מגזין הומלס

image: Unsplash

image: Unsplash

דשא סינטטי לגינה - מתי כדאי ולמה לשים לב

מה עדיף - דשא חי או סינטטי? ואם בחרתם בסינטטי - איך לבחור דשא שגם יראה טוב וגם יחזיק מעמד, לאילו מטרות הוא הכי מתאים ועוד כמה דברים שצריך לדעת על דשא סינטטי במאמר שלפניכם.

פשוט ירוק 05/02/2020
מכירה

שטיחים או דשא סינטטי לגינה?

ההתחממות הגלובלית של כדור הארץ בצירוף המשבר החריף במשק המים הישראלי, יצר מצב שבעלי גינות מחפשים פתרונות שונים לגינה שלהם. כאלה שיחליפו את הצורך בהשקיה ובשימוש תכוף במים. אנחנו עדים לכך שככל שמפלס הכינרת יורד, עולה וגובר הביקוש לשטיחי גינה, לדשא סינטטי ולכל מה שיחסוך בצריכת המים.

כך אנחנו רואים, שגינות רבות כבר אינן מתהדרות במרבדי דשא נרחבים, כפי שהיה בעבר, עם ממטרות המשקות את כל האזור. כיום עברו לשימוש במרבדים שונים כמו דק שמרצף את הגינה, דשא סינטטי, שטיחים מסוגים שונים ופתרונות דומים המעניקים מראה נעים ונאה לגינה.

איך תבחרו את הדשא הסינטטי?

בגלל שהביקוש לדשא הסינטטי עלה משמעותית ויש צורך באספקה תכופה, ניסו משווקים רבים לפרוץ לשוק הפתוח. חלקם אף ניסו את מזלם בייצור דשא סינטטי אך לא כל מי שנכנס לשוק חדש, הוא אכן איש מקצוע והשאלה המשמעותית יותר: איך תדעו מי בעל המקצוע שתוכלו לסמוך עליו?

כאשר רוצים לבחור דשא סינטטי, לפני הכול, חשוב מאוד לבדוק ולברר מי עומד מאחורי הייצור של הדשא הסינטטי. ישנן רמות איכות שונות, כאשר לא כל סוג של דשא אכן ייתן לנו את המענה הירוק והטוב. האיכות נמדדת בעיקר בצפיפות של הדשא כמו גם בצבע האיכותי והיכולת של הדשא לשמור על המראה הרענן שלו לאורך זמן. אף אחד אינו רוצה שהגינה שלו תקבל מראה שחוק ולא נאה לעין לאחר תקופת שימוש קצרה.

מתאימים את הדשא או את השטיח למטרה

נקודה נוספת וחשובה מאוד היא התאמה נכונה של החומר לגינה. גם אם אנחנו מאוד רוצים את הגינה שלנו ירוקה ופורחת, חשוב לשים לב למטרות ולשימושים שיש לגינה שלנו. לא תמיד יהיה כדאי לעשות שימוש במרבדי דשא. כך לדוגמא אם אנחנו רוצים ליצור פינת מנגל בגינה, עדיף יהיה להשתמש בשטיח דשא סינטטי כי כך המנגל יעמוד על גבי חומר יציב שלא ייהרס בעקבות השימוש במנגל. דוגמא נוספת: יהיה הרבה יותר נוח להתנייד בגינה, לשלוט על הניקיון שלו ואף לנצל אותו למטרות ולצרכים שלו.

כך גם אם יש לנו מתקני שעשועים לילדים, יתכן ועדיף יהיה לבחור במרבדים סופגי זעזועים. אשר עליהם יתקינו את המתקנים. זאת על מנת לשמור על בטיחותם של הילדים מפני נפילות וחבלות. שילוב של שטיחים גם ייצרו מראה טבעי בין הצמחים ומשטחי הדשא כך שהמקום יעשה רושם הרבה יותר טוב.

מומחים לשטיחים מייעצים

הדבר הכי נכון לעשות לפני שבוחרים את השטיח או את הדשא לגינה הוא לפנות אל המומחים, אל אנשי המקצוע שמכירים היטב את התחום. הם אלה שידעו להתאים לכל גינה כמו גם לכל לקוח את השטיח הכי מתאים עבורו. הן מבחינת החומר הכי מתאים לגינה, מבחינת השימוש העתידי בו והן מבחינת המראה שהגינה תקבל בסופו של דבר. לא תמיד הלקוח מסוגל לדמיין לעצמו את מראה הגינה לאחר העיצוב ובעזרת אנשי המקצוע הוא יכול לקבל תמונה הרבה יותר ברורה.

מלבד זאת חשוב לשים לב כי בוחרים מוצרים איכותיים בלבד בהתאם לשימוש בגינה. בדשא הסינטטי, חשוב לשים לב לאיכות הסיבים המרכיבים את הדשא, לצפיפות, לגובה שלהם, לסוג התפירה ולאיכותה, לתשתית של הדשא וכמובן שעלינו לדאוג גם לאחריות על המוצר. אנחנו לא רוצים למצוא את עצמנו לאחר זמן קצר מתמודדים עם דשא מעוך, דהוי ומוזנח.

אם נשקיע בגינה שלנו בעזרת המומחים – הדשא שלנו יהיה ירוק הרבה יותר משל השכנים...פשוט ירוק
דשא סינטטי זה פשוט ירוק. מתמחים בפיתוח, ייצור ושיווק מוצרים ירוקים, המותאמים במיוחד לאקלים הישראלי ולצרכי השוק הישראלי.

 

כתבות נוספות


6 דברים שצריך לקחת בחשבון לפני שקונים מאוורר תקרה
כשלא צריכים מזגן אבל עדיין האוויר עומד, גם בקיץ וגם בחורף - הישראלים אוהבים את מאווררי התקרה, ועוד לא דיברנו על האפקט העיצובישיפוץ דירה לפני מכירה
כיום שיפוץ דירה לפני מכירה הוא חלק בלתי נפרד מהתהליך, בכתבה שלפניכם ננסה להסביר מדוע אנו רואים בשיפוץ דירה לפני מכירה חובה ולא המלצה.יושבים בגובה: כך תשלבו כסאות בר בדירה שלכם
מהם היתרונות של אי במטבח? כיצד לבחור כסאות בר לאי? מהם החומרים המומלצים, הסגנונות ועוד כמה נתונים מעניינים על איים וכסאות בר.אילו אזורים חדשים בארץ מציעים דירות במחיר משתלם?
ישראל מתחדשת ומאות פרויקטים נבנים בה בכל שנה. לצד ההתחדשות בערים הגדולות והמוכרות ניתן לזהות גם מגמה של צמיחה בערים החדשות בארץ. במאמר זה נסקור מספר אפשרויות אטרקטיביות מבחינת תעסוקה, תחבורה, איכות חיים ומחיר.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle