מגזין הומלס / Lifestyle

דווקא עכשיו – אזרחות פורטוגלית

דווקא עכשיו – אזרחות פורטוגלית

כשההווה מבולבל והעתיד מעורפל, זה בדיוק הזמן לחשוב צעד אחד קדימה. כשהעולם כולו עסוק בהתמודדות עם מחלה לא מוכרת והשמיים סגורים כמעט לחלוטין, אזרחות פורטוגלית היא לא בהכרח הדבר הראשון שחושבים עליו בבוקר.

30/09/2020

בריאות, פרנסה, משפחה, הצטיידות במזון – כל אלה מעסיקים אותנו לאורך כל שעות היממה, ולא משאירים יותר מדי זמן ומקום לסידורים בירוקרטיים שמצטיירים כפחות דחופים. אבל מי שרוצה לחשוב כמה צעדים קדימה, עשוי לגלות שעכשיו זה בדיוק הזמן להרחיב את קשת ההזדמנויות של עתידנו ועתיד ילדינו.

גם כשהשמיים נסגרים יש דלתות שאפשר לפתוח

מגפת הקורונה המחישה לכולנו עד כמה העולם קטן: לאוטוסטרדת המידע כבר התרגלנו מזמן, אבל מסתבר שגם וירוסים מדבקים דוהרים באוטוסטרדה ועוברים בקלות ממדינה למדינה. ההכרח להישאר בארץ המחיש לנו שאפשר לעשות כמעט כל דבר אונליין, כולל פגישות עסקיות וחתימה על חוזים, ושהעולם כולו פתוח בפנינו גם כשהשמיים סגורים. הגבולות היטשטשו, ופתאום מסתבר שיש המון הזדמנויות בחוץ. היום כבר לא חייבים לעזוב את המשפחה ולעקור את השורשים כדי ליהנות ממה שיש לעולם להציע, ועם זאת נדמה שכדאי להשאיר כמה שיותר דלתות פתוחות, כי החיים לא מפסיקים להפתיע.

עידן הנוודות הדיגיטלית

אז מה צופן לך העתיד? - עסקים? לימודים? טיולים? את כל אלו תוכל לממש עם פחות בירוקרטיה, חיסכון בעלויות ויותר גמישות. הרבה יותר קל לסלול את הדרך אל העתיד כשבידך אזרחות פורטוגלית וכשמדינת פורטוגל, ויבשת אירופה כולה, פתוחות בפניך ללא הגבלת זמן. היום, כשרבים מאיתנו הפכו בעל כורחם ל"נוודים דיגיטליים" שעובדים מהבית, מחוף הים או מהספסל בפארק, האפשרות המפתה לנדוד עוד קצת ולעבוד מנקודות אחרות על פני הגלובוס נראית ריאלית יותר מתמיד. אזרחות פורטוגלית מסייעת להפוך את החלום הזה למציאות.

כל הטוב של פורטוגל

להיות אזרח פורטוגלי וליהנות מכל הטוב של המדינה: נופים מרהיבים, תרבות עשירה ומרתקת, חופים יפהפיים, חיי קהילה, הזדמנויות עסקיות, השקעות בנכסי נדל"ן ועוד. האזרחות מאפשרת מגורים ועבודה בפורטוגל ובכל מדינות האיחוד האירופי ללא צורך באישורים מיוחדים, כולל הטבות סוציאליות רלוונטיות השמורות לאזרחים. כמו כן, מתאפשרת לאזרחים כניסה למאות מדינות ברחבי העולם, כולל ארצות הברית, ללא צורך באשרה.

לימודים בחו"ל זה לא חלום

ומה לגבי לימודים? בעקבות מגפת הקורונה מקצועות רבים איבדו מזוהרם, עסקים נסגרו, והעובדים המפוטרים החלו לחשב מסלול מחדש. הדרך הקלאסית והבטוחה לרכישת מקצוע חדש עוברת באקדמיה, ואולי הגיע הזמן להתקדם לתואר שני או שלישי? האזרחות הפורטוגלית מאפשרת לימודים אקדמיים לתואר ראשון או לתואר מתקדם בסבסוד מלא או חלקי, באוניברסיטאות ציבוריות במדינות האיחוד האירופי.

אולי גם לך מגיע ליהנות מאזרחות פורטוגלית?

התיקון הייעודי לחוק האזרחות הפורטוגלי משנת 2015, המאפשר קבלת אזרחות פורטוגלית ליהודים צאצאי עדות המזרח מהמדינות המזכות: מרוקו, טוניס, אלג'יר, מצרים, יוון, טורקיה, בולגריה, ארצות הבלקן, סוריה, לבנון, עיראק וחלק ממדינות דרום אמריקה. פתח בפני ישראלים רבים את הדלת להגשת בקשה לאזרחות פורטוגלית. האזרחים החדשים אינם מחויבים להתגורר בפורטוגל, להכיר את השפה הפורטוגזית, או לעבור מבחנים כלשהם בעניין ההיסטוריה והתרבות הפורטוגלית – כשמתאהבים בפורטוגל, החיבור כבר קורה מעצמו.

אז כן, דווקא עכשיו, כשנדמה שהזמן עומד מלכת ואף אחד לא יודע מה צופן העתיד, כשהכלכלה שברירית והביטחון הכלכלי מתערער –  זו ההזדמנות לחשוב בגדול ולפרוץ גבולות. ככל שנשכיל לייצר לעצמינו הזדמנויות, כך יהיו לנו בעתיד יותר אפשרויות. בתוך הבלגן של הפרנסה, הסגר, חוסר הוודאות והמציאות שמשתנה על בסיס יומיומי, אזרחות פורטוגלית היא פתח לעולם של אפשרויות.

 
 

כתבות נוספות


כשהבננה מתכופפת לצרכי קינוח
בעונת החורף אין פרי טעים ומתוק כמו הבננה. ילדים ומבוגרים כאחד אוהבים לאכול אותה, היא מלאה בוויטמינים, היא מתאימה לנשנוש בין הארוחות, קל לקחת אותה בתיק והיא לא דורשת הרבה מלבד קילוף ואכילה. ניתן לקנות אשכול בננות גדול או קטן ולהביא הביתה למשפחה לאכול באהבה. מה קורה כשרוצים להפתיע את המשפחה בקינוח מנצ...סימנים של החזרה לשגרה
באופן מאוד סימבולי, ככל שהשמש יוצאת והימים מתבהרים, כך גם העננה החשוכה של משבר הקורונה הולכת ומתפזרת. ימי המשבר המורכבים הולכים ומפנים את מקומם לחזרה הדרגתית ובטוחה אל השגרה. לאחר ההגבלות הרבות שהוטלו על עסקים, מוסדות לימודיים ואזרחים מן השורה בכלל, החיים שבים אל מסלולם צעד אחר צעד, על אף כל החששות....הפלגות נופש או טיול מאורגן
שמיים פתוחים וחבילות נופש זולות, הופכים את היציאה לחו״ל לאטרקטיבית מאוד. מה לגבי שייט, קרוז מפואר? האם הוא עדיף על טיול מאורגן?חופשה בבית מלון בצפון עם מסלול לטייל
תחום בתי המלון בצפון הינו תחום פעיל ודינאמי ביותר, במיוחד בערים כמו טבריה, זיכרון יעקוב וחיפה. כיום ישנם מבצעים ודילים נפלאים לחופשות בצפון המשלבות אטרקציות מפתיעות ומסלולי טיול עם מראות ונופים מהממים שיגרמו לכם לחזור גם בחופשה הבאה.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle