מגזין הומלס

מה כדאי יותר, אופניים יד שנייה או אופניים חדשים?

מה כדאי יותר, אופניים יד שנייה או אופניים חדשים?

כמה מושגים שכדאי להכיר, ההבדלים בין הקטגוריות (אופני כביש, שטח ועיר) ומה עם התקציב?

25/06/2019

מתלבטים בין אופניים חדשות לאופניים יד שנייה?

אופניים חדשות מגיעות עם חלקים מקוריים, ואחריות יצרן (או לכל הפחות אחריות החנות בה רכשתם), ולכן היא הקנייה הבטוחה והמועדפת על השקט הנפשי של רובנו. לעניין הכיס…., הרכישה המועדפת היא אופניים יד שנייה, בד"כ אופניים יד שנייה יעלו חצי מהמחיר של אופניים חדשות, כאשר המחיר יכול (מעט) לרדת, או לעלות בהתאם למצב האופניים.

ישנם סוגים שונים של אופניים, וככל שהם קלות וחזקות יותר המחיר עולה בהתאם, אופניים מקצועיות נעות במחירים של 7K-35K ש"ח (הרוב המוחלט), בגלל המחיר הגבוה, אפשר לראות ששוק היד השנייה של אופניים מקצועיות מפותח הרבה יותר משוק האופניים "הרגילות", למרות שאפשר בקלות למצוא אופניים רגילות יד שנייה.

איזה אופניים עליכם לרכוש? לפני רכישת אופניים ישנם מושגים שעליכם לדעת, "זנב קשיח", "שיכוך מלא שבילים" ועוד, בפירוט שלפניכם תוכלו לקבל אינפורמציה שבעזרתה תוכלו להחליט איזה אופניים מתאימים לסוג הרכיבה שאתם צורכים.

קטגוריית אופני שטח:

 • אופני הרים זנב קשיח – אופניים בעלי בולם זעזועים קדמי בלבד ושאר השלדה קשיחה לחלוטין לעומת שיכוך מלא אשר ישנם בולמי זעזועים קדמיים ואחוריים.
 • אופני הרים שיכוך מלא אול מאונטיין – אופניים אלו מתאימים לכל מה שההר מציע לנו כמו עליות מתונות, קטעים מאתגרים ותלולים בירידה, טיפוס טכני. אופני שיכוך מלא הם בעלי בולמי זעזועים קדמיים ואחוריים אשר מספקים אחיזה משופרת על פני השטח.
 • אופני הרים שיכוך מלא שבילים – בעלי בולמי זעזועים קדמיים ואחוריים אשר מותאמים לרכיבה טכנית, קפיצות וסלעים.
 • אופני הרים שיכוך מלא מרתון – בעלי בולמי זעזועים קדמיים ואחוריים מצויינים לטיפוס ונסיעה מהירה בירידות, קלי משקל.
 • אופני הרים שיכוך מלא לרכיבה טכנית – בעלי בולמי זעזועים קדמיים ואחוריים לרכיבת שטח טכנית למתקדמים.

קטגוריית אופני כביש:

 • אופני כביש בעלי צמיגים דקים וכידון מעוקל המאפשר לשנות את האחיזה בזמן הרכיבה. שלדת האופניים לרוב מיוצרת מאלומיניום והמקצועיות יותר עשויות מקרבון.
 • אופני כביש לטריאתלטים – בעלי מבנה מינימליסטי אשר מכילים רק מה שנדרש לתפעול יעיל.
 • אופני כביש סייקלוקרוס – שילוב של אופני כביש לאופני שטח. המראה של האופניים הוא של אופני כביש אך הצמיגים הם של אופני שטח, לכן המעבר מרכיבת שטח לכביש תהיה חלקה.

קטגוריית אופני עיר:

 • אופני עיר קלאסיים/רטרו – מתאימים לרכיבה בעיר ובפארקים.
 • אופני עיר חשמליים – אופניים בעלות מנוע חשמלי עם סוללה נטענת המאפשרות נסיעה מהירה יותר ללא צורך בדיווש והוצאת אנרגיה.
 • אופני עיר מתקפלים – מתאימים לרכיבה בעיר, נוחים לנשיאה במדרגות, כניסה למעלית, עליה לרכבת ונוחות לאחסון.

אם אתם מתכוונים לרכוש אופניים מקצועיות יד שניה מרוכב מקצועי, קחו בחשבון שעקב השימוש הרב ישנה שחיקה של חלקים באופניים ויתכן שחלקים ניזוקו כתוצאה מכך, בדקו הייטב את האופניים לפני רכישה.

ולסיכום, לגבי השאלה, מה כדאי? אופניים יד שנייה או אופניים חדשות. אין תשובה חד משמעית, כל אחד והבחירה שלו אם משיקולי תקציב או כדאיות, סוג השימוש ועבור מי האופניים.
 

כתבות נוספות


פומרניאן (פומרניין) | ״כלב דובי״ | Pomeranians
עם ממוצע עלות של 11,000 ש״ח לגור, פנים מתוקות כמו של בובת דובי, וסלב׳ס שלא מפסיקים להצטלם איתם באינסטגרם, הפומרניאן (פומרניין) הם בין הכלבים האהובים ב-2019. הנה מה שחשוב לדעת על המיניאטורות הכי מתוקות...חידוש רהיטים? קסם ב-4 שלבים
איך הגעתי לחידוש רהיטים? מהם החוקים הבסיסיים שחשוב לדעת כשרוצים לצבוע רהיט? אילו כלים וטכניקות משמשים אותי, ומי הוא החבר הטוב של כל מחדש רהיטים?איזו חיית מחמד הכי מתאימה לי, כלב או חתול (או תוכי)?
אנשים רוצים, ובצדק, לצרף חיית מחמד לבית. כזו שתהיה חמודה, שאפשר לשחק איתה מתי שרוצים. אך איזו חיית מחמד באמת מתאימה לכל אחד? האם אתם באמת מוכנים להכניס חיה הביתה?חידוש רהיטים – אומנות או חסכנות?
יש אנשים שרואים בחידוש רהיטים אמנות, הכוונה לקחת רהיט ישן וקרוע ולפעמים קצת שבור ולשחזר אותו שיראה לפחות כמו המקור. ויש שחושבים שרהיט ישן או עתיק לא יכול להיות בעל אותו חוזק ואיכות כמו רהיט חדש לגמרי.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים