מגזין הומלס / זירת המומחים

פרגולות אלומיניום נגד פרגולות עץ ראש בראש

פרגולות אלומיניום נגד פרגולות עץ ראש בראש

פרגולה היא אלמנט מסיבי ודומיננטי בחצר, או במרפסת, שתפקידו לספק לכם צל נעים ורחב מספיק לשבת תחתיו ביום חם, עם כמה אורחים, לשתות כוס אייס טי צונן, לאכול אבטיח ולהנות מן הגינה המטופחת שלכם. היא יכולה להיות גם אלמנט עיצובי, שממשיך את הקו העיצובי שבחרתם לבית ולגינה שלכם, להוסיף צבע, או להשלים את הגוונים הטבעיים שקיימים אצלכם בבית, עם תוספת תאורה ומאוורר חשמלי מובנה או בלי. אבל איך בוחרים את הכי טוב שיש ומה עדיף - פרגולה מעץ, או פרגולת אלומיניום?

04/01/2021

פרגולות אלומיניום ופרגולות עץ - יתרונות

פרגולות עץ הן בעלות מראה טבעי, חם ומזמין, בעוד פרגולות אלומיניום  עשויות חומר קר ומתכתי, אבל האם זה באמת המצב? אילו יתרונות יש לכל אחד מסוגי הפרגולות הללו?

 

פרגולות עץ

עץ הוא חומר טבעי, שיוצר תחושת חמימות מזמינה, כפריות כובשת ומגוון סוגי עצים לבחור מתוכם.

עץ נחשב חומר יוקרתי בהשוואה לכל סוגי חומרי הגלם האחרים המשמשים לבניית פרגולות, בזכות היותו חומר טבעי וכן בזכות מגון העצים המשמש לבניית פרגולות, ביניהם סוגים מאוד עמידים וחזקים של עץ טבעי, בעל סיבים צפופים ותכולת שמנים שמגנה על העץ מפני מזיקים ופגעי מזג האוויר.

 

פרגולות אלומיניום

אלומיניום הוא חומר מאוד ורסטילי, שעבר בשנים האחרונות שינויים מרחיקי לכת, בזכות התפתחויות טכנולוגיות המאפשרות לייצר אותו בכל צורה שתוכלו לדמיין.

למעשה, כיום אפשר לייצר אלומיניום במרקם וצבע זהה לזה של סוגי עץ שונים וכך ליצור פרגולה שנראית כמו פרגולת עץ, אבל עם כל היתרונות של אלומיניום.

אפשר גם לצבוע את האלומיניום בצבעים שונים וליצור פרגולה צבעונית ומגוונת.

 

פרגולת אלומיניום מול פרגולת עץ - יתרונות וחסרונות

עם כל הכבוד ליתרונות של שני סוגי הפרגולות, חשוב שתכירו גם את החסרונות, כדי שתוכלו לעשות שקלול מלא של סך כל התכונות ולהחליט - מה יותר משתלם - עץ, או אלומיניום?

 

מחיר

עץ נחשב לחומר יקר באופן כללי, אבל אפשר להוזיל את עלויות הפרגולה, אפ בוחרים עץ זמין יותר, כמו אורן למשל. יחד עם זאת, אם אתם רוצים עץ איכותי ,שיחזיק מעמד שנים ארוכות, יהיה עמיד בפני נזקים ופגעים שונים ויספק לכם פרגולה יפה ומרשימה, תצטרכו לשלם עבור עץ יקר יותר, מחיר גבוה הרבה יותר.

לעומת זאת, אלומיניום נחשב חומר זול יותר, קל משקל ונוח להתקנה. משום כך, גם אם תשלמו מחיר נמוך יחסית, תקבלו פרגולה עמידה וחזקה. גם מחיר ההתקנה נמו יותר בגלל קלות המשקל של המוצר וקלות ההתקנה, המאפשרת למתקינים לחסוך בעלויות העבודה.

 

עמידות

כאמור - אפשר לקנות פרגולה מעץ מאוד עמיד וחזק, אבל מדובר על עץ מאוד יקר, שמקפיץ את מחיר הפרגולה בכמה מונים. בנוסף, מדובר על עצים שאינם זמינים במיוחד ולכן גם השינוע והכריתה שלהם נחשבים מזיקים לסביבה.

לבסוף, מדובר על חומר מאוד כבד משקל, אשר בנייה והתקנה שלו מייקרות אף הן את המחיר. התוצאה - פרגולה יפה, עמידה ויקרה, או פרגולה במחיר נוח, אבל פחות עמידה וגם פחות מרשימה למראה.

פרגולת אלומיניום, בניגוד לפרגולת עץ, מגיעה עם כל היתרונות של האלומיניום:

עמידות מלאה בפני מים, מזיקים ופגעי מזג האוויר, תחזוקה נמוכה, ללא צורך בחידוש הצבע כי האלומיניום עובר צביעה בתנור, עמידות מלאה בפני חום וקור, יציבות וחוזק, לצד משקל קל.

 

עיצוב ואסתטיקה

קשה מאוד להתחרות ביופיו של העץ כחומר גלם יפה תואר, יוקרתי למראה, מרשים, חמים ומזמין.

עץ טבעי משתלב בגינה באופן מושלם, ניתן לצביעה בכל גוון שתרצו, ניתן לעיצוב בכל צורה כמעט, מאפשר שילוב של אלמנטים שונים, כמו תאורה, דקורציות, חומרי גלם נוספים ועוד.

לעומת זאת, אלומיניום הפך בשנים האחרונות לחומר גלם שיכול להחליף כמעט כל חומר גלם אחר - הוא ניתן לעיצוב בכל צורה, גוון ואפילו מרקם שתרצו ולכן יכול לחקות מראה של עץ טבעי. אפילו של עץ מסוג ספציפי.

 

בטיחות

פרגולת עץ שנבנית על ידי בעלי מקצוע אמינים ומנוסים, צריכה ללא ספק להיות גם בטיחותית ועמידה.

אבל עץ הוא חומר גלם טבעי, שיש לו נטייה טבעית לבלאי, מה שלא תעשו.

זה יכול לקחת גם כמה שנים, אבל אם לא תקפידו על תחזוקה שוטפת ועקבית, העץ ממנו עשויה הפרגולה שלכם יתחיל להתנפח בעקבות חשיפה לפגעי מזג האוויר ואולי גם למזיקי עץ שונים.

בשלבים מתקדמים יותר העץ מתחיל להתפורר ואז הפרגולה כבר אינה בטיחותית כלל ועיקר, שכן קיימת סכנת התמוטטות של המבנה כולו.

לעומת זאת, עם פרגולת אלומיניום כל התרחיש הזה לא יכול להתקיים כלל, שכן מדובר על חומר שכמעט אין לו בלאי ככל. לכן היא גם נחשבת בטיחותית יותר לטווח הארוך.

 

תחזוקה

כמו כל מוצרי העץ, גם פרגולת עץ מצריכה פעולות שוטפות של תחזוקה, בתדירויות קבועות, כמו למשל חידוש הצבע, מריחה בשמן, יישום של חומר נגד מזיקים וכן הלאה. פעולות התחזוקה של אחת לשנה יכולות להספיק אם הפרגולה שלכם מיוצרת על ידי יצרן איכותי ואמין, העושה שימוש בעץ איכותי ועמיד, אבל אם לא היה לכם תקציב לפרגולה איכותית ממש, ייתכן מאוד שתצטרכו להגביר את תדירות פעולות התחזוקה ואף ייתכן שכל פעולות התחזוקה שתעשו לא יחזיקו מעמד כלל.

לעומת זאת, רגולת אלומיניום כמעט ואינה מצריכה כל פעולת תחזוקה, שכן מדובר על חומר עמיד מאוד, שגם שיטת הצביעה שלו מגינה עליו היטב. לכן אין צורך לצבוע, להחליף, או לתקן, כמעט אף פעם!

 

לסיכום

כפי שניתן לראות, למרות יתרונות חשובים של פרגולות עץ, פרגולות אלומיניום מציעות הרבה יותר. יחד עם זאת, בחירה נכונה של סוג הפרגולה המתאים לכם צריכה להתבסס על התנאים בשטח שלכם, על התקציב העומד לרשותכם ועל העדפות עיצוב האישיות שלכם. משום כך, הדרך הנכונה ביותר לבחור היא על ידי התייעצות עם בעלי מקצוע.
 

כתבות נוספות


הובלת מקררים ותכולת דירות עניין של מיומנות
הובלת מקררים הינה עבודה מקצועית שדורשת מיומנות.  זו לא מיומנות שרוכשים בהתכתבות גם לא בלימודי זום -  אלא תוך כדי עבודה בפועל. אפשר מטבע הדברים ללמוד לשאת מקררים קטנים יותר או נפחיים פחות וככל שמפתחים מיומנויות בנשיאת מקררים קטנים אפשר לשאת מקררים כבדים יותר. במאמר זה נחקור במקצת את ענין הובלת המקררי...תיקון תריסים חשמליים
כל כך הרבה משאבים של זמן וכסף מושקעים בכל בית מגורים שהוא, או בכל משרד זה חלל עבודה. כתוצאה מכך, הציפייה של בעלי הנכסים היא לשמר את הרמה הבטיחותית ועיצובית של כל חללי הנכס השונים לאורך כמה שיותר זמן. מהסיבה הזו, במיוחד אם אתם רוצים לשמור על תפקוד מנוע לתריס חשמלי למשך תקופה ארוכה, רצוי להכיר את השי...המדריך לאחסון דירות שאתם חייבים לקרוא
למרות שאף פעם לא פשוט לקחת את כל הציוד והרכוש האישי שצברנו במשך השנים ולהפקיד אותו בידיו של מישהו אחר, יש תקופות בחיים בהן נאלצים להיעזר בשירותי אחסנת דירות, ולשים את כל החפצים שלנו במחסן.כל הציוד שצריך להובלה מוצלחת
עוברים לעיר הגדולה? בכל הנוגע למעבר אל העיר השוקקת בישראל חשוב לעמוד בקצב שהיא מכתיבה, להכיר את אופייה בכבישים, את האזורים השונים בה וכמובן לדעת איך להתמודד גם עם החסרונות שמגיעים עם כל הטוב הזה.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle