מגזין הומלס

image: Unsplash

image: Unsplash

עלות השכירות החודשית

במה תלוי מחיר השכירות שאתם משלמים או עומדים לשלם? כל הגורמים, התחשיבים ואיך תדעו כמה אתם *באמת* יכולים לשלם בכל חודש על מקום המגורים שלכם. הנה:

מערכת הומלס 02/01/2020
השכרה, המדריך לשוכר

עומדים לשכור דירה חדשה? שיהיה בשעה טובה! רגע לפני שאתם פותחים את לוח דירות להשכרה, כדאי לשבת, להבין ולחשב כמה דברים.

כמה מתוך ההכנסה החודשית מומלץ להקציב לשכר דירה?

לשם השוואה, אם הייתם קונים דירה ולוקחים משכנתא, הבנק היה מאשר לכם החזר חודשי בגובה של עד 33% מגובה ההכנסות שלכם. הנתון הזה אינו מקרי, בואו נבין אותו לעומק.
ראשית: הכנסות והוצאות. אבל באמת.

הכנסות - חשבו על *כל* מקורות ההכנסה שלכם;

 • משכורת חודשית, או ממוצע הכנסות חודשי אם אתם עצמאיים
 • עזרה מההורים
 • דמי מזונות
 • ביטוח לאומי (במידה ואתם זכאים לקיצבה מסיבה בריאותית או אחרת)
 • * בונוסים, מענקים שנתיים, דמי הבראה וכו׳ - השאירו בצד, להוצאות גדולות, לא מתוכננות או לחסכון במידת האפשר

הוצאות - נהוג לחשב את ההוצאות הבאות כהוצאה בסיסית על מגורים:

 • שכר דירה
 • ארנונה או מיסי ישוב
 • ועד בית
 • גז
 • מים

* חשמל נהוג לחשב בנפרד אך שימו לב כי זוהי לרוב הוצאה לא קטנה. השאירו סעיף מיוחד בתקציב להוצאות חשמל. כנ״ל לגבי גינון והוצאות אחזקת חצר במידה ואתם גרים בבית פרטי עם גינה גדולה.

לאחר שיש בידיכם את הנתונים המספריים הריאליים ככל האפשר, דעו כי על מנת ״לסגור את החודש בלי להחנק״, מומלץ להקציב בין 30 ל-40 אחוזים מסך כל ההכנסות החודשיות שלכם, להוצאות מגורים.
לדוגמא, אם סך כל ההכנסות החודשיות שלכם עומד על 10,000 ש״ח, מומלץ למצוא דירה שסך הוצאותיה לא עולות על 4,000 ש״ח. סך ההוצאות, כאמור, כולל את שכר הדירה וההוצאות הנלוות כפי שפרטנו לעיל.

במה תלוי מחיר השכירות?

מחיר השכרת דירה משתנה דרמטית בהתחשב בכמה גורמים:

 1. האיזור, השכונה
 2. מספר החדרים בדירה
 3. מרפסות / חצר
 4. מעלית
 5. מצב הדירה
  חדשה, ישנה, משופצת קומפלט או חלקית
 6. חניה
  בעיקר בתל אביב, אך גם באיזורים מסויימים בערים גדולות אחרות בארץ, עניין החנייה הוא קריטי ויכול להעלות או להעמיד בסימן שאלה את שווי שכר הדירה והכדאיות של ההשכרה באיזור.
 7. טווח זמן
  השכרה לטווח ארוך יכולה להוזיל את שכר הדירה במקרים מסויימים

סטודנטים? ישנם עוד 2 גורמים שיכולים לייקר או להוזיל את העלות החודשית של השכרת דירה, אך הם רלוונטים בעיקר לאורח חיים מסויים (בעיקר סטודנטים) ומקומות מסויימים בארץ (בעיקר בערים בהן קיימות אוניברסיטאות):

 1. שותפים
  מחיר השכרת דירה למגורים עם שותפים יכול להיות זהה למחיר שבו תושכר הדירה למשפחה, לדוגמא. אבל מבחינת המשלם הבודד, המשמעות היא כמעט חצי מהעלות, או אף פחות, במידה ומדובר בדירות שותפים ל-3 אנשים ויותר.
 2. ריהוט, או מה שנקרא ״דירה מרוהטת״.
  במידה והרהיטים במצב טוב, מדובר באופציה ששווה לשקול כלכלית. מאחר ורכישת ריהוט מלא לדירה, זו הוצאה לא קטנה שיכולה להיות מוחלפת בקלות בתוספת לא גדולה לשכר הדירה, בתמורה לשימוש ברהיטים.

לסיכום, הגדרת תקציב להשכרת דירה הוא עניין רציני. אנחנו ממליצים בחום לא לדלג על שלב התכנון, הוא ישפר את איכות חייכם בצעדים הבאים שתלכו בהם.מערכת הומלס

 

כתבות נוספות


מי בכלל יכול לקנות דירה בתל אביב??
מה קרה למרכז העיר, לאן הולכים הצעירים שפלורנטין כבר יקרה להם? ומהי ההשקעה המשתלמת בתל אביב? נפגשנו עם אורן מ״דירוטשילד״ לשיחה על תל אביב של היום ושל מחר. היה מרתק.7 עקרונות מנצחים לעיצוב דירה קטנה
״מראות יוצרות תחושה של עומק״ זה הטיפ הראשון שמתנגן בראש כשחושבים על דירה קטנה. אבל מה עוד? באילו אמצעים אפשר להשתמש כדי ליצור תחושה של מרחב ונעימות בדירה קטנה? אספנו 7 עקרונות מנצחים שיעזרו לכם ליצור תחושת מרחב בדירה.איך מתחילים בעיצוב מטבח?
עיצוב המטבח הוא אחד מאבני היסוד בעיצוב ותכנון הבית, המטבח הוא מרכז החיים של הבית, סביבו המשפחה מתלכדת ושם קורים הדברים הטובים באמת. על מנת להביא את החוויה למקסימום, אנחנו חייבים לתת דגש על כל חלק בעיצוב המטבח בשאיפה לעיצוב המושלם. אז איך מתחילים לעצב את המטבח? הנה כמה המלצות במיוחד עבורכם.כיצד מעצבת פנים טובה יכולה להעלות את ערך הנכס שלכם
רגע לפני מכירה, או השכרה לטווח קצר או ארוך, כדאי שתשקלו לשכור את שירותיה של מעצבת פנים. באמצעות כמה שינויים קטנים והוצאה כספית נמוכה יחסית, ערך הדירה שלכם יכול לזנק פלאים.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle