מגזין הומלס

מה זה ביטוח רכב חובה?

מה זה ביטוח רכב חובה?

ביטוח רכב חובה הינה פקודה משנת 1970, הוראה המחייבת על כל נהג בביטוח רכב מנועי. אין הביטוח ספציפי לגבי אדם, אלא על כל אדם שנוהג ברכב. זה אומר שאם הביטוח שלכם הוא ביטוח רכב התקף לגילאי 40+, כל נהג מתחת לגיל הזה אינו מבוטח ועובר על החוק.

27/12/2020
צרכנות

ביטוח רכב חובה - לא רק את עצמכם אתם מבטחים

ביטוח רכב חובה הינו ביטוח רכב המכסה במקרים של פגיעות גופניות כתוצאה משימוש ברכב, כל פגיעה שאינה גופנית אינה תקפה תחת ביטוח חובה, אלא ביטוחים אחרים מכסים פגיעות רכוש. רבים נוטים לחשוב שכאשר הם לא מבטחים בביטוח חובה הסיכון הוא רק על גופם. חשוב להדגיש, ביטוח חובה אינו מבטח רק את נהג הרכב, אלא את כל הנוסעים ברכב בזמן הפגיעה, יתרה על כך, במקרה בו נתקלתם בתאונה המערבת פגיעות גוף של הולכי רגל או נהגים אחרים, ביטוח חובה מכסה אתכם.

 

המטרה בחוק היא לבטח את כל מי שנפגע באופן פיזי כתוצאה מתאונת דרכים, הביטוח מכסה טיפולים רפואיים (יש לעיין בפוליסה), וכל מימון הקשור לטיפול הרפואי כמו הובלה לבית החולים. ההגנה של ביטוח רכב חובה הינה הגנה כלכלית שכן טיפול רפואי לא מסובסד על ידי הביטוח יכול להגיע למאות אלפי שקלים.

 

ביטוח חובה - איפה עושים?

רוב ביטוחי החובה הינם זהים מבחינת סכומם, כמובן שהנתון משתנה מחברה לחברה אך לא באופן משמעותי. בכדי לבחור את חברת הביטוח יש לערוך סקר שוק, סקר בו אתם רואים את כל התנאים אשר כל חברה מציעה לכם, את דמי הביטוח ואת המסלולים המגוונים. נציין שתחום ביטוחי הרכב הוא תחום בעל תחרות גדולה, למרות מה שיגידו לכם תמיד תוכלו למצוא פרצות להורדת המחיר.

 

ככל שיש תחרות יותר גדולה כך מגוון האפשרויות העומדות בפני הלקוח מתרבות. כיום חברות ביטוח רכב מציעות מגוון מסלולים מותאמים באופן אישי לשימוש שלכם ברכב. שכן אדם דעתי שאינו נוסע בשבת עדיין מבוטח בשבת, חייל שמגיע פעם בשבועיים הביתה משלם דמי ביטוח גם עבור השבועיים שהיה בבסיס. מכיוון שחברות הביטוח ראו בכך תקלה הן יצרו מסלולים שונים בשביל למשוך לקוחות מכל הסוגים, הגילאים והדתות.

 

אל תתפשרו על הביטחון שלכם

אמנם מחירי הביטוח יכולים להיות גבוהים, אבל אסור להתפשר עם הביטחון הכלכלי והגופני שלכם. לא מעט צעירים בוחרים שלא לבטח בביטוח רכב חובה כיוון שהם לא עומדים בסכומים, לא רק שאתם מסכנים את עצמכם אתם כבר עוברים על החוק. הסיכון בו תמצאו בלי ביטוח חובה הינו גבוה, ולא רק בזמן של תאונה. אל תקחו סיכון על החיים שלכם, ואל תקחו סיכון על חיים של אחרים. תמיד תוכלו למצוא את החברה המתאימה עם המסלול המתאים להכנסה שלכם.
 

כתבות נוספות


בני הגיל השלישי? בואו להשקיע בטריא
חשבתם להשקיע בשיפוץ המטבח או להתפנק עם מערכת ישיבה חדשה לסלון, אבל קצת איבדתם את החשק, לאור המצב, ונשארתם עם כסף פנוי? יש דרך להשקיע אותו חכם בטריא פלטפורמת ההשקעה החברתית P2P הגדולה בישראל ולהנות מתשואות חיוביות גם בתקופה של כאוס כלכלי.קורקינט שיאומי: כל היתרונות בקורקינט אחד
לנוע בדרכים מבלי להתאמץ, לדעת שאתם יכולים להגיע לכל מקום ולא תהיה לכם בעיית חניה, או סתם לנסוע בחיק הטבע בשבילים מסומנים. את כל הדברים האלה אפשר לעשות בעזרת קורקינט. במאה ה-21 אנחנו יכולים ליהנות מקורקינט משוכלל אשר נע על חשמל. אך כאשר בוחרים קורקינט חדש, אין מקום לפשרות. רק קורקינט עמיד ואיכותי יכו...המתנה המושלמת לחורף ולקורונה – סימולטור טיסה למחשב
החורף הנוכחי הוא במובנים רבים יותר החורף המאתגר ביותר שידענו, במיוחד עבור ילדים ובני נוער – מלבד לכך שבעונת החורף קשה יותר לבלות שעות רבות בחוץ במשחק עם חברים, השנה אנחנו גם נמצאים עדיין תחת ההשפעות מרחיקות הלכת של מגפת הקורונה, המגבילה את האפשרות של כולנו לצאת ולהסתובב. במיוחד בעת סגרים חוזרים ונשנ...אל תסתכלו בבלינצ'ס אלא במה שיש בו
הבלינצ'ס עצמו הוא מאכל פשוט למדי המכיל מספר מרכיבים בסיסיים: קמח, חלב, סוכר, ביצים, אבקת אפייה ושמן. יחד עם זאת מדובר במאכל אותו אוהבים רבים ברחבי העולם. אם כן, מהו הקסם המופלא של הבלינצ'ס? ובכן, זהו המילוי כמובן. טעמו הבסיסי של המאכל מספק מצע מושלם למגוון מילויים מלוחים ומתוקים כאחד. הנה מספר סוגי ...


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle