מגזין הומלס / Lifestyle

מלגות לתואר שני שכדאי לכם להכיר

מלגות לתואר שני שכדאי לכם להכיר

לימודי התואר השני מאפשרים להרחיב את תחום הידע שאותו למדתם בתואר הראשון בקורסי עומק מקיפים, או לשלב תחום נוסף שיעניק לכם אפשרות לחקור אותו ממספר היבטים שונים. קיימות מספר מלגות המיועדות לאפשר לסטודנטים לשלב בצורה הרמונית לימודים, משפחה וקריירה תוך מתן סיוע כלכלי לזקוקים לכך. אספנו עבורכם כמה דוגמאות.

25/10/2020

 

מלגות הצטיינות ומלגות קיום לתואר שני מהמוסד הלימודי עצמו

תלמידים מצטיינים המעוניינים להמשיך לתואר שני מחקרי בתחום הדמוקרטיה, מדעי המחשב ופסיכולוגיה חברתית ושוקלים להמשיך בעתיד ללימודי דוקטורט, יכולים להגיש בקשה למלגת לימודים וקיום של המוסד האקדמי עצמו.

לימודי דמוקרטיה, למשל, מאפשרים עם הקבלה למסלול מחקרי למצטיינים, לקבל פטור מלא משכר הלימוד לתואר שני וכן מלגת יום (בכפוף לאישור המחקר לתזה).

המחלקה למדעי המחשב אף היא מציעה תוכנית דומה, שבה הסטודנט זוכה לפטור מלא משכר הלימוד לתואר שני ומלגת קיום שנועדה לאפשר מיקוד מלא במחקר.

אחד המאפיינים המייחדים את המלגה המיועדת לתלמידי מדעי המחשב היא האפשרות להגשת הבקשה עבורה ללימודי תואר שני כבר מרגע הקבלה לתואר זה, גם אם עדיין לא סיימו את הלימודים לתואר הראשון במלוא

ם.

מלגות לעובדי מדינה ועובדי הרשויות המקומיות

עובדי מדינה רבים מעוניינים להתקדם לתפקידים בכירים יותר ברשות המקומית ובמשרדי הממשלה. תפקידים אלה דורשים לרוב תואר שני. מלגות מיוחדות שמעניק מפעל הפיס בשיתוף עם השלטון המקומי מאפשרות ללמוד תוך כדי עבודה ולזכות להשתתפות בשכר הלימוד בשיעור של כ-4,400 ₪ לכל שנת לימודים.

חשוב לציין כי הן מותנות ב-60 שעות פעילות של התנדבות במוסדות שונים. עובדי הרשות הציבורית יכולים להגיש בקשה גם ל-"קרן הדרים" לקידום עובדי רשויות מקומיות ואיגודי ערים לשירותי כבאות והצלה.

גובה המלגה כיום עומד על 5,000 ₪ לכל שנה. מלגות אלה יכולות להיות משולבות במלגות נוספות המבוססות על מצב סוציו־אקונומי, אזור מגורים, שירות צבאי וסטטוס משפחתי.

 

מלגות לתואר שני למגזר החרדי במסגרת "קרן קמ"ח"

מלגה נוספת מיועדת לסטודנטים מהמגזר החרדי עבור לבוגרי ישיבה קטנה או תיכון בפיקוח חרדי בארץ, ומאפשרת לבעלי תואר ראשון להמשיך וללמוד לימודים אקדמיים לתואר שני במוסדות שונים המוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה. סטודנטים שמתקבלים לתוכנית הזו יקבלו מימון בשיעור של 9,800 ₪ לקורסים בתואר השני. היא אינה דורשת שעות התנדבות.

 

מלגת מרום לבני העדה האתיופית

תוכנית זו מיועדת לבני העדה האתיופית מציעה סיוע בשכר הלימוד בסך 10,000 ₪ לסטודנטים המתנדבים במסגרות שונות בהיקף של 130 שעות במהלך השנה. הן ניתנות גם לסטודנטים הלומדים לתואר ראשון וגם לסטודנטים לתואר שני.

מלגות אלה ואחרות מאפשרות ללמוד תואר שלם בעלות מסובסדת או ללא עלות כלל. המלגות שציינו הן רק חלק קטן מאלו המוצעות לתואר שני, ומומלץ להיעזר במוסד הלימודי שבו תרצו ללמוד כדי ללמוד על אפשרויות נוספות לסיוע במימון שכר הדירה באמצעות מלגה המתאימה לכם.
 

כתבות נוספות


5 טיפים לנסיעה ארוכה עם הילדים
למרות ההפרעות, לעיתים קרובות אין ברירה אלא לצאת לנסיעה ארוכה עם הילדים, בין אם כדי לבקר בני משפחה או לצאת לטיול הרחק מהבית. כדי לשפר את חווית הנסיעה שלכם, יש 5 טיפים שאתם יכולים לאמץ.איך להתלבש לעבודה ב-2020
לבוש במקום העבודה עלול להיות נושא רגיש. קיימים מקומות שמנהיגים קוד לבוש קפדני ויש המאפשרים לבוש יומיומי. באנגלית יש לזה ביטוי קליל ""casual Monday, כי בדיוק עבר הסופשבוע ולאנשים קצת קשה עוד לחזור לחליפה ועניבה.חזרה לשגרת הלימודים: איך תתמודדו עם חרדת מבחנים?
תקופת הבחינות בפתח ועמה עולה זמנית רמת החרדה מבחינות של התלמידים. ילדים בבית ספר היסודי, תיכוניסטים וסטודנטים רבים חוששים ממבחנים ויש מי שסובלים מחרדה ממשית הבאה לידי ביטוי גם בתחושות פיזיות לא נעימות דוגמת כאבי ראש ובטן, צמרמורות, בחילות. אפילו מי שלמדו היטב ויודעים פרפקט את החומר הנלמד עשויים להגי...תורת אבחון בגלגל העין - אירידולוגיה
תורת האבחון בגלגל העין הייתה קיימת לפני אלפי שנים עוד במצרים העתיקה ובמרכז אסיה ומטפלים עתיקים בדקו את עיני מטופליהם על מנת לקבוע את אופן הטיפול. עם זאת תורה זאת נשכחה והתגלתה שוב רק בסוף המאה ה-19.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle