת פוף מאפשרת נוחות רבה בישיבה, אם כי לעיתים היא נמוכה מאוד ביחס לרצפה והדבר יכול להוות חיסרון במראה ובפונקציונליות של הספה.

לספות פוף ישנו חיסרון נוסף, ומעט בלתי נעים. במידה ויש בעלי חיים בבית, הם עלולים להרוס את הספה. לכן, בעלי בתים עם כלבים וחתולים הרוכשים ספות, כדאי שייקחו זאת בחשבון.

חומרי הספה

מבחינת החומרים שמהן בנויה הספה – יש כמה אופציות נפוצות. ראשית, שלדת הספה. היא יכולה להיות מורכבת מחומר פלסטי, ממתכת או מעץ. כל סוג חומר גלם מעלה או מוריד את סביבת המחיר של הספות.

ספות איכותיות מעץ נחשבות מעט כבדות יותר. כאשר קונים ספה מעץ, יש המעדיפים שחלקי העץ יהיו גלויים לעין, כמו אזור הידיות של הספה. אחרים מעדיפים שהכל יהיה מכוסה בריפוד – ולא תהיה מסגרת עץ גלויה. ישנם סוגים שונים של עץ (עץ מלא, בוק ועוד) בהם נהוג להשתמש בבניית ספות. כדאי להתייעץ עם המומחים בחנות הריהוט שבה קונים על מנת להבין איזה חומר יתאים לבית שלכם ולעיצוב שלו.

חומרים פלסטיים הם קלים יותר ובדרך כלל זולים יותר. ניתן להלביש כל סוג של ריפוד על מסגרות הפלסטיק. אם רוצים להשיג בבית מראה יוקרתי יותר, בדרך כלל הנטייה היא לא להשתמש במסגרות פלסטיות.

בחירה בחנות הנכונה

לאחר שהשקעתם מחשבה והגעתם למסקנה איך תרצו שהספות החדשות ייראו, הגיע הזמן לצאת למסע הקניות. חשוב מאוד לבחור בחנות רהיטים שבה יש מבחר גדול ככל האפשר. חשוב גם לקרוא חוות דעת על החנות ולבחור בחנות שנראית לכם אמינה ושתספק לכם מוצר ברמת גימור גבוהה שיחזיק לאורך שנים.

ישנן חנויות, שיכולות אף להציע לכם עיצוב ספות בהתאמה אישית. במקרה כזה, תהיה לכם היכולת לתכנן את הספה בעזרת ליווי של איש מקצוע. תוכלו להיות מעורבים בתהליך העיצוב ולהיות בטוחים שהספה שאתם קונים היא הספה האידיאלית עבורכם.ארנה ריהוט

 

כתבות נוספות

Error Category

 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle